K&H SZÉP Kártya 2024-ben
A K&H SZÉP Kártya segítségével belföldön több ezer szálláshelyen, étteremben, vagy szabadidős élmény igénybevétele során fizethetsz. A munkáltatódtól kapott juttatások a bérnél kedvezményesebben adóznak. Milyen feltételekkel használhatod a K&H Bank által kibocsátott SZÉP Kártyát?
- Mekkora összeget kapsz a K&H SZÉP Kártyádra?
- Mire költheted a K&H SZÉP Kártya egyenleged?
- Hogyan fizethetsz a K&H SZÉP Kártyával?
- A K&H SZÉP Kártya igénylése
- Munkáltatóként így csatlakozhatsz a K&H SZÉP Kártyához
- Fel nem használt összegek díjterhelése
- K&H SZÉP Kártya egyenleglekérdezése
- A K&H SZÉP Kártya ügyfélszolgálatának elérhetősége
- Előlegfizetés szálláshelynek
- A K&H SZÉP Kártya előnyei és hátrányai
- Maradtak kérdéseid?
Mekkora összeget kapsz a K&H SZÉP Kártyádra?
Az együttes összeg évi 450 000 forint lehet, bármely munkáltató esetében. A munkáltató a kedvezményes keretösszeg felett is adhat SZÉP Kártya juttatást, de az már nem minősül béren kívüli juttatásnak, így bérként adózik.
Mire költheted a K&H SZÉP Kártya egyenleged?
- szállás tekintetében belföldi szállás szolgáltatás (pl. wellness szálloda, magánszálláshely, apartman), szálláshely által nyújtott szolgáltatás (pl.: kezelések, túrák), utazási irodák belföldi csomagjai, gyógyfürdő, strandbelépő
- vendéglátás tekintetében éttermi vendéglátás, munkahelyi étkezde, büfé szolgáltatás, belföldi szállás szolgáltatás (pl. wellness szálloda, magánszálláshely, apartman), gyógyfürdő, strandbelépő
- szabadidő tekintetében vidámparki, állatkerti, növénykerti belépő, koncert-, fesztivál-, múzeumbelépő, sport szolgáltatások, sportegyesületi tevékenység, edzőtermi belépő, uszoda-, fürdő-, gyógyfürdő-, strandbelépő, hajózás, lovaglás, kerékpárbérlés, erdei kisvasút, egészségmegőrzés, szolárium, nem orvosi jellegű gyógykezelés, például: fizioterápia, ápolás, gyógymasszázs, csontkovács, belföldi szállás szolgáltatás (pl. wellness szálloda, magánszálláshely, apartman)
A SZÉP kártya egyenlege egészségügyi célra is fordítható. Az Egyéb humán-egészségügyi ellátásba (TEAOR jegyzék 86.90) beletartozik a kórházak, az orvosok és a fogorvosok tevékenységén kívüli humánegészségügyi ellátása az ápolói, szülésznői, a fizioterápiás és természetgyógyászati tevékenység, a látásvizsgálat (optometria), a hidroterápia, az orvosi gyógymasszázs, a munkaterápia, a beszédterápia, a csontkovácsolás, a homeopátia, a hátgerincmasszázs, az akupunktúra stb. területén. Ezen kívül beletartoznak:
- a fogászati szakdolgozók, mint pl. a fogászati terapeuták, az iskolafogászati nővérek és a szájhigiénikusok tevékenysége, akik a fogorvostól külön, de időszakos felügyelete alatt dolgoznak (dentálhigiénia)
- olyan orvosi laboratóriumok tevékenysége, mint radiológiai és más képalkotó diagnosztikai központok, orvosi diagnosztikai vér-, vizeletvizsgálati laboratóriumok, vérellátó központok, sejtbankok (spermabankok), szövetbankok stb. tevékenysége
- a betegek mentőszolgálattal szállítása bármilyen szállítási módon, beleértve a légi szállítást is; ezt a szolgáltatást általában sürgősség esetén biztosítják
- az egészségügyi szakdolgozók által járóbeteg ellátásban gazdálkodó szervezet keretében végzett közreműködői, személyes közreműködői tevékenység
- a pathológiák, genetikai laboratóriumok, mikrobiológiai laboratóriumok
Megszűntek a korábbi SZÉP Kártya szálláshely, vendéglátás és szabadidő zsebek.
A K&H SZÉP Kártyádat csak a K&H SZÉP Kártya elfogadóhelyeken tudod használni, amelyeket ezen az oldalon találsz. A K&H SZÉP Kártya elfogadóhely kereső listán és térképen is működik.
Hogyan fizethetsz a K&H SZÉP Kártyával?
A K&H SZÉP Kártya egy bankkártyához hasonlít. Ugyanolyan méretű plasztikról van szó, ugyanúgy kártyaszám, név és érvényességi idő van rajta.
A kártya az üzletek POS termináljai mellett internetes felületen, vagy telefonon keresztül is használható.
A K&H SZÉP Kártyával szállásfoglalási előleget is fizethetsz.
A K&H SZÉP Kártyának nincs PIN kódja
Fizetéskor aláírásoddal és fényképes igazolvánnyal igazolhatod magad. Az internetes felületen végzett tranzakciónál a kártyához tartozó jelszót is meg kell adnod, míg a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül végzett tranzakciónál biztonsági kérdésekkel azonosítanak be.
Készpénzt nem tudsz felvenni a kártyával.
A K&H SZÉP Kártyát is díjmentesen használhatod a vásárlások során. Érdemes minél többször ezzel fizetned és ne feledkezz el a pénz díjmentes felhasználási határidejéről sem, mely minden jóváírást követően 365 nap.
Minden egyes költéskor automatikusan a legrégebbi pénzt költöd.
A K&H SZÉP Kártya igénylése
A K&H SZÉP Kártyát bankfiókban igényelheted meg. A kártyát a bank legyártja, majd postázza azt az általad megadott postacímre. A kártyát az első használat előtt aktiválnod kell, különben nem fogsz tudni fizetni vele.
A K&H SZÉP Kártya érvényessége 5 év, tehát addig ezt a plasztikot használhatod. 5 év után a bank megújítja a K&H SZÉP Kártyát.
Amikor kézhez kaptad a K&H SZÉP Kártyát, akkor a kártya számára és a kártyaátvételi nyomtatványon található kezdeti jelszóra lesz szükséged a kártyarendszerbe történő belépéshez és a kártya aktiválásához. Az első belépés alkalmával a rendszer automatikusan kéri a kezdeti jelszó megváltoztatását.
A „kártyaaktiválás” menüpontban nemcsak te aktiválhatod a kártyádat, hanem a társkártyabirtokos is a sajátját.
Munkáltatóként így csatlakozhatsz a K&H SZÉP Kártyához
A K&H SZÉP Kártyával kedvezményes adózású pénzjuttatást adhatsz a munkavállalóidnak.
A K&H Bank a munkáltatókat a díjmentes, K&H SZÉP Számla GIRO lekérdező alkalmazással segíti, amely szerződéskötés után érhető el.
A szerződést innen tudod letölteni. A cégszerű aláírás után a 2 példányos szerződést a K&H SZÉP Kártya 1851 Budapest címre postázd vagy add le bármelyik K&H bankfiókban. A visszaérkezett szerződésen lesz a munkáltatói azonosító és jelszó, amellyel beléphetsz a munkáltatói felületre.
Fel nem használt összegek díjterhelése
A 381/2022. (X. 6.) számú kormányrendelet alapján 2022. október 7-étől a SZÉP-kártya felhasználására úgynevezett veszélyhelyzeti szabályok vonatkoznak.
Ennek értelmében a SZÉP Kártyára juttatásként átutalt és jóváírt, de a fel nem használt pénz után 15% büntetést kell fizetni.
A jóváírást követően legalább 365 napig fel nem használt pénzre ez az egyszeri 15 százalékos díj március 20. és szeptember 20. napokon lesz beterhelve. A SZÉP-kártyát kibocsátó bankoknak 90 nappal a felhasználási határidő lejárta előtt tájékoztatnia kell a kártya birtokosát a fel nem használt egyenlegről és a kiszámolt plusz díj összegéről.
K&H SZÉP Kártya egyenleglekérdezése
Az egyenleged, a kártyával végzett tranzakcióid adatai és a bankszámlakivonatod elérhetőek a K&H SZÉP kártyarendszer kártyabirtokosi felületén, ezen a címen.
Az egyenlegedet ezenkívül megtudhatod a K&H SZÉP Kártya ügyfélszolgálaton keresztül is a 06 1 335 3355, 06 20 335 3355, 06 30 335 3355 vagy 06 70 335 3355 telefonszám felhívásával a 7-es menüpontban.
A bizonylaton feltüntetik a K&H SZÉP Kártya teljes kártyaszámát és az érvényesség dátumát is.
Ha megadod az e-mail címed a K&H Banknak, tájékoztató üzenetet küldenek a felületen történt adatmódosításról, a lejáró egyenlegről, a kártya letiltásáról, illetve a pótkártya megrendeléséről.
Ha a K&H SZÉP Kártyád egyenlege nulla, akkor a kártyádat inaktívvá teheti a bank. Ebben az esetben a kártya aktívvá tehető egy a munkáltatótól érkező feltöltéssel.
A K&H SZÉP Kártya ügyfélszolgálatának elérhetősége
A K&H Bank külön telefonos ügyfélszolgálatot üzemeltet a K&H SZÉP Kártyával rendelkező ügyfelek számára a 06 1 335 3355, 06 20 335 3355, 06 30 335 3355 vagy 06 70 335 3355 telefonszám felhívásával elérhető 7-es menüpontban.
Az ügyfélszolgálat 7 és 22 óra között hívható. Éjszaka, tehát 22 és 7 óra között is is elérhető az ügyfélszolgálat, de ebben az idősávban csak sürgősségi ügyintézést (elsősorban K&H SZÉP Kártya letiltása és engedélyezése) végez.
E-mailben a szepkartya@kh.hu e-mail címen fordulhatsz a K&H SZÉP Kártya ügyfélszolgálathoz.
Előlegfizetés szálláshelynek
Speciális tranzakciónak számít, amikor egy szálláshelynek előleget fizetsz. Erre a K&H SZÉP kártyarendszer kártyabirtokosi felületén van lehetőséged.
A tranzakciót az elfogadóhely azonosítójának vagy nevének megadásával kezdeményezheted. Az elfogadóhely azonosítóját az elfogadóhelytől tudhatod meg.
A fizetés jóváhagyása után a tranzakció azonnal lezajlik, helyesbítésre ilyenkor már nincs lehetőséged.
A K&H Bank egy részletesebb segédletet is készített erről a tranzakciótípusról, melyet innen tudsz letölteni (PDF).
A K&H SZÉP Kártya előnyei és hátrányai
- kedvezményes adózású munkáltatói juttatás
- bármelyik jóváírásból bármilyen elfogadóhelyen lehet fizetni vele
- 5 évig érvényes
- családtagoknak, élettársnak ingyenes társkártyát kérhetsz
- a K&H SZÉP Kártyát csak a K&H SZÉP Kártya elfogadóhelyeken használhatod
- nincs mobilalkalmazás a K&H SZÉP Kártyához
Maradtak kérdéseid?
-
A családtagjaim is használhatják a K&H SZÉP Kártyát?
Jogilag nem. A közeli hozzátartozók és az élettársad számára a K&H bankfiókokban tudsz társkártyát igényelni, amely – akciósan - ingyenes.
-
Hogyan aktiválhatom a K&H SZÉP Kártyámat?
Interneten a K&H SZÉP kártyarendszer kártyabirtokosi felületén aktiválható a kártya. Telefonon is aktiválhatod a K&H SZÉP Kártya ügyfélszolgálaton keresztül is a 06 1 335 3355, 06 20 335 3355, 06 30 335 3355 vagy 06 70 335 3355 telefonszám felhívásával a 7-es menüpontban.
-
Ha elveszett a kártya, hol tudom letiltani?
Ha elveszett a K&H SZÉP Kártyád, akkor le kell tiltani a kártyát és pótkártyát tudsz igényelni. A pótkártya igénylése – visszavonásig - díjmentes. Mindezt a K&H SZÉP Kártya ügyfélszolgálaton keresztül kezdeményezheted a 06 1 335 3355, 06 20 335 3355, 06 30 335 3355 vagy 06 70 335 3355 telefonszám felhívásával a 7-es menüpontban, vagy bármelyik K&H Bankfiókban.
Kisgyerekkoromban a golyós számológépen szocializálódva fogtam bele a pénzügyekbe, amiből végül merő véletlenségből egy közgazdász diploma lett. Közben rájöttem, hogy a bankkártya nem csak levélbontásra alkalmas, hanem ha ATM-be dugjuk, az el is nyelheti. Ebből a felismerésből született meg több ezer szakmai cikk többféle pénzügyi-gazdasági portálon, immáron harmadik évtizede. Eretnek nézeteim tálalására végre megtaláltam végleges helyemet a BiztosDöntésnél, ahol célom, hogy közérthetően hozzam el neked mindazt, amivel megtalálod a helyed a napi pénzügyekben. 20 éves tapasztalatom van a bankszámla, banki betét, hitelkártya, állampapír és nyugdíjmegtakarítások területén. 2003-ban végeztem a Corvinus Egyetemen közgazdászként.
A fenti cikkben szereplő megállapításokat a Biztos Döntés Kft. a releváns tények és körülmények lehető leggondosabb szakmai értékelése alapján igyekezett megfogalmazni. Ebből adódóan a fenti írás nem tényközlés, hanem a Biztos Döntés Kft. – megfontolt és felvállalt – szakmai véleményét jeleníti meg.