Külföldön már a magyarok többsége kártyával fizet
A külföldre utazó magyar turisták száma tavaly öt éves csúcsot döntött, idén pedig a növekedés folytatódik. A határt átlépve még inkább jellemző a magyarokra, hogy már főleg a bankkártyájukkal fizetnek. A Mastercard kutatása szerint a szállásköltségeket a külföldre utazó magyarok 53 százaléka egyenlíti ki kártyával, az egyéb utazási költségeket pedig 60 százalékuk.






