Ugrás a tartalomhoz
 
Cikkek

Adósságrendező hitel kalkulátor 2024

Az adósságrendező hitel kalkulátor megtalálja neked azt a hitelt, amivel a drága hiteleidet kiválthatod. Egyetlen hitel, kedvező törlesztőrészlet és kényelmes hiteltörlesztés!

promóció
Bezár
Hitelösszeg
Futamidő
Havi nettó jövedelmetek
További beállítások
Bezár

Csak ilyen kamatperiódusú hiteleket szeretnék látni:

Csak ezektől a bankoktól szeretnék hiteleket látni


				
Bezár

Azon dolgozunk, hogy a rengeteg hitelt közül megtalálhasd a legjobbat.

Most kalkuláljuk a(z)
    hiteleket...
    Kondíciók frissítve: 2024. december 11.
    Rendezés:
    Válassz a kiemelt hitelek közül!
    További hitelek
    • Stabil Tízes Kiváltó Hitel
      Törlesztő 127 629 Ft
      THM 9,89%
      Visszafizetendő 15 348 430 Ft
      Részletek
      átirányítunk partnerünk oldalára
      Futamidő: 120-240 hó • THM: 9,61% - 11,10% • Hitel teljes díja: 5 348 430 Ft • Kamat típusa: 10 évre rögzített kamat • Kamat: 9,05%
    • MindigFIX 10 Egyetlen hitel
      Törlesztő 129 891 Ft
      THM 10,02%
      Visszafizetendő 15 586 899 Ft
      Részletek
      átirányítunk partnerünk oldalára
      Futamidő: 120 hó • THM: 10,68% • Hitel teljes díja: 5 586 899 Ft • Kamat típusa: rögzített kamat • Kamat: 9,59%
    • Adósságrendező hitel
      Törlesztő 132 372 Ft
      THM 10,81%
      Visszafizetendő 15 944 344 Ft
      Részletek
      átirányítunk partnerünk oldalára
      Futamidő: 120-360 hó • THM: 9,69% - 11,11% • Hitel teljes díja: 5 944 344 Ft • Kamat típusa: 10 évre rögzített kamat • Kamat: 10,04%
    • Stabil Kamat hitel
      Törlesztő 134 202 FtAz első hónapban 81 327 Ft
      THM 11,00%
      Visszafizetendő 16 124 433 Ft
      Részletek
      átirányítunk partnerünk oldalára
      Futamidő: 108-120 hó • THM: 10,96% - 14,60% • Hitel teljes díja: 6 124 433 Ft • Kamat típusa: rögzített kamat • Kamat: 9,30%
    • Végig Fix Forint Jelzáloghitel
      Törlesztő 141 511 Ft
      THM 12,80%
      Visszafizetendő 17 078 936 Ft
      Részletek
      átirányítunk partnerünk oldalára
      Futamidő: 72-300 hó • THM: 12,46% - 14,09% • Hitel teljes díja: 7 078 936 Ft • Kamat típusa: rögzített kamat • Kamat: 11,50%
    7 / 7 találat

    A megjelenített adatok nem minősülnek ajánlatnak vagy ajánlattételnek és nem jelentenek teljes körű tájékoztatást, azok kizárólag informatív jellegűek, szerződéskötési kötelezettséget nem jelentenek. Felhívjuk figyelmét, hogy a kalkulátorban szereplő banki ajánlatok nem feltétlenül objektív összehasonlítás alapján jelennek meg. A banki ajánlatok sorrendjét befolyásolhatja a kattintások gyakorisága, a bankokkal kötött promóciós szerződés tartalma (így különösen: a promóciós díj összege, illetve a megrendelt kattintási szám mennyisége), valamint az ajánlatok megjelenésének időben történő egyenletes eloszlása miatti egyedi ütemezési célú informatikai megoldások. A hiteleket csak negatív KHR listán nem szereplő, és megfelelő jövedelemmel (és adott esetben fedezettel) rendelkezők kaphatják meg a hitelintézet döntésétől függően. A törlesztőrészletek számítása az aktuálisan meghirdetett kamatokkal történt, amelyeket a hitelintézetek módosíthatnak. A kiválasztott hitelintézet által adott ajánlat eltérhet a fent megadott adatoktól, amely vonatkozásában felelősségünket kizárjuk. További részletek az Ügyféltájékoztatónkban (ITT), valamint a hitelintézetek weboldalán vagy azok ügyfélszolgálatain tekinthetők meg.
    Tájékoztatunk, hogy kalkulátorunk nem számol a megvásárolni kívánt vagyonbiztosításának díjával, mivel az ingatlan hitelbiztosítéki értéke nem ismert. Előzőek miatt az általunk megjelenített THM összege a vagyonbiztosítás díját nem tartalmazza. Felhívjuk figyelmedet, hogy a bankok többsége kötelezően előírja a vagyonbiztosítás megkötését és fenntartását a teljes futamidő vonatkozásában, ezért a rendszeres havi kiadásokhoz az ingatlan vagyonbiztosításának összege hozzászámítandó.
    A vagyonbiztosítás díját figyelembe kell venni a THM plafon számításánál. A THM plafon jelenleg az alapkamat 24 százalékponttal növelt összege. A THM plafon értékének átlépése esetén nem adható ajánlat a hitelt igénylő részére, így kölcsön sem nyújtható számára.
    A vagyonbiztosítás pontos díjáról javasoljuk, hogy előzetesen tájékozódj.
    Ezeknek a bankoknak a termékeit nem jelenítjük meg a kalkulátorainkban: Bank of China, BNP Paribas, Deutsche Bank, Duna Takarék Bank, ING, KDB Bank, Merkantil Bank, Oberbank, Polgári Bank.
    Nem találtad meg, amit kerestél? Nézd meg a gyakran ismételt kérdéseket is!

    További szöveg megjelenítése

    Nem találtad meg, amit keresel? Nézd meg a lenti szolgáltatók hiteleit is!

    Több hiteled is van, és szeretnéd őket kiváltani egy olcsóbb hitelre? Megmutatjuk, hogyan és milyen típusú hiteleket érdemes adósságrendezés keretében egybe gyúrni és azt is, hogy mire figyelj oda adósságrendező hitel felvételnél.

    Írta: Gergely Péter, pénzügyi szakértő

    Mi az adósságrendező hitel?

    Az adósságrendező hitel az a hitel, amit akkor érdemes felvenni, ha több drága hiteled is van, és ezeket szeretnéd összevonni egyetlen olcsóbb hitelbe.

    Miért az adósságrendezés?

    Adósságrendezés során több meglévő, drága vagy kedvezőtlen feltételű hiteled váltod ki egy új olcsóbb és kedvezőbb adósságrendező hitel igénylésével.

    Mikor éri meg adósságrendezés?

    Ha úgy gondolod,

    • hogy több futó kölcsönöd van, mint szeretnéd, és gondot okoz a kezelésük,
    • vagy nem szeretnél több bank felé hiteltörlesztőket fizetni,
    • túl drágák a kölcsöneid,
    • változó kamatozásúak, amit biztonságosabbra cserélnél,
    • esetleg úgy látod, hogy a jövőben problémád lehet a törlesztéssel,

    akkor érdemes meggondolnod, hogy adósságrendező hitellel vond egybe a kölcsöneidet.

    Előfordulhat, hogy van hitelkereted, hitelkártyád vagy áruhiteled. Ezek drága kölcsönök.

    Különösen azoknak a hiteleknek magas a kamata, amelyek minden hónapban megújulnak, tehát a hitelkártyának és a folyószámla-hitelkeretnek. Akár 45-50%-os kamattal is számolhatsz hitelkártyánál, ha a türelmi időn belül – az alatt a 30-45 nap alatt, amíg nem számol fel kamatot a bank – nem fizeted vissza a felvett pénzt.

    Ha tartósan mínuszban vagy, és a fizetésed éppen nulláig vagy addig sem tölti fel a keretet, akkor ideje elgondolkodnod rajta, hogy megszabadulj ezektől a kölcsönöktől.

    Ha még emellé személyi kölcsönöd, autóhiteled, esetleg lakáshiteled is van, akkor ráadásul nemcsak a drága hitel problémával kerülsz szembe, hanem azzal is, hogy százfelé fizeted a törlesztőrészleteket.

    A költségeid ráadásul nem merülnek ki a törlesztők fizetésében. Ha a hitelhez bankszámlát is nyitnod kellett a folyósító banknál, akkor annak is lehet havi díja, amit főleg akkor fájdalmas kifizetni, ha amúgy nincs szükséged a számlára, és nem használod. További költséget jelent, ha valamelyik hitelhez biztosítás is tartozik

    Miben más az adósságrendezés mint a hitelkiváltás?

    Hitelkiváltás során egy meglévő hiteledet lecseréled egy másik, kedvezőbb hitelre. Ez a gyakorlatban úgy zajlik, hogy felveszel egy új hitelt, amiből a régit végtörleszted. Az így megszűnik, és te már csak az új hitelt fizeted tovább. Adósságrendezéskor is hasonló történik, csak itt több kölcsönt is visszafizethetsz az új hitelből. Itt kettős a célod.

    1. Egyrészt az, hogy a költségeidet csökkentsd, tehát alacsonyabb legyen az új hitel kamata, mint az eddigieké. A lényeg, hogy összességében kevesebbet költs hiteltörlesztőre mint korábban.
    2. Másrészt, hogy egyszerűsítsd a törlesztést. Sok kisebb kölcsön és hitelkeret helyett egyetlen törlesztőrészletet fizetsz tovább egyetlen bank felé, ami sokkal egyszerűbb, átláthatóbb és kényelmesebb is.

    Milyen lehetőségeket biztosít az adósságrendezés?

    Ha adósságrendező hitelt veszel fel, akkor több lehetőséged is van. Ha azt választod, hogy innentől kezdve alacsonyabb legyen a havi hiteltörlesztésed, akkor a futamidőt hagyhatod hosszabbra, és így havonta kisebb összeget kell kifizetned. Ezt akkor célszerű választanod, ha nehézséget okoznak a magas részletek, vagy esetleg várható, hogy a jövőben nem tudod majd biztonsággal fizetni őket.

    • Dönthetsz úgy, hogy a hiteltörlesztőt a „régi” összegen tartod, ekkor viszont a futamidőd lesz rövidebb. Itt nehéz meghatározni mi a rövid, mert a különböző hitelek futamideje is eltérő, de kereshetsz olyan megoldást, amivel a kölcsönödet a lehető legrövidebb idő alatt visszafizetheted, és végleg megszabadulsz a drága hitelektől, mint amilyen mondjuk a hitelkártya-tartozás.
    • Ha a sok törlesztőrészlet nem okoz túl nagy problémát, inkább az motivál, hogy olcsóbb hitelre cseréld a drága kölcsönöket, és a jövedelmedbe belefér, akkor vehetsz fel magasabb összeget is a jelenlegi tartozásodnál. Nem ajánljuk ezt a megoldást akkor, ha eddig fizetési nehézségeid voltak a törlesztésnél.

    Érdemes elgondolkodnod az adósságrendezésen akkor is, ha a meglévő hiteleid között kockázatosak is vannak, például van változó kamatozású hiteled, vagy ha a tapasztalat azt mutatja, hogy nem jól választottad meg a futamidőt és most magasabb a törlesztőrészleted mint szeretnéd. Az ilyen hiteleket érdemes kiváltatni, és egy kedvezőbbre cserélni.

    Adósságrendező hitelre bármilyen kölcsönt lecserélhetsz, amit az adott hitelkonstrukció lehetővé tesz.

    Milyen típusú adósságrendező hitelek léteznek?

    Létezik adósságrendező személyi kölcsön és adósságrendező jelzáloghitel is. Hogy melyiket választod, az attól függ, hogy

    • szeretnél vagy tudsz-e fedezetet bevonni a hitelbe,
    • mekkora összegre van szükséged az adósságrendezéshez, és
    • milyen összetételű a jelenlegi tőketartozásod, azaz milyen típusú kölcsönöktől válnál meg.

    Mindkét hitelfajtának megvan a maga előnye és hátránya. Sőt, azt is megteheted, hogy kombinálod a kettőt.

    Mik az adósságrendező hitelfelvétel alapfeltételei?

    Ahhoz, hogy adósságrendező hitelt kapj, azoknak a feltételeknek kell megfelelned, mint bármely más hitel esetében.

    • Legyen megfelelő az életkorod. Legtöbb esetben 18 év felett igényelhetsz hitelt, és nem lehetsz több 75 évesnél a futamidő lejártakor.
    • Legyen megfelelő jövedelmed. Ennek el kell érnie legalább a mindenkori minimálbér nettóját, de számos bank szigorúbb ennél, és minimum 150 000 forintos nettó bért vár el.
    • Minimum 3 hónapja dolgozz a jelenlegi munkahelyeden, ne legyél próbaidőn vagy felmondás alatt. A határozatlan munkaszerződés nem feltétlenül elvárás, de ha határozott szerződéssel dolgozol, akkor van néhány extra feltétel. Sok bank elvárja, hogy legalább egy éve dolgozz a munkahelyeden, vagy hogy túl legyél már legalább egy hosszabbításon.
    • Legyen bankszámlád, amit aktívan használsz, erről tudj bemutatni 3 havi számlakivonatot. Ebből tudja felmérni, hogy milyen rendszeres jövedelmeid és kiadásaid vannak.
    • Nem szerepelhetsz a KHR-ben negatív státusszal.

    Attól függően, hogy milyen hitelt igényelsz, még egyéb feltételek is lehetnek.

    Személyi kölcsön adósságrendezésre

    A személyi kölcsön előnye, hogy nem kell hozzá fedezet. A felvételéhez elég, ha megfelelő jövedelmet tudsz igazolni. Ez magyarázza a népszerűségét is, és ha mindenképpen fedezet nélkül szeretnéd vagy tudod csak kiváltani a régi kölcsöneidet, akkor ez az egyetlen megoldás.

    Mivel nincs ingatlanfedezet, a hiteligénylés folyamata sokkal gyorsabb és egyszerűbb, mint a fedezetes hiteleknél. Ha megfelelsz az alapfeltételeknek, azaz hitelképes vagy, akkor a személyi kölcsönt akár napok alatt megkaphatod.

    Ráadásul magas induló költségekkel sem kell számolnod. Jóval alacsonyabbak a hitelfelvétellel járó kiadások, mint egy jelzáloghitel esetében.

    Adósságrendezésre tehát akkor érdemes ezt használni, ha nem túl nagy az összes jelenlegi tőketartozásod.

    Jó megoldás a személyi kölcsön, ha csak kisebb összegre van szükséged, és ha a jelenlegi kölcsöneid kamata magas.

    Milyen kölcsönök kiváltására használhatom?

    • Folyószámlahitel
    • Hitelkártya-adósság
    • Áruhitel
    • Autóhitel
    • Más személyi kölcsönök

    Jelzáloghitel adósságrendezésre

    Ez az adósságrendezés klasszikus formája. A régi magas kamat mellett felvett kölcsöneidet egyesíted egy sokkal olcsóbb jelzáloghitelben. Innentől kezdve csak ez az egy hiteltörlesztőd van, ami jelentősen javíthat az anyagi helyzeteden.

    Az adósságrendező jelzáloghitel úgy működik, mint minden más jelzáloghitel. Szükséged van hozzá megfelelő jövedelemre és egy olyan ingatlanra, amit fedezetként bevonhatsz a hitel mögé.

    Jelzáloghitel keretében több tízmilliós összeget tudsz felvenni akár 30 éves futamidőre is, és alacsonyabb, 9-10 százalék körüli kamat mellett, ami jóval kedvezőbb, mintha személyi kölcsönt használnál. Mivel a jelzáloghitelek kamata alacsonyabb, mint más típusú kölcsönöké, a segítségével jelentősen csökkentheted a hitelterheidet.

    Ha tehát nagy a tartozásod, akkor egyrészt érdemes jelzáloghitelt választanod, másrészt előfordul, hogy akkora összeget amekkorára szükséged van, más formában nem is kaphatsz.

    Kell ingatlanfedezet

    Az adósságrendező jelzáloghitelhez szükséged lesz egy megfelelő ingatlanra. Ez lehet a saját ingatlanod, amit jelzáloggal tudsz terhelni, de lehet például egy rokonodé is, aki hozzájárul, hogy zálogkötelezettként részt vesz a hiteledben. Ekkor ő az ingatlan mértékéig felelős a tartozásodért, de a saját vagyonával már nem felel érte.

    Az ingatlan lehet bármi, amit a bank fedezetként elfogad.

    A jelzáloghitel további jellemzője, hogy viszonylag magasak lehetnek az induló költségei. A fedezet miatt hosszabb a hitelbírálat ideje, és az ingatlannal összefüggésben több a kiadásod is.

    Ilyenek az ingatlan értékbecslése vagy a közjegyzői díj. Biztosítást is kötnöd kell. Ezek összesen több százezer forintba is kerülhetnek, érdemes tehát ezekkel számolnod.

    Jelzáloghitellel gyakorlatilag bármilyen típusú más hitelt és kölcsönt kiválthatsz.

    Ezek lehetnek

    • Folyószámlahitel
    • Hitelkártya-adósság
    • Áruhitel
    • Autóhitel
    • Más személyi kölcsönök
    • Jelzáloghitelek, például egy régebbi szabad felhasználású jelzáloghitel

    Lakáshitelt is kiválthatok?

    Igen, de egy-két dologra érdemes figyelned. Lakáshitelt leginkább lakáshitellel éri meg kiváltani. A lakáshiteleknek a legalacsonyabb a kamatuk, ha tehát egy kalap alá veszed a többi kölcsönöddel, és úgy veszel fel egy adósságrendező hitelt, akkor nem biztos, hogy jól jársz, főleg nem akkor, ha a lakáshitelnél még magas a tőketartozásod.

    Ha tehát lakáshiteled is van, és azt is ki szeretnéd váltani, akkor érdemes lehet azt a többi kölcsönödtől külön kezelni. Jobban járhatsz, ha a lakáshitelt egy kedvezőbb lakáshitellel váltod ki, a többi kölcsönödet pedig egy adósságrendező hitelben vonod össze. Az utóbbi pedig akár adósságrendező személyi kölcsön is lehet, attól függően, hogy neked mi felel meg jobban.

    Erre különösen érdemes figyelned akkor, ha a lakáshitellel összefüggésben állami támogatást is igénybe vennél. Az adósságrendező jelzáloghitel hitelcélja ugyanis nem lakáscél, ha tehát olyan támogatást szeretnél, amit lakáscélú hitelekhez kaphatsz, akkor adósságrendezéskor ezt a lehetőséget elveszítheted.

    Ráadásul a lakáshitelek végtörlesztési költsége is alacsonyabb, illetve ha lakás-takarékpénztári megtakarításod van, azt is csak lakáshitelbe lehet betörleszteni.

    Igaz, hogy így nemcsak egyetlen hiteled marad az adósságrendezés után, hanem kettő, de a támogatás miatt lehetséges, hogy így jársz jobban.

    Az adósságrendező hitel előnyei és hátrányai az adósságrendező személyi kölcsönnel szemben

    • Alacsonyabb a kamata
    • Magasabb összeg elérhető – jelzáloghitel keretében 100 millió forint a felső plafon (attól függően, hogy milyen ingatlant tudsz fedezetként felajánlani), míg személyi kölcsönt inkább 10 millió forint alatt célszerű felvenned.
    • Hosszabb lehet a futamideje – akár 30 év is. Az alacsony kamat és a hosszabb futamidő miatt alacsonyabb törlesztőrészletet érhetsz el.
    • Ingatlanfedezet kell hozzá – ez problémás lehet, ha van már hiteled és így jelzálog van a lakásodon. Megoldást jelenthet, ha egy rokonodnak van terhelhető ingatlana, amit bevonhatsz a hitelbe, vagy ha plusz jelzálogot tudsz tenni a már terhelt lakásra. Pótfedezetet is felajánlhatsz hozzá.
    • Hosszú a hitelbírálat ideje – akár 4-6 hét is lehet.
    • Az adósságrendező hitel nem lakáscélú (ha lakáshitel is van a hiteleid között, akkor azt külön érdemes kezelni, hogy a lakáscél megmaradjon).

    Miben más az adósságrendező hitel, mint egy sima jelzáloghitel?

    Lényegében ez is olyan, mint bármelyik más szabad felhasználású jelzáloghitel. Itt is végig kell menned a hitelbírálati folyamaton, aminek során a bank megvizsgálja a jövedelmedet és a fedezetet.

    Amivel itt több és egyben bonyolultabb is a dolog, az a meglévő hiteleiddel kapcsolatos ügyintézés. Az adósságrendező hitel nem egyszerű dolog, mert az összes meglévő kölcsönöddel, hiteleddel és hitelkereteddel kapcsolatban be kell szerezned az igazolásokat a fennálló tőketartozásodról. Ehhez pedig végig kell járnod az összes bankot, ahol hiteled van.

    Mit tartalmaz a fennálló tartozás vagy tőketartozás igazolás?

    • A hitelszerződésed adatait: kik a szerződő felek, mikor kötöttétek a szerződést, mi a hitelügylet száma, mi a szerződés lejárata.
    • Adott időpontban mekkora a fennálló teljes tartozásod: mekkora a tőke, a kamat, milyen költségeket kell megfizetned, milyen egyéb díjak merülnek fel végtörlesztés esetén.

    Mi történik a régi hiteleimmel?

    A régi hiteleket az új adósságrendező hitelből teljes egészében kifizeted, azaz végtörleszted őket. A korábbi szerződéseid ezzel megszűnnek, és csak az új hiteled marad.

    Arra mindenképpen érdemes figyelned, hogy az előtörlesztésnek legtöbb esetben díja van. Ez legfeljebb a tartozás 2 százaléka, de lehet kevesebb is, és előfordul, hogy az összeg maximálva van. Attól függ, hogy milyen típusú a hitel, pontosan milyen a konstrukció, és hol tartasz a futamidőben.

    Ez a fennálló kölcsönösszegre számolandó, tehát ha 2 százalékos díjjal számolunk, akkor minden végtörlesztendő 1 millió forintra 20 000 forint végtörlesztési díjjal érdemes számolnod. Folyószámlahitelnél és hitelkártyánál nincs ilyen díj.

    A tényleges előtörlesztést a bankok már intézik egymás között, de az ügyintézés számodra is bonyolultabb valamivel, és a költségét sem szabad figyelmen kívül hagynod.

    Ezért különösen fontos az, hogy akkor vedd fel az adósságrendező hitelt, amikor még ki tudod gazdálkodni a végtörlesztéssel és a hitelfelvétellel járó pluszköltségeket.

    Mikor vehetek fel adósságrendező jelzáloghitelt?

    Adósságrendező hitelnél a bankok elvárják, hogy egyáltalán ne legyen semmilyen hitelmulasztásod.

    Attól függően, hogy milyen hiteleket szeretnél kiváltani az adósságrendező hitellel, elvárhatják, hogy például a jelzáloghiteleknél legalább egy éve ne legyen elmaradásod, vagy a kölcsönök közül legalább kettőnél nem lehet késedelmes fizetés legalább az elmúlt 3 hónapban, vagy az elmúlt évben nem lehet 30 napnál több késedelmed a fizetéssel. Ez bankonként eltérő.

    Adósságrendező jelzáloghitelt akkor sem fogsz kapni, ha a NAV felé van tartozásod.

    Ezen túl fontos, hogy megfelelő jövedelmet tudj igazolni, és legyen a hitelbe bevonható ingatlanod.

    Miért fontos adósságrendező hitelnél a THM-et is nézni?

    A THM vagy Teljes Hiteldíj Mutató egy olyan százalékos érték, ami megmutatja, hogy egy évre vetítve mennyi a hiteled teljes költsége. A THM tartalmazza a hitelfelvétel normál folyamatával kapcsolatos költséget, ennyivel tehát több mint a kamat, ami csak egy a költségek közül.

    Milyen jövedelem szükséges az adósságrendezéshez?

    Az adósságrendező hitelhez minden más hitelhez hasonlóan megfelelő jövedelemre van szükség.

    A bankoknak minden hitelre kötelezően ki kell számolnia a Jövedelemarányos Törlesztőrészlet Mutatót (JTM-et).

    Ezt úgy kapják meg, hogy a már meglévő hiteleid összes havi törlesztőrészletét hasonlítják az összes jövedelmedhez. Így kapnak egy százalékos mutatót.

    Ez alapján dől el, hogy mennyi hitelt kaphatsz.

    Milyen jövedelmek jöhetnek számításba?

    A bankok két kategóriába sorolják a jövedelmeket. Vannak olyanok, amelyeket önmagukban is elfogadnak, és olyanok is, amelyeket csak akkor, ha melléjük önállóan elfogadható jövedelmet is fel tudsz mutatni.

    Önállóan elfogadható jövedelmek

    • munkaviszonyból származó alkalmazotti munkabér,
    • saját, vagy családi vállalkozásból, egyéni vállalkozásból származó jövedelem,
    • öregségi nyugdíj,
    • őstermelői tevékenységből származó jövedelem,
    • megbízási vagy vállalkozási tevékenységből származó jövedelem,
    • ügyvédi vagy közjegyzői díj.

    Kiegészítő jövedelmek

    • CSED, GYED, GYES,
    • családi pótlék,
    • árvaellátás,
    • életjáradék,
    • osztalék (sokszor csökkentett értéken),
    • bónusz, cafeteria (sokszor csökkentett értéken),
    • ingatlan bérbeadásból származó jövedelem (sokszor csökkentett értéken).

    Ha tehát kapsz családi pótlékot vagy bérleti díjat, azt figyelembe veszi a bank, de csak akkor, ha mellette van mondjuk munkabéred vagy vállalkozásból származó jövedelmed.

    Milyen fedezetet használhatok - HFM

    Fedezetként csak Magyarországon lévő forgalomképes ingatlant használhatsz.

    A jelzáloghiteleknél kikötés szokott lenni, hogy csak teher-, per- és igénymentes lehet az ingatlan, de adósságrendező hiteleknél előfordulhat, hogy olyan ingatlant is bevonhatsz a hitel mögé, amelyen van már jelzálog, ha az ingatlan értéke ezt lehetővé teszi.

    De ez csak akkor működhet, ha ugyanannál a banknál veszed fel az adósságrendező hitelt, ahol az előző jelzáloghiteled is van. Abba egy bank se fog belemenni, hogy egy második jelzálogot rak egy olyan ingatlanra, ahol egy másik banknak már van jelzálogjoga, vagyis elsőbbsége, ha bármi baj történne és a lakást el kellene árverezni.

    Az érték azért fontos, mert a bankok nem fogadják el az alacsony értékű ingatlanokat fedezetként, illetve ha mégis, akkor legfeljebb pótfedezetként. A bankok gyakorlatában van különbség, de a legtöbb bank nem fogad el 5 millió forintnál kisebb értékű ingatlant.

    Fedezetként elfogadható ingatlanok

    • Társasházi lakás,
    • Családi ház, ikerház,
    • Üdülő, hétvégi ház,
    • Vegyes funkciójú ingatlan (ha a legnagyobb rész a lakófunkció),
    • Építési telek.

    A garázs csak pótfedezet lehet, a termőföldet és a tanyát csak pár bank fogadja el.

    Általában NEM elfogadható ingatlanok

    • Kiskereskedelmi és vendéglátó egységek,
    • Műhely,
    • Gazdasági épület,
    • Erdőterület,
    • Gyümölcsös, szőlő.

    Az ingatlan nem feltétlenül kell, hogy a te tulajdonodban legyen. Ha nem a tiéd, akkor a tulajdonosnak bele kell egyeznie abba, hogy ő is részt vegyen a hitelszerződésben mint zálogkötelezett.

    Mennyit ér a fedezetként felajánlott ingatlan?

    A bank minden esetben értékbecslést készíttet az ingatlanfedezetről. Ez alapján határozza meg, hogy milyen összegű hitelt kaphatsz.

    Az MNB rendelet szerint a piaci értéknek legfeljebb a 80 százalékát adhatja hitelbe.

    Ez a 80 százalék a Hitelfedezeti Mutató, azaz a HFM. jelzáloghitelek esetén. Ha az adósvizsgálat során úgy látja jónak, akkor szigorúbb is lehet – és általában szigorúbb is.

    Maradtak kérdéseid az adósságrendező hitellel kapcsolatban?

    • Mi az az adósságrendező hitel?

      Olyan jelzáloghitel, amellyel a meglévő kölcsöneidet és hiteleidet egy hitelbe vonhatod össze.
    • Hogyan zajlik az adósságrendezés?

      Az adósságrendezés során egy új jelzáloghitelt veszel fel, amit arra használsz, hogy ebből végtörleszd és ezzel megszüntesd a meglévő hiteleidet. A végén optimális esetben csak az új hiteled marad meg, ennek a törlesztőrészletét kell a jövőben fizetned.
    • Hitelkártya-adósságot és folyószámlahitelt is törleszthetek adósságrendező hitellel?

      Igen. Szinte bármilyen fajta hitelt kiválthatsz adósságrendező hitel segítségével. Egyedül a magántartozásokat (tehát ha például egy barátodnak tartozol készpénzzel) nem szeretik a bankok ilyenbe bevonni.
    • Mi van, ha nem akarok vagy nem tudok fedezetet felajánlani a hitel mögé?

      Adósságrendezésre kínálnak a bankok személyi kölcsönt is. Fedezet nélkül ez az egyetlen lehetőség a hitelek összevonására. Ezt 5 millió forintos hitelösszeg alatt érdemes igényelni.
    • Felvehetek adósságrendező hitelt, ha szerepelek a KHR negatív adóslistáján?

      Nem, ebben az esetben adósságrendező hitelt nem fogsz kapni.
    • Felvehetek adósságrendező hitelt, ha késedelemben vagyok a törlesztéssel, de még nem kerültem fel a KHR negatív listájára?

      Általában nem. Adósságrendező hitelek esetében a bankok szigorú feltételeket szabnak a hitelmulasztások tekintetében. Általában semmilyen késedelmet nem fogadnak el.
    • Milyen ingatlant használhatok fedezetként az adósságrendező hitelhez?

      Adósságrendező hitel estén ugyanazok a bank elvárásai az ingatlannal kapcsolatban, mint minden más jelzáloghitel esetében. Erről bővebben itt tájékozódhatsz.
    • Ha az adósságrendező hitelem olcsóbb lesz, mint a korábbi hiteleim összesen, akkor felvehetek több pénzt is?

      Ha a jövedelmed és a fedezet értéke megengedi, akkor általában igen.
    • Lakáshitelt is kiválthatok adósságrendező hitellel?

      Igen, de nem biztos, hogy érdemes. A lakáshitel kamata egyrészt alacsonyabb szokott lenni, nem biztos, hogy megéri szabad felhasználású hitellel kiváltani. Másrészt, ha állami támogatás miatt fontos, hogy a hitelcél megmaradjon, akkor a lakáshitel kiváltására lakáshitelt válassz.

      Illetve lakástakarékban felgyűlt megtakarítást is csak olyan jelzáloghitelbe tudsz betörleszteni, amit lakáscélra vettél fel, vagyis vásárlásra, felújításra vagy építésre. Adósságrendező hitelbe nem tudod betörleszteni a lakástakarékos megtakarításaidat.

    Gergely Péter
    Gergely Péter pénzügyi szakértő
    Linkedin
    Gergely Péter pénzügyi szakértő

    Hiszek abban, hogy stresszmentesebb és jobb életünk lehetne, ha átgondolt pénzügyi döntéseket hoznánk. Ebben szeretnék segíteni. Folyamatosan keresem a megoldást azokra a problémákra, amiket a legtöbben nehezen tudnak maguktól megoldani, és ahol egy jó döntésnek komoly hatása van. Úgy gondolom, hogy a pénzügyek világa az, amiben a legtöbbet tudok segíteni. 2010 óta azon dolgozom, hogy segítsek tudatos és biztos döntéseket hozni a BiztosDöntés.hu-n. Előtte a BankRáció.hu alapítója és ügyvezetője voltam. 15 éve foglalkozom lakáshitel, személyi kölcsön, bankszámla, banki betét, állampapír termékcsoportok összehasonlításával. 2006-ban végeztem közgazdászként az International Business School (IBS) főiskolán.

    • Lakáshitel termékváltozás összefoglalók

      2024-12-08 - MBH Bank - Kamatemelés

      A bank a piaci feltételű lakáshitelei és a szabadfelhasználású jelzáloghitelei kamatait az alábbi mértékekkel emeli 2024. december 9-től:
      - a 10 éves kamatperiódusú hiteleknél egységesen 20 bázisponttal
      - a végig fix kamatozású hiteleknél egységesen 50 bázisponttal

      Így a kamatok 6,89% és 11,45% között lesznek.

       

      2024-12-01 - MBH Bank - Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel hitelösszeg emelkedés

      A bank 2024.12.01-től a Minősített Fogyasztóbarát Lakéshitel maximum összegét 55 millióról 100 millióra emeli. 

      2024-12-01 - MagNet Bank - Értékbecslési díjemelés

      A bank 2024. december 1-től megemeli az értékbecslési díjat. A 0-50 millió Ft közötti ingatlanok esetében az új és 1 éven túli értékbcslés díja 37 000 Ft-ról 50 000 Ft-ra emelkedik. 50-200 millió Ft közötti ingatlanok esetében 60 000 Ft-ra emelkedik, eddig 45 000 Ft volt 50-100 millió Ft értékű ingatlanokra. 200 millió feletti ingatlanokra 80 000 Ft az értékbecslés (ez egy új sáv).

       

      2024-12-01 - OTP Bank - kamatkedvezmények akciók meghosszabbítása

      A bank 2025. január 31-ig meghosszabbítja a jelzálog hiteleire vonatkozó Hűség kamatkedvezmény és Hűség1 szolgáltatás keretében adható kamatkedvezmény akcióit.

      2024-12-01 - Raiffeisen Bank - kamatemelés és új fix15, fix20 hitelek

      2024. december 1-től a bank megemeli a lakáshitel kamatait. 
      - Raiffeisen Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel vásárlásra és kiváltásra, Raiffeisen MindigFIX 10 Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel vásárlásra és kiváltásra: 6,59%-7,24% helyett 6,79%-7,44%-ra változik a kamat
      - Raiffeisen Lakáshitel, Raiffeisen MindigFIX 10 lakáshitel és Raiffeisen Egyetlen hitel Lakáscélú hitel kiváltására: 6,59%-7,24% helyett 6,79%-7,44%-ra változik a kamat

      Az elérhető kamatkedvezmények változatlanok:
      - minimálbér jóváírása esetén: 0,35% a kamatkedvezmény
      - legalább 400 ezer ft jóváírás esetén + 0,1% kamatkedvezmény a minimálbérre vonatkozó kedvezményen felül
      - legalább 700 ezer ft jóváírás esetén + 0,3% kamatkedvezmény a minimálbérre vonatkozó kedvezményen felül

      2024. december 3-tól bevezetésre kerülnek a 15 és 20 éves futamidejű végig fix kamatozású hitelek. 
      - Raiffeisen MindigFIX 15 és MindigFIX 20 Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel vásárlásra és kiváltásra: 7,09%-7,74%
      - Raiffeisen MindigFIX 15 és MindigFIX 20 Lakáshitel vásárlásra és kiváltásra: 7,09%-7,74%
      - Raiffeisen MindigFIX 15 és MindigFIX 20 Zöld Jelzáloghitel: 7,09%-7,74%
      - Raiffeisen MindigFIX 15 és MindigFIX 20 Egyetlen hitel Lakáscélú hitel kiváltására: 7,09%-7,74%
      - Raiffeisen MindigFIX 15 és MindigFIX 20 Személyi Kölcsön Ingatlanfedezettel: 9,59%-10,84%
      - Raiffeisen MindigFIX 15 és MindigFIX 20  Egyetlen hitel Szabad felhasználású hitel kiváltására: 9,59%-10,84% 

      Az elérhető kamatkedvezmények változatlanok:
      - minimálbér jóváírása esetén: 0,35% a kamatkedvezmény
      - legalább 400 ezer ft jóváírás esetén + 0,1% kamatkedvezmény a minimálbérre vonatkozó kedvezményen felül (Egyetlen hitel Szabad felhasználású hitel kiváltására és  Személyi Kölcsön Ingatlanfedezettel esetén + 0,6%)
      - legalább 700 ezer ft jóváírás esetén + 0,3% kamatkedvezmény a minimálbérre vonatkozó kedvezményen felül (Egyetlen hitel Szabad felhasználású hitel kiváltására és  Személyi Kölcsön Ingatlanfedezettel esetén + 0,9%)

      2024-11-12 - K&H Bank - Minősített Fogyasztóbarát hitel és Zöld Hitel kamatemelés

      2024.11.12-től a bank megemeli a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitele és a K&H Zöld lakáshitel kamatait minden hitelösszeg- és jövedelemsávban egységesen 0,3%-al.
      Így az eddigi 6,79-7,79% között mozgó kamatok most 7,09-8,09%-ra emelkednek.

      2024-10-28 - MBH Bank - Egyedi kamatkedvezmény

      2024.10.28-tól az MBH Banknál az egyedi kaatkedvezmény feltételei az alűbbiak szerint alakulnak:
      Egyedi árazási kedvezmény abban az esetben adható, ha Budapesten minimum 18 millió Ft, vidéken minimum 12 millió Ft az igényelt hitel összege.
      Alacsonyabb összegre is adható egyedi árazási kedvezmény, ha például a CSOK Plusz vagy Babaváró kölcsön és a kiegészítő forrásként felvett piaci lakáshitel összege együttesen eléri a 12, ill. a 18 millió Ft-ot.
      Az egyedi árazáson belül új elemként minimum kamatszintet vezet be a bank 2024. október 28-tól, melynek mértéke 5,95%.

      2024-10-21 - Erste Bank - kamatkedvezmény törlesztési biztosítás esetén

      A Bank Az alábbi kamatkedvezményeket adja, ha az ügyfél 5 éves-, 10 éves kamatperiódusú, valamint 15 éves, 20 éve FIX HUF alapú piaci kamatozású lakáshitel mellé törlesztési biztosítást igényel.
      -  „A" - Teljes csomag esetén 0,20%
      -  „B" - Élet csomag esetén 0,15%
      CSOK hitelre nem vonatkozik a kedvezmény.

      2024-10-20 - CIB Bank - Új jóváírási akció zöld kamatkedvezményes jelzáloghitelekhez

      A bank jóváírási akció keretében egyszeri 200 000 forintot ír jóvá az ügyfél bankszámláján, amennyiben a hitel célja új lakás vásárlás, illetve építés vagy használt lakás vásárlás és 2024. október 21. – 2024. december 31. között a hitelkérelem hiánytalanul befogadásra kerül és a választott kamatkedvezmény Zöld Kamatkedvezmény, melynek feltételeit az ügyfél teljesíti (Zöld Kamatkedvezmény feltételei: a hitelcél ingatlan vonatkozásában az energetikai besorolás legalább AA++, AA+, AA vagy BB besorolású, valamint az ingatlan primer energiaigénye nem haladja meg a 80kWh/év/m2 értéket), és a befogadott hitelkérelem alapján legkésőbb 2025. szeptember 30-ig megtörténik a kölcsön folyósítása.

      2024-10-09 - Raiffeisen Bank - Tervezőasztalos termék indulása

      2024.10.08-től a bank bevezeti a használatbavételi engedéllyel nem rendelkező új lakások vásárlására fordítható termékeit.
      Az alábbi két termék kerül bevezetésre:
      - Raiffeisen Lakáshitel új lakás vásárlására használatbavételi engedély nélkül
      - CSOK Plusz hitelprogram új lakás vásárlására használatbavételi engedély nélkül

      Az új termékek paraméteri mindenben megyeznek a sima Lakáshitel és CSOK Plusz hitel paraméterivel (kamat, díjak, induló díjak elengedése, akciók).
      Plusz akció, hogy a 2024. december 31-ig beadott kölcsönök esetén a használatbavételi engedéllyel nem rendelkező új lakás vásárlásakor a bank elengedi a helyszíni szemle díját.

      2024-10-07 - OTP Bank - Hűség kamatkedvezmény akció

      2024. október 7-től november 30-ig Hűség kamatkedvezmény akció keretében a 900 000 Ft feletti jövedelmeknél plusz kamatkedvezmény jár az eredeti havi jövedelem-átutalás kedvezményen felül.
      900 000 – 1 299 999 Ft között 30 bázispont helyett 70 bázispont a kedvezmény mértéke
      1 300 000 Ft, illetve a felett pedig 50 bázispont helyett 120 bázispont.

      2024-10-01 - OTP Bank - Díjelengedési akciók meghosszabbítása

      A 2024. október 1-ei hirdetményben a bank meghosszabbítja 2025. március 31-ig az alábbi díjelengedési akcióit:
      - OTP ingatlanhitel értékesítési akció
      - OTP Díjnullázó akció
      - Támogatott hitel értékesítési akció
      - Összevont támogatott hitel értékesítési akció

      2024-10-01 - MBH Bank - Kezdeti díjakhoz tartozó dokumentumok pontosítása

      2024. október 1-től módosul az értékbecslés díj, helyszíni szemle díj megfizetését igazoló dokumentumok köre, pontosításra kerül előbbiek kapcsán a visszatérítés feltétele.

      2024-10-01 - K&H Bank - Kamatemelés

      2024. október 1-től a bank megemeli a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel kamatait egységesen minden futaidőre és hitelösszegsávra vonatkozóan 0,1%-al. Így jelenleg a kamatok 6,79% és 7,79% között mozognak.

      2024-10-01 - Raiffeisen Bank - Kezdeti költség akciók meghosszabbítása, promóciók pontosítása

      2024.10.01-től az alábbi díjelengedési akciókat hosszabbítja meg a bank a lakáshitelek igénylésekor:
      - Az értékbecslési díjat a bank átvállalja - 2024. december 31.
      - A hitelbírálat díját elengedi - visszavonásig
      - A hitel befogadásához szükséges tulajdoni lap lekérésének díját elengedi - visszavonásig
      - A kifizetéshez kapcsolódó fedezetellenőrzési díjat elengedi 2024. december 31.
      - Az ingatlannyilvántartásba történő bejegyzés díjmentes - 2024. december 31.
      - Közjegyzői díj visszatérítés 50 ezer forintig 5M felett - 2024. december 31.

      Illetve az eddig Lakáshitel mellé igényelt CSOK Plusz és/vagy Babaváró hitel együttes igénylésekor 0,1 kamatkedvezmény járt, ami most módosul, összevonható lesz külön-külön a 2 hiteltípusra adott együttes igénylési akció, tehát Lakáshitel mellé igényelt CSOK PLusz után is jár a 0,1% kamatkedvezmény és a Lakáshitel mellé igényelt Babaváró mellé is jár a 0,1% kamatkedvemény.

      2024-10-01 - CIB Bank - CSOK Plusz jóváírási akció módosítása

      2024. október 1-től módosítja a bank a CSOK Plusz hitelek igénylésekor, akció keretében kapható jóváírás összegét 120 000 forintól 200 000 forintra.
      Illetve az eddigi 2 plusz 40 ezres jóváírást megszűnteti (CSOK Plusz online igénylés esetén és Babaváró Kölcsön egyidejű igénylése esetén).
      Tehát most a 200 000 forint jóváírás plusz feltételek nélkül kapható.

      2024-10-01 - UniCredit Bank - Támogatott hitelek megszűnése

      2024.10.01-től a bank megszűnteti az alábbi termékek forgalmazását:
      - UniCredit támogatott lakáscélú jelzáloghitelek
      - UniCredit Otthonteremtő hitelek használt lakás vásárlására/korszerűsítésére/bővítésére 

      2024-10-01 - Erste Bank - 100 ezer forint jóváírás CSOK Plusz és Piaci lakáshitel együttes igénylésekor

      A bank akciót hirdet 2024. október 1-től, melynek keretében 100 000 forintot jóváír Piaci kamatozású lakáshitelek (beleértve a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshiteleket is) és CSOK Plusz kamattámogatott hitelek egyidőben történő igénylése esetén.
      Az akciók érvényessége: 2024.10.01-től - 2024.12.31-ig.
      Feltétel, hogy mindkét hitel 2025.06.30-ig folyósításra kerüljön.

    Itt találkozhattál velünk
    telex forbes Hold hvg szamlazz.hu hazipatika.hu