A bankszámla alatt a fizetési számlát értjük. Ezen fogadsz fizetést, költesz róla bankkártyával, veszel fel róla készpénzt, csoportos beszedést fogadsz rajta, betétet kötsz le róla, folyószámlahiteled kötődik hozzá.
Bankszámla kalkulátor 2024
Segítünk megtalálni a hozzád illő bankszámlát, amelynél a számlavezetési díj és a bankkártya éves díja is alacsony. Beállíthatod azt is, hogy az új bankod mobilbankjában miket lehessen elintézni.
- Számlanyitási akció szerint
- Mobilbanki ügyintézés szerint
- Havi összköltség szerint
-
- Nyisd meg szelfivel az appban akár 0 Ft-os havi számlavezetési díjjal!
-
- Nyiss számlát mobilappon, szelfis azonosítással!
-
PROMÓCIÓ
-
PROMÓCIÓ
-
PROMÓCIÓ
A megjelenített adatok nem minősülnek ajánlatnak vagy ajánlattételnek és nem jelentenek teljes körű tájékoztatást, azok kizárólag informatív jellegűek, szerződéskötési kötelezettséget nem jelentenek.
Felhívjuk figyelmét, hogy a kalkulátorban szereplő banki ajánlatok nem feltétlenül objektív összehasonlítás alapján jelennek meg. A banki ajánlatok sorrendjét befolyásolhatja a kattintások gyakorisága, a bankokkal kötött promóciós szerződés tartalma (így különösen: a promóciós díj összege, illetve a megrendelt kattintási szám mennyisége), valamint az ajánlatok megjelenésének időben történő egyenletes eloszlása miatti egyedi ütemezési célú informatikai megoldások.
A kiválasztott hitelintézet által adott ajánlat eltérhet a fent megadott adatoktól, amely vonatkozásában felelősségünket kizárjuk. További részletek az Ügyféltájékoztatónkban (ITT), valamint a hitelintézetek weboldalán vagy azok ügyfélszolgálatain tekinthetők meg.
Ezeknek a bankoknak a termékeit nem jelenítjük meg a kalkulátorainkban: Bank of China, BNP Paribas, Deutsche Bank, Duna Takarék Bank, ING, KDB Bank, Merkantil Bank, Oberbank, Polgári Bank.
Nem találtad meg, amit kerestél? Nézd meg a gyakran ismételt kérdéseket is!
- a bankszámla havi számlavezetési díja
- a bankkártya éves díja
- a digitális szolgáltatások díja (ha van)
- a tranzakcióid díjai (mint pl. átutalások, készpénzfelvételek).
Minden kedvezményt figyelembe vettünk. További részletek a "Feltételek, díjak" linkre kattintva, adatok módosítása a kalkulátor tetején.
- a bankszámla havi számlavezetési díja
- a bankkártya éves díja
- a digitális szolgáltatások díja (ha van)
- a tranzakcióid díjai (mint pl. átutalások, készpénzfelvételek).
Minden kedvezményt figyelembe vettünk. A ma ismert díjakkal számoltunk, mely az inflációval nőhet évente. További részletek a "Feltételek, díjak" linkre kattintva, adatok módosítása a kalkulátor tetején.
Nem találtad meg, amit keresel? Nézd meg a lenti szolgáltatók bankszámláit is!
-
Ingyenes készpénzfelvétel külföldön, fejlett mobilapplikáció sok szolgáltatással, köztük #with ingyenes pénzküldéssel és akár ingyenes számlavezetés.
Tovább -
Jól használható mobilapp pénzvisszatérítési funkcióval, korlátlan belföldi átalánydíjas készpénzfelvétel, egyedi internetkártya megoldás külön limittel.
Tovább -
Fejlett digitális szolgáltatások, ingyenes bankkártyazár a mobilappban, ingyenes számlavezetés, a törvényinél több ingyenes készpénzfelvétel országszerte.
Tovább -
Ingyenes vagy kedvezményes havidíjú bankszámlák kedvezményes tranzakciókkal, azonnali jóváírós ATM-ek, közlekedési mobiljegy vásárlás a mobilappban.
Tovább -
Egyedi közösségi bankolási ajánlatok ingyenes számlavezetéssel, ingyenes átutalási tranzakciók, egyedi ingyenes készpénzfelvétel, kis számú fiókhálózat.
Tovább -
Saját ATM díjjal használható országos ATM lefedettség, digitális asszisztenssel ellátott mobilapplikáció, fémből készült prémium kártya álló dizájnnal.
Tovább -
Speciális, csak itt elérhető átalánydíjas tranzakciós csomagok, akár ingyenes számlavezetés, fejlett digitális szolgáltatások, külön internetkártya.
Tovább -
Nem csak jóváírástól, hanem költéstől függő havidíjú számlavezetés is választható, költéselemzés a mobilappban, függőleges dizájnú VertiCard bankkártya.
Tovább -
Magyar nyelvű applikációt és forintszámlát is kínáló, európai vezető fintech szolgáltató. Nullás vagy olcsó díjak és számlavezetés, élenjáró digitalizáció.
Tovább -
Akár teljesen ingyenes korlátlan átutalások belföldre, külföldön kedvezményes ATM készpénzfelvétel, bankkártya nélküli készpénzfelvétel mobilappal.
Tovább -
Az egyik legolcsóbb nemzetközi átutalásokat kínáló pénzügyi szolgáltató, bankkártyát is ad. Előnyük, hogy magyar számlaszámon lehet fogadni a jóváírásokat.
Tovább
A bankszámla kalkulátor megtalálja a hozzád illő bankszámlát. Összehasonlíthatod számlavezetési díj, bankkártya éves díj, átutalási díj, készpénzfelvétel, és csoportos beszedés díja szerint is a banki ajánlatokat.
Mi a bankszámla?
Milyen típusú bankszámlák léteznek?
A bankszámlákat többféle módon lehet csoportosítani. Érdemes mindegyiket áttekintened.
Bankszámlák számlatípus szerint
A fizetési számla a klasszikus bankszámlát jelenti, alternatív neve a köznyelvben a lakossági számla (magánszemélyeknek), és a vállalati számla vagy más néven céges számla (vállalkozóknak, vállalkozásoknak, intézményeknek).
Szintén bankszámla a hitelszámla is, amelyről hitelt törlesztesz. A megtakarítási számla, amelyen a megtakarításodat tartod, vagy a befektetési bankszámla, más néven értékpapírszámla, amelyen a befektetéseidet intézed. Bankszámla a hitelkártya technikai számla, az elkülönített bankkártya számla, és az internetkártya mögötti számla is. Ezekhez is kapcsolódhatnak bankkártyák, csoportos beszedések és utalások.
Bankszámlák pénznem szerint
Bankszámla nem csak forint alapú lehet (forintszámla), hanem más pénznemben vezetett devizaszámla is. A devizaszámla devizanemenként eltérő, számlánként egy devizanemű számla lehet, például euró, amerikai dollár, svájci frank, angol font. Itt van egy főszámla (például a forint számlád), amelyhez a többi devizanemű számla alszámla kapcsolattal csatlakozik.
Ha több devizanemben is szeretnél számlát, külön-külön deviza alszámlákat kell nyitnod. Ha szeretnél átvezetni ezek között, azt deviza átváltással teheted meg.
Bankszámlák felhasználás szerint
A bankszámlákat lehet felhasználás szerint is csoportosítani:
- klasszikus folyószámla (látra szóló számla)
- megtakarítási célú számla (megtakarítási számla, lekötött betét)
- devizaszámla (külföldi pénznem tárolására vagy fogadására, küldésére)
- hiteltörlesztési számla (hitelszámla)
- életkor szerinti számla (junior, diákszámla vagy nyugdíjas számla)
- jogi csoportosítás szerinti számla (lakossági vagy vállalkozói, azaz ún. pénzforgalmi számla)
Mire használhatod a bankszámlát?
A bankszámla számos pénzügyi tevékenység és szolgáltatás lebonyolítására használható.
Tárolhatod rajta a pénzed, érkezhet rá jövedelmed, kifizetheted róla a háztartási számláid, biztosításaid, átutalhatsz róla pénzt más bankszámlára belföldre vagy külföldre. Fizethetsz róla bankkártyával, vehetsz fel róla készpénzt és vásárolhatsz az interneten keresztül is.
Átteheted a pénzed megtakarítási számlára vagy lekötött betétbe, esetleg értékpapírszámlára, kapcsolódhat hozzá folyószámla-hitelkeret, illetve innen törlesztheted a hiteleidet is.
A bankszámládhoz internetbankkal (számítógépen, laptopon) vagy mobilbankkal (mobiltelefonon vagy tableten) is kapcsolódhatsz.
Kötelező Magyarországon a bankszámla?
Nem. A bankszámla nem kötelező, de erősen ajánlott. A munkahelyed azonban megkövetelheti a bankszámlaszámot a jövedelmed átutalásához, vagy a bank is kötelezően nyit számlát, ha hitelt veszel fel. Akkor is kell bankszámla, ha az interneten fizetni akarsz, kivéve, ha utánvétet választasz.
Milyen szolgáltatásokat ajánl egy bankszámla?
A bankszámlához kapcsolódó szolgáltatások megkönnyítik a pénzügyi műveletek kezelését és a mindennapi pénzforgalmi tranzakciók lebonyolítását:
- bankkártya szolgáltatások (vásárlás, készpénzfelvétel, virtuális bankkártya)
- internetbank és mobilbank (hozzáférés a bankszámlához az interneten keresztül egyenleg lekérdezésre, pénzforgalmi tranzakciók indítására, ellenőrzésére, nyomon követésére)
- állandó megbízás és csoportos beszedés (automatikusan teljesülő megbízások)
- készpénzfelvételi lehetőség bankszámláról közvetlenül vagy bankkártyával
- utalás, eseti átutalás (belföldre azonnali átutalásként, vagy külföldre)
- megtakarítások (lekötött betét)
- befektetések (kötvény, részvény, állampapír)
- folyószámla-hitelkeret
- értesítések pénzmozgásokról (SMS vagy push üzenet)
- biztosítás (bankszámlához vagy bankkártyához kapcsolódva)
- prémium szolgáltatások (csak prémium, vagy privát bankszámlákhoz, bankkártyákhoz)
Mi garantálja a pénzed biztonságát?
Önmagában a bankszámlán lévő pénzed bankonként 100 000 euróig (azaz nagyságrendileg 40 millió forintig) biztosítva van, ebbe a kamat is beleértendő. Ez a betétbiztosítás. A pénzedet az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) biztosítja, önrész nélkül.
Ha egy banknál egyszerre vagy vállalkozó és lakossági ügyfél, akkor a 100 000 eurós biztosítási összeghatár duplán érvényes. Ha viszont áfa körbe nem tartozó egyéni vállalkozóként egy vagy két lakossági számlán intézed a magán és vállalkozói pénzügyeidet is, akkor a duplázás nem érvényes, csak akkor, ha a lakossági számla mellett vállalkozóként egy külön pénzforgalmi számlával is rendelkezel ugyanannál a banknál.
Emellett más védelmi elemek is garantálják a pénzed biztonságát egy bankszámlán, így a bankkártyás és átutalási limit valamint a különféle csalásvédelmi rendszerek. Te magad is kapsz ilyen lehetőségeket, ilyen a bankkártya blokkolása, vagy a geoblocking, azaz a földrajzi területek szerinti tranzakció-visszautasítás lehetősége, illetve a bankkártya bizonyos típusú műveleteinek visszautasítása, pl. mágnescsíkos tranzakciók, vagy ATM készpénzfelvételek.
Melyek a bankszámlanyitás feltételei?
A bankszámlanyitáshoz elegendő a személyi igazolvány (vagy jogosítvány) és a lakcímkártya. A mobil telefonszám és e-mail cím nem kötelező, de segíti az elektronikus bankszolgáltatások igénybevételét.
A bank ezen kívül kér még sokféle adatkezelési hozzájárulást és nyilatkozatot.
Mi a bankszámla nyitás folyamata?
A bankszámlanyitás történhet személyesen és távolról, mobiltelefonnal vagy videobankár segítségével is.
Ha személyesen nyitod meg a számlát, azt bármelyik bankfiókban megteheted. Elegendő hozzá a két igazolvány: személyi igazolvány és lakcímkártya. A személyi igazolvány jogosítvánnyal kiváltható.
A számlanyitási folyamat mintegy 20 percet vesz igénybe (bár ez bankonként változhat).
Ha személyesen nyitod meg, akkor célszerű a tartózkodási helyedhez közeli fiókban számlát nyitni. Noha bármelyik bankfiókban hozzáférsz a számládhoz, tudsz befizetni a számládra és kifizetni róla, de vannak olyan esetek, amikor kifejezetten a számlavezető fiókot kell felkeresned. Ilyen lehet például a bankkártya fióki átvétele vagy egy hitelbírálat.
Hogyan zajlik az online számlanyitás?
Az online számlanyitás folyamata nagy vonalakban minden bankban azonos.
A folyamat (mind mobiltelefonról, mind pedig videohívás esetében):
- alapadatok megadása (név, cím, telefonszám, e-mail cím)
- személyi igazolvány (jogosítvány) és lakcímkártya lefényképezése és rögzítése
- arckép készítése
- videohívásnál aláírás (aláíró karton) rögzítése
- adatkezelési és egyéb nyilatkozatok
- bankkártya és kiegészítő elektronikus szolgáltatások kiválasztása, megrendelése
- szerződéskötés
Milyen akciók vannak bankszámlanyitásnál?
A bankok szinte folyamatosan kínálnak különböző kedvezményeket. Sok esetben akár több tízezer forint azonnali jóváírást, ha bankszámlát nyitsz. A BiztosDöntés mindig naprakész az aktuális akciókkal kapcsolatban, és ezek alapján ajánl neked bankszámlákat a kalkulátorban.
Milyen költségei vannak egy bankszámlának?
Egy bankszámlának alapvetően kétféle díja van, az egyiket a használattól függetlenül fizetni kell, a másikat pedig a használattal arányosan. Ezáltal akkor is fizetned kell a bankszámláért, ha nem használod azt.
A használattól független fix díjak közé leggyakrabban az alábbiak tartoznak:
- bankszámla havidíj
- postai kivonat esetén papír alapú számlakivonat díj
- bankkártya éves díj
- elektronikus szolgáltatások, SMS értesítés havidíja
A használattól függő, változó díjak közé az alábbiak tartoznak:
- utalásokért fizetendő díjak
- csoportos beszedések után fizetendő díjak
- készpénzfelvételért fizetendő díjak
- bankkártyás vásárlásért fizetendő díjak
- SMS darabdíjak
Mint láthatod, nem csak a bankszámla havidíj az egyetlen banki költség. Így sok bankköltséged összejöhet, miközben a tudatodban az van, hogy olcsó a bankszámlád, hiszen ingyenes vagy kedvező a havidíja.
Hogyan tudod egyszerűen összehasonlítani a költségeket?
A BiztosDöntés.hu kalkulátorával nagyon könnyű a bankszámlák összehasonlítása és nem csak a havidíjak, hanem a teljes bankszámla használatod tekintetében. Beállíthatod az életkorodat, a jövedelmedet, ez a kedvezmények figyelembevétele miatt fontos.
Ugyancsak beállíthatod a tranzakcióidat, melyek fontosak a költségek pontos kiszámolásához. Végül van néhány opció, az ingyenes készpénzfelvétel vagy az egy banktól több bankszámla listázása, melyek pontosítják a találatokat. Választhatod csak az alapszámlákat is.
A magyar interneten csak a BiztosDöntés.hu-n van lehetőséged szűrni a bankszámlák között a banki mobilalkalmazások képességei, szolgáltatásai alapján. Mivel a banki ügyeket ma már alapvetően mobiltelefonon intézed, ezért ez egy fontos szempont.
Hogyan épül fel a bankszámlakivonat?
A bankszámlakivonat tartalmazza a számlád és a bankod, illetve a számlavezető bankfiókod legfontosabb adatait, köztük a külföldről érkező pénzfogadáshoz szükséges IBAN számlaszámod és a bankod SWIFT (BIC) kódját.
A részletes bankszámla terhelések és jóváírások tartalmazzák az egyes pénzforgalmi tranzakciók részleteit.
A bankszámlakivonat összesítve is közli a terheléseket és jóváírásokat, illetve összesítve láthatod a bankköltségeidet is.
Mit jelent az egységes díjkimutatás?
A díjkimutatásra az Európai Unió szabályozása kötelezi a bankokat. Lényege, hogy a bank minden januárban részletesen közli veled az előző évi bankköltségeidet.
Az egységes díjkimutatás tehát csak a banknak fizetett költségeidet közli, a pénzforgalmi tranzakcióid (pénzköltéseid, jóváírásaid) nincsenek benne.
Hogyan válaszd ki a neked legjobb bankszámlát?
A neked legjobb bankszámlát a BiztosDöntés.hu bankszámla kalkulátorából tudod a leggyorsabban és legegyszerűbben kiválasztani.
Csak írd be a kalkulátorba az életkorod és a számlára érkező jövedelmed – ezek az elérhető kedvezmények miatt fontosak - és írd be a szokásos tranzakcióidat.
Szűrd a találatokat a banki mobilapplikációk tudása alapján is és a végeredményt a költségek alapján rendezve láthatod.
A kiválasztott bankszámla igénylését rögtön meg is kezdheted a kalkulátorban.
Miért érdemes felülvizsgálni a számlacsomagodat?
Két ok miatt fontos rendszeresen felülvizsgálni a bankszámlád díjcsomagját.
Egyrészt azért, mert a bankodnál is megjelenhet egy előnyösebb díjcsomag, amiről egyébként nem tudnál, ha nem néznéd át a kínálatot. Ez azért jó, mert úgy bankolhatsz olcsóbban, hogy nem kell bankot váltanod: megmarad a számlaszámod, a mobilbankod és az internetbank hozzáférésed.
Másrészt azért, mert a bankszámla piacon bármikor jelenhet meg olyan újdonság, amely nem csak díjában olcsóbb, de szolgáltatásaiban is újdonságot és komfortosabb bankolást hoz.
Rendszeresen, de legalább évente egyszer érdemes használnod a BiztosDöntés.hu bankszámla kalkulátorát azért, hogy megtudd, még mindig a lehető legjobb díjcsomagban vagy-e?
Hogyan válts bankot gyorsan és egyszerűen?
Évente akár több tízezer forintot is meg tudsz spórolni egy bankváltással, főleg, ha jelenleg egy régi, drága díjcsomagban vagy. Élj vele és a megtakarított pénzt pedig használd fel az életed jobbá tételére, ne add oda a bankoknak!
A bankváltást akár egykapus ügyintézéssel is elintézheted két magyarországi bank között. Csak a kiválasztott új bankba kell bemenned számlát nyitni, a régi bankodba nem kell elmenned megszüntetni a számlád, mert az megszűnik magától.
Az új bankod automatikusan átköltözteti a régi számládat az újra, beleértve a csoportos beszedési megbízásaidat és állandó megbízásaidat is. Természetesen átviszik a pénzed is, egy minimális átutalási költséget levonva.
Ami megakadályozza a számlazárást, az a dombornyomású bankkártya, lekötött betét és folyószámlahitel tartozás. A folyószámlahitelt sem viheted át az új bankszámládra, ha tartozásod van rajta, azaz ha mínuszban van a számlád. Azt először ki kell egyenlítened és helyette azt újra kell kérned az új banknál.
Hogyan lehet ingyenes egy bankszámla?
Az ingyenes bankszámla azt jelenti, hogy a havidíj ingyenes.
A banki költségeket, szintén le kell nulláznod ahhoz, hogy a bankszámlád valóban ingyenes legyen. A teljesen ingyenes bankszámla elérhető, de feltételei lehetnek és az is lehet, hogy bizonyos kompromisszumokat is el kell fogadnod (például a bankkártya éves díja csak az első évben ingyenes, vagy SMS helyett push értesítést kell választanod, stb.).
Mit takar a prémium bankszámla?
A prémium bankszámla egy olyan bankszámla típus, amelyet azoknak nyit meg a bank, akiknek átlag feletti jövedelmük vagy átlag feletti megtakarításuk van.
Ha ilyen pénzügyi lehetőségekkel rendelkezel, akkor érdemes élned a prémium bankszámla előnyeivel, mivel ezek általában olcsóbbak vagy több szolgáltatást kínálnak, mint az alapszintű bankszámlák.
A több szolgáltatás része a megkülönböztetett figyelem a bankfiókban és a telefonos ügyfélszolgálaton, vagy az extra kedvezmények a bankkártyádra, netán speciális biztosítások, melyeket az alapszintű bankszámlán nem kapsz meg, vagy csak külön díjért.
Milyen bankszámla létezik diákoknak?
Diákoknak külön kínálnak bankszámlát a bankok, ez a diákszámla és a Diákhitel számla.
A diákszámla általában 18 éves kor felett is tovább használható a felsőfokú képzés éveiben – diákigazolvánnyal – és sokkal kedvezményesebb, mint a felnőtteknek kínált bankszámlák. Célszerű addig igénybe venni, amíg csak lehet, hiszen jelentős bankköltséget spórolsz meg vele. Általában ingyenes a számlavezetés, és olcsó vagy ingyenes a bankkártya éves díja.
A Diákhitel számla egy speciális számlatípus, melyet csak a diákhitelt sikeresen igénylők kapnak meg és az ingyenesség a havidíjra, a bankkártya éves díjra és a leggyakoribb pénzforgalmi tranzakciókra egyaránt vonatkozik. További kedvezményeket is kapsz a banktól. A Diákhitel számla kedvezményeit az állam biztosítja. Csak néhány banknál nyithatsz Diákhitel számlát.
Hány éves kortól lehet bankszámlát nyitni?
Bankszámlát már 0 éves kortól nyithatnak a szülők.
Viszont önálló jogon csak 18 éves kortól lehet nyitni bankszámlát! Addig semmilyen bankszámlát nem nyithatsz egyedül, beleértve a gyerekszámlákat is. Valamelyik szülőd mindenképpen szükséges a számlanyitáshoz, sőt ő nélküled is megnyithatja a számládat.
A számla felett azonban önállóan rendelkezhetsz az internetbankban, mobilapplikációval és bankkártyával, 18 éves kor alatt is.
Milyen bankszámla létezik nyugdíjasoknak?
Nyugdíjasoknak, nyugdíj mellé jelenleg nem kínálnak külön bankszámlatípust a bankok. Az általános felnőtt bankszámlák közül választhatnak ők is.
Viszont van olyan lehetőség, például a CIB vagy az Erste Banknál, ahol a nyugdíjasoknak egyedi kedvezményt kínálnak a bankok az amúgy felnőtteknek is megnyitható bankszámlák esetében.
Ha nyugdíjas vagy, és bankszámlára szeretnéd kapni a nyugdíjad, akkor a legoptimálisabb bankszámla kiválasztásához használd a BiztosDöntés.hu nyugdíjas bankszámla kalkulátorát!
Milyen bankszámlát érdemes nyitni, ha minimálbért keresel?
Vannak olyan bankszámlák, amelyek havidíja feltétel nélkül ingyenes. Ezek között érdemes megnézned, hogy van-e olyan, amelyik megfelel neked, áttekintve az egyéb banki díjakat is. Ezeknél nem kell minimálbért utaltatnod az ingyenes havi számlavezetéshez, bár megteheted.
Ha nem találsz megfelelő bankszámlát, akkor érdemes körbenézned a minimálbérrel ingyenes – vagy olcsóbb – havidíjú bankszámlák között. Biztosan fogsz olyat találni, amely megfelel neked, de figyelj arra, hogy a minimálbér a kellő ütemben mindig megérkezzen a bankszámládra, ellenkező esetben egy kifejezetten magas havidíjat fogsz fizetni az adott hónapban.
Valószínűleg nem érdemes ennél magasabb pénzügyi feltételű számlacsomagot választanod.
Mikor érdemes devizaszámlát nyitni?
Devizaszámlát akkor érdemes nyitni, ha
- devizát szeretnél tartani devizaszámlán, például árfolyam emelkedésre számítasz
- devizát szeretnél fogadni, mert például ebben kapod a jövedelmed
- devizát szeretnél fizetni rendszeresen és nem szeretnél mindig pillanatnyi árfolyamon váltani
- külföldre mész nyaralni és előnyös pillanatban szeretnél rá devizát váltani, tehát célod a devizaváltás
Magyar állampolgárként nyithatok külföldön bankszámlát?
Igen. Magyar állampolgárként nyithatsz külföldön bankszámlát. Ez az Európai Unió minden államában, államonként érvényes szabály az úgynevezett alapszámla tekintetében.
Az alapszámla megnyitására bármely uniós állampolgár bármely európai uniós államban jogosult.
Külföldi állampolgárként nyithatok Magyarországon bankszámlát?
Igen. Európai uniós állampolgárként minden uniós országban tudsz számlát nyitni, így Magyarországon is. Ha bármely bank visszautasítja a számlanyitást, akkor nyiss alapszámlát, azt nem utasíthatják vissza.
Ha nem európai uniós állampolgár vagy, akkor is nyithatsz külföldiként bankszámlát Magyarországon.
Hogyan utalhatsz pénzt a bankszámládról?
Az azonnali átutalás egy minden banknál elérhető szolgáltatás. Négyféleképpen tudsz utalni a bankszámládról:
- mobilapplikációval
- internetbankkal
- telefonon
- bankfiókban
A négyféle utalási mód általában ebben a sorrendben szokott egyre drágább lenni. Tehát ha a legolcsóbb megoldást keresed, akkor mobilapplikációból indítsd el az átutalásaidat!
Ezért is gondoljuk azt a BiztosDöntés.hu-nál, hogy a mobilapplikációk szolgáltatásainak és díjainak bevonása fontos a bankszámla választásban.
Mennyi az átutalási díj?
Az átutalási díj mindig függ a számlacsomagodtól. Legegyszerűbben a BiztosDöntés.hu bankszámla kalkulátorából tájékozódhatsz erről a díjról, vagy a bankod hirdetményében is ellenőrizheted azt.
Amit fontos tudnod, hogy bár még mindig vannak teljesen ingyenes elektronikus átutalási lehetőségek bizonyos számlacsomagokban – melyről a BiztosDöntés.hu bankszámla kalkulátorából győződhetsz meg a legegyszerűbben és a leggyorsabban – a QR-kóddal vagy a fizetési kérelemmel történő lakossági átutalás is díjmentes.
A díjmentesség a pénzügyi tranzakciós illetéknek megfelelő díjra is vonatkozik.
Mennyi a pénzügyi tranzakciós illeték átutalásnál?
A pénzügyi tranzakciós illeték alanya a bank, tehát ezt neki kell megfizetnie. Viszont nincs megtiltva, hogy áthárítsa azt az ügyfelekre, és ezt meg is teszi.
Ez azt jelenti, hogy a bank általában beépíti az átutalás díjába a pénzügyi tranzakciós illetéket.
Ennek mértéke pénzforgalmi tranzakciónként 0,45 százalék, de tranzakciónként legfeljebb 20 000 forint.
A pénzügyi tranzakciós illeték és egyáltalán, semmilyen banki díj nem terheli a QR-kódos átutalásokat és a fizetési kérelemre indított átutalásokat a lakosság számára. Figyelj arra, hogy többféle QR-kód van forgalomban Magyarországon, neked az MNB szabvány szerinti QR-kódra vonatkozik csak az ingyenesség!
Mennyi idő egy átutalás?
Ma már egységesen minden magyar banknál 5 másodperc alatt teljesül egy belföldi utalás.
Az átutalás ideje nem csak munkaidőben, hanem éjszaka, hétvégén és ünnepnapon is 5 másodperc alatt van.
A deviza átutalásokra, a külföldre induló átutalásokra, az egyéb, tehát nem fizetési számlákra (pl. megtakarítási számlára) ez az idő nem kötelező.
Hogyan fogadhatsz pénzt a bankszámládon?
A bankszámlára pénz többféleképpen érkezhet.
Ha belföldről vársz pénzt, akkor tudnak neked utalni:
- bankszámlaszámra
- mobiltelefonszámra
- e-mail címre
A két utóbbi használatához előzetesen regisztrálnod kell azokat a bankodnál úgynevezett másodlagos azonosítóként, különben nem fognak tudni utalni neked rá. A regisztrációt követően évente meg is kell erősítened a telefonszámodat.
Pénz érkezhet a számlaszámod megadása helyett számodra kiküldött fizetési kérelem tranzakcióra adott válaszként is.
Ha külföldről vársz pénzt, akkor tudnak neked utalni:
- Európai Gazdasági Térségen belül (Európai Unió államai és Izland, Liechtenstein, Norvégia) IBAN számlaszámra
- a Föld bármely országából a bankod SWIFT kódjára (BIC kódjára), a bankod nevére, címére, a te nevedre, címedre és a belföldi bankszámlaszámodra együttesen
Az IBAN számlaszámodat, mely egyedi és a SWIFT kódot, mely egy bankon belül minden ügyfélre azonos kód, a legutóbbi bankszámlakivonatodon találod meg.
Hogyan vehetsz fel ingyen készpénzt a számládról?
Ingyenes készpénzfelvételre az alábbi lehetőségeid vannak.
ATM-ből belföldön, forintban bármely gépből felvehetsz havonta legfeljebb kétszer, összesen legfeljebb 150 000 forint értékben. Amelyik határt előbb eléred, ott véget ér az ingyenesség. Ez a törvényi ingyenes készpénzfelvétel. Ehhez a kedvezményhez regisztrálnod kell a bankodnál, nem automatikusan kapod. A regisztráció ingyenes. Egyszerre csak egy banknál lehet ilyen nyilatkozatod. Ha több banknál is van bankszámlád, bármikor válthatsz bankot minden hónap 20-áig leadva a nyilatkozatot, a következő hónap elsejétől. A felvételi lehetőség 2025. január 1-től a postahivatalokra is kiterjed az ATM-ek mellett, ugyanabból a keretből.
Bármely kereskedőtől felvehetsz pénzt azzal a bankkártyáddal, amelyik bankodnál regisztráltál a törvényi ingyenes készpénzfelvételre, ez biztosítja a készpénzátvételt is, más néven cash-back szolgáltatást. Itt havonta kétszer, összesen legfeljebb 40 000 forintig vehetsz fel ingyen készpénzt. Egy cash-back művelettel legfeljebb 20 000 forint készpénzt kérhetsz, az ingyenességtől függetlenül is. Ez a lehetőség a 150 000 forintos ATM limittől függetlenül értendő, mind összegben, mind darabszámban.
A MagNet Bank nyilatkozat nélkül is nyújtja a törvényi ingyenes készpénzfelvételt, így ha van más banknál bankszámlád és ott leadod a törvényi nyilatkozatot, akkor ezzel – a MagNettel együtt – megduplázhatod a törvényi kedvezményt.
A Revolut és a Wise is biztosít havonta 75 000, illetve 80 000 forintos ingyenes ATM készpénzfelvételt, ez viszont a világ összes országára vonatkozik, nem csak Magyarországra. Az ingyenes készpénzfelvételi darabszámok itt is limitáltak, havi 5, illetve havi 2 tranzakciószámban. Figyelj arra, hogy itt nem naptári havonként, hanem havi ciklusonként kapod meg ezt a kedvezményt (eltérő lehet a hónapforduló a naptári hónaptól)!
Mennyibe kerül a készpénzfelvétel, ha elfogyott az ingyenes keret?
A készpénzfelvétel díja bankonként eltér, sőt, még bankon belül számlacsomagonként is eltérhet. Általános szabály, hogy az ATM-ből a legolcsóbb a készpénzfelvétel. Kisebb összegeket a bank saját ATM hálózatában éri meg felvenni, néhány tízezer vagy 1-2 százezer forinttól nagyobb összeget több banknál is más bank ATM-jében éri meg felvenni. Legalábbis a díjak ebbe az irányba ösztönöznek. Ennek a fordítottja is igaz, mert az idegen banki ATM-ek pedig lekorlátozhatják az egyszerre felvehető összeget. Az OTP Bank például 100 000 forintnál többet nem enged felvenni egy tranzakcióval, idegen kártyával.
A készpénzfelvétel díja minden esetben tartalmazza a bank által megfizetendő pénzügyi tranzakciós illetéknek megfelelő banki díjat, mely 0,9 százalék, felső határ nélkül. Mindegy, hogy ATM-ben, bankfiókban vagy postán veszel fel készpénzt, ez a díj mindig terhel.
Van korlátlan készpénzfelvételi csomag az Erste Banknál, de az illeték szerinti díjat ott is fizetni kell. Ugyancsak vannak bizonyos keretek között átalánydíjas csomagok az OTP Banknál is, a Gránit Banknál pedig eleve nagyon olcsó a készpénzfelvétel.
Ha megteheted, ne vegyél fel készpénzt, inkább utald át, vagy vásárolj bankkártyával.
Hogyan épül fel a bankszámlaszám?
A bankszámlaszám Magyarországon 2×8 vagy 3×8 jegyű. Mindkettő előfordul és érvényes.
Az első 8 számjegy a bankot és annak fiókját azonosítja, a második – vagy második és harmadik – 8 jegyű számsor pedig az adott bankfiókon belüli egyedi azonosítód.
A bank már az első három számjegyből kiderül.
Mind az első, mind az utolsó 8-as számcsoport végén egy ellenőrzőszám áll. Ezzel ellenőrzi a bank az átutalás indítása előtt a számlaszám helyességét. Vagyis, ha netán elrontod a bankszámlaszámot, akkor az ellenőrzőszámot is el kell rontanod, méghozzá matematikailag jól – amire csak 10 százalék esélyed van -, hogy a számlaszám továbbra is szabályosnak tűnjön.
Milyen bankkártyát érdemes választanod a bankszámládhoz?
A bankkártyák közül általában a legolcsóbbat, legegyszerűbbet érdemes választanod, amelyet a számlacsomag alapból tartalmaz, hiszen ma már minden bankkártya alkalmas a következőkre:
- bolti érintéses és chipes, esetleg mágnescsíkos vásárlásra itthon és külföldön
- internetes vásárlásra itthon és külföldön
- ATM, posta és bankfióki készpénzfelvételre itthon és külföldön
- törvényi ingyenes készpénzfelvételre Magyarországon
- bolti cash-back készpénzátvételre itthon és külföldön
- bolti és webáruházas kedvezmények igénybevételére, ha a bank nyújt ilyet
- mobiltelefonos vagy okosórás vásárlásra és készpénzfelvételre (Google Pay, Apple Pay)
- a bankkártya blokkolására arra az időre, amikor nem használod
Amiért mégis érdemes lehet másik kártyát választanod – mely valószínűleg drágább lesz –, mint amit a csomagod kínál, arra az alábbi okok vezethetnek:
- utasbiztosítás vagy más biztosítás is tartozik a kártyához
- magasabb költési limit tartozik a kártyához
- olyan elfogadóhelyeken is használható, ahol nincs elektronikus összeköttetés a bankkal
- külön szeretnél deviza alapú bankkártyát (bár némely banknál a forint kártyádat átkapcsolhatod a devizaszámla mögé)
- presztízs szempontok vezérelnek, ezért drágább kártyát szeretnél
- egy bizonyos társmárka kártya számodra megfelelőbb vásárlási kedvezményeket nyújt
- egy bizonyos kártya számodra plusz szolgáltatásokat nyújt (pl. reptéri beléptetés, lounge, stb.)
Mennyibe kerül, ha a bankkártyával vásárolsz?
A bankkártyás vásárlás általában ingyenes és mentes a pénzügyi tranzakciós illetéknek megfelelő banki díjtól is.
Létezik azonban olyan számlacsomag Magyarországon, amelynél kell fizetni pénzügyi tranzakciós illetéknek megfelelő díjat a bankkártyás vásárlás után is, itthon és külföldön. Ez lehet vásárlásonkénti díj és évi egyszeri díj is az évi első vásárlás után, ezt bankja válogatja.
Hogy biztosan elkerüld ezt a teljesen felesleges banki díjat, használd a BiztosDöntés.hu bankszámla kalkulátorát, ahol a kártyás vásárlásokat külön is be tudod írni és a listában ellenőrizheted a bankkártyás vásárlás díját a részletek között.
Miben különbözik a debitkártya és a hitelkártya?
A debitkártya (betéti kártya) mögött a bankszámlád, végső soron a saját pénzed áll, ha van folyószámlahiteled, akkor azzal együtt.
A hitelkártya a bank által biztosított önálló hitelkeretből költ, amit a havi időszak végén, a számlakivonaton megjelölt határidőig visszafizetve törleszthetsz, részben vagy egészben.
Mi az a virtuális kártya?
A virtuális bankkártya egy digitális bankkártya, amelyet főként online vásárlásokra és fizetésekre használnak. Hasonlóan működik, mint a fizikai bankkártya, rendelkezik kártyaszámmal, lejárati dátummal és biztonsági kóddal (CVV), de nincs fizikai megjelenése, és jellemzően mobilbanki alkalmazásokban vagy online banki platformokon keresztül generálható, esetleg bank bocsátja ki papír alapon.
A fő előnye az, hogy eltér a kártyaszáma a fizikai kártyádtól, így jobban tudod védeni a pénzed, mintha az interneten adnád meg a fizikai kártyád adatait is. A virtuális kártya lehet egyszer használatos is, ekkor az első sikeres használat után azonnal lejár. Így mire kitudódhatna a száma és ellopnák, már semmire sem jutnak vele.
Manapság egyre gyakrabban használják a virtuális kártya kifejezést azokra a kártyákra is, amelyeket a különféle mobilfizetési alkalmazásokba (Google Pay, Apple Pay) lehet bedigitalizálni. Ezek sem megfogható kártyák ugyanis. De ezekkel a kártyákkal az internet mellett a boltokban is lehet fizetni. Ha belenézel a számlamúltadba vagy a számlakivonatodba, akkor láthatod, hogy ha ezekkel a bedigitalizált kártyákkal fizetsz, akkor azoknak más a kártyaszáma, mint a fizikai kártyádé, noha a fizikai kártyád számát ütötted be a mobilalkalmazásba a regisztráció során.
Milyen hitelkeret tartozik egy hitelkártyához?
Hitelkártyához egy folyószámlától (bankszámlától) független hitel tartozik, melyet a bank külön ítél meg számodra a hitelkártya igénylésekor.
A hitelkártya mögött nem a bankszámlád áll, hanem egy külön technikai számla, vagyis egy hitelszámla, mely csak egyszerűbb műveletekre használható (készpénzfelvétel, kártyás vásárlás, esetleg csoportos beszedés).
Milyen hitelkeret tartozik a bankszámlához?
A bankszámlához kizárólag folyószámlahitel tartozhat.
Minden más hitel (pl. személyi kölcsön, hitelkártya, stb.) nem a bankszámlához kapcsolódik, akkor sem, ha bankszámlát kell hozzá nyitnod.
Mi az a folyószámlahitel?
A folyószámlahitel egy olyan keret, amivel megnövelik a számlán lévő pénzed és annyival többet költhetsz el.
Viszont, ha a folyószámla-hitelkereten belül tartózkodsz, akkor minden befizetés, jóváírás automatikusan csökkenti a tartozásodat, azaz először mindig a folyószámlahitel tartozásod csökken.
A folyószámlahitel egy olyan keret, amivel megnövelik a számlán lévő pénzed és annyival többet költhetsz el.
Viszont, ha a folyószámla-hitelkereten belül tartózkodsz, akkor minden befizetés, jóváírás automatikusan csökkenti a tartozásodat, azaz először mindig a folyószámlahitel tartozásod csökken.
Hogyan szüntetheted meg a számládat?
A bankszámla megszüntetéséhez jelenj meg a bankfiókban és közöld ezt a szándékodat a banki ügyintézővel, aki beazonosítás után elmondja majd a pontos teendőidet.
Ha van dombornyomású bankkártyád, azt le kell adnod, hiszen azzal elvileg még 30 napig lehet pénzforgalmi tranzakciókat végrehajtani úgynevezett offline elfogadóhelyeken, ahol nincs összeköttetés a bankkal. A bankszámlád ebben az esetben 30 nap múlva szűnik meg véglegesen.
Ha van hitelkereted, azt vissza kell fizetni.
Ha van lekötött betéted, azt fel kell törni és a számládon lévő pénzzel együtt fel kell venned vagy át kell utalnod egy másik számlára.
Nem szüntetheted meg a bankszámládat, ha van olyan hiteled a banknál, melynek törlesztéséhez azt a bankszámlát használod.
Ha nem tudod személyesen felmondani a bankszámládat, akkor postai levél útján is megteheted egy szabad szavas levélben. Konzultálhatsz erről a bankod telefonos vagy e-mail ügyfélszolgálatával is.
Megszűnik a számlád akkor is, ha több hónapig fedezetlen tartozás van rajta, mert a bank felmondja a számlát (természetesen fizetési felszólítások után). Mi azonban azt javasoljuk, hogy ne ezt az utat válaszd, mert utána nehéz lesz az esetleges későbbi visszatérésed a bankhoz és a bank végrehajtásra is adhatja a tartozásod.
Mik a közös bankszámla előnyei és veszélyei?
A közös bankszámla azt jelenti, hogy nem csak te vagy a bankszámla tulajdonosa. Ne keverd ezt azzal, amikor másnak meghatalmazást adsz a számlád felett, de a számla tulajdonosa egyedül te maradsz.
Vagyis bármelyikőtök, a számlatulajdonosok közül bármikor tehet úgy, mintha csak az övé lenne a számla. Ez egy jelentős hátrány, a közös bankszámla pénze is értelmezhető úgy, hogy az csak egyikőtöké vagy másikotoké. (Ahogy a közösen tartott készpénznél is.)
Bár a közös számla nem rossz dolog, például a díjakat nem egyedül fizeted, szükség esetén (pl. betegség) a másik számlatulajdonos is tud intézkedni a számla felett, de problémák esetén a közös bankszámla bizony vita forrása is lehet.
Döntsetek belátásotok szerint! Ha teljesen megbíztok egymásban – hiszen mégiscsak pénzről van szó -, akkor nyissatok közös bankszámlát. De ha nem, akkor jobb a pénzügyeket különválasztani!
Melyik bankok ajánlanak bankszámlát?
Magyarországon az alábbi nagyobb, ismertebb bankok kínálatából választhatsz magadnak bankszámlát:
Ne felejtsd el, hogy – noha nem hazai szolgáltatók, de – a litván Revolut Bank és a belga Wise is nyújt határon átnyúló bankszámla és bankkártya szolgáltatást a magyaroknak, magyar nyelven és forintszámlával, melyekhez a mobilappjaikkal férhetsz hozzá. Nem kell hozzá külföldre utalnod pénzt és gyakran kedvezőbb díjakkal használhatók, mint a magyarországi bankok.
Maradtak kérdéseid?
-
Be tudom digitalizálni az internetkártyámat a Google Pay-be vagy Apple Pay-be?
Be tudod tenni a tárcádba és így tudsz vele fizetni az interneten keresztül, de arra nem alkalmas, hogy a boltokban is fizess vele. -
Tudom használni az okosórámban is a Google Pay-es vagy Apple Pay-es kártyámat?
Igen. Ennek egy feltétele van, hogy az órád kompatibilis legyen a Google Pay-jal, illetve Apple Pay-fel. Egyes Fitbit modellek, továbbá a Xiaomi Pay-jel és Garmin Pay-jel kompatibilis órái külön operációs rendszert futtatnak, amelyeken nem fut a Google Pay és Apple Pay. -
Használhatom a Curve kártyámat a különböző online fizetési rendszerekben?
Igen, sőt ezt javasoljuk is, ha a kártyád nem tudod digitalizálni a Google Pay-be vagy az Apple Pay-be, viszont a Curve kártyádat igen. Ekkor a Curve kártya “mögé” kapcsolhatod a kívánt bankkártyádat, mely a Curve-on keresztül fogja lebonyolítani a fizetési tranzakciót.
Kisgyerekkoromban a golyós számológépen szocializálódva fogtam bele a pénzügyekbe, amiből végül merő véletlenségből egy közgazdász diploma lett. Közben rájöttem, hogy a bankkártya nem csak levélbontásra alkalmas, hanem ha ATM-be dugjuk, az el is nyelheti. Ebből a felismerésből született meg több ezer szakmai cikk többféle pénzügyi-gazdasági portálon, immáron harmadik évtizede. Eretnek nézeteim tálalására végre megtaláltam végleges helyemet a BiztosDöntésnél, ahol célom, hogy közérthetően hozzam el neked mindazt, amivel megtalálod a helyed a napi pénzügyekben. 20 éves tapasztalatom van a bankszámla, banki betét, hitelkártya, állampapír és nyugdíjmegtakarítások területén. 2003-ban végeztem a Corvinus Egyetemen közgazdászként.
A fenti cikkben szereplő megállapításokat a Biztos Döntés Kft. a releváns tények és körülmények lehető leggondosabb szakmai értékelése alapján igyekezett megfogalmazni. Ebből adódóan a fenti írás nem tényközlés, hanem a Biztos Döntés Kft. – megfontolt és felvállalt – szakmai véleményét jeleníti meg.
-
Bankszámla termékváltozás összefoglalók
2024-12-06 - MBH Bank - Black Friday akció meghosszabbítása
2024.12.14-ig meghosszabbítja a bank a Black Friday akciót (lakossági bankszámlanyitási kampány).
2024-12-02 - Erste Bank - Tranzakciós illeték áthárítása
Az Erste Bank 2025. február 3-tól áthárítja az ügyfelekre a tranzakzós illeték emelést. Megemelkednek az átutalások és a csoportos beszedések díjai 0,15 százalékponttal, de legfeljebb 10 000 forinttal, megmaradnak viszont az eddigi díjmentes tranzakciók. A készpénzfelvételre nagyobb, 0,3 százalékpontos emelés vonatkozik, felső határ nélkül.
Ahol az illeték be van építve a díjba, ott a díj az illetékemelés mértékével drágul.
Az illetéket egyetlen díjcsomagban sem kell megfizetni a tranzakciók első 50 000 forintjáig.2024-12-02 - Erste Bank - Átminősítési dátumok módosítása
A bank az egyes számlacsomagokra vonatkozó kedvezményes díjszámítás dátumhoz kötött időpontját módosítja 2027. március 1-ről 2028. március 1-re.
A 2024. január 1- 2024.12.31. között kötött szerződések még 2027. március 1-től váltanak át Bázis díjcsomagra, melynek kedvezőtlenebbek a díjai.
A 2025. január 1-től kötött szerződések esetén 2028. március 1-től vált át Bázis díjcsomagra.2024-12-01 - Erste Bank - Akciók meghosszabbítása
A bank 2024. december 31-ig meghosszabbítja az alábbi akcióit:
- Diákhitel számlához tartozó számlanyitási akció, melynek keretében 1 db YKRA övtáska jár ajándékba
- Cseperedő Díjcsomag nyitási akció ajándék mesekönyvvel
- Cseperedő átminősítési akció Diákszámlára2024-12-01 - Raiffeisen Bank - Akciók meghosszabbítása
A bank 2025. május 31-ig hosszabbítja meg az alábbi akciókat:
- Yelloo számla esetében a Verticard betéti bankkártyára vonatkozó éves-, és kibocsátási díj akció
- Yelloo és Online számla SMS szolgáltatás havidíjára vonatkozó akció
- Fizetési kérelem rögzítésére vonatkozó akció
- 500.000 Ft-ig díjmentes állandó átutalásokra vonatkozó akció Premium Banking és Prémium Banking Plus számla esetén2025. március 31-ig:
- Készpénzfelvételre vonatkozó akció, belföldön Premium Banking és Premium Banking Plus esetén betéti bankkártyával ATM-ből (saját vagy idegen)2025. december 31-ig:
- Fizetési kérelem fogadásának tiltása; elutasítást követő újra aktiválására vonatkozó akció
- Számlacsomagok közötti váltásra vonatkozó akció
- Alapszámla – myRaiffeisen mobilapplikáción és DirektNeten keresztül törénő bankon belül és kívüli átutalásra vonatkozó akció2024-11-29 - MBH Bank - Tranzakciós illeték emelés miatti díjmódosítás
A bank az augusztusi tranzakciós illeték emelésnek megfelelő mértékkel emeli a díjait az összes számlájára vonatkozóan 2025. január 31., illetve február.1-től.
Az eseti átutalás, rendszeres átutalás, csoportos beszedés, deviza átutalás díja bankon kívül és belül csak a tranzakció emelésnek megfelelő mértékkel drágul, azaz 0,3% max 6 000 Ft-ról 0,45% max 20 000 Ft-ra módosul. De mivel eddig a törvényileg előírt 10 000 Ft helyett 6 000 Ft-ban maximalizálta a bank az illeték mértékét, így a max 20 000 Ft-ra való emelés még érezhetőbb drágulást eredményez.
Az Alapszámla esetében 100 000 Ft-ig továbbra is ingyenes az utalás és a csoportos beszedés.
A készpénzfelvétel ATM-ből a banki díjon felüli 0,6%-os illetéke 0,9%-ra emelkedik, ez vonatkozik a külföldi készpénzfelvételre euróban.2024-11-21 - Raiffeisen Bank - Új Aktív számla, Régi számlacsomagok kivezetése
2024.11.21. 18 órától a bank új számlacsomagot vezet be Aktív néven és ezzel egyidőben az alábbi számlacsomagok már nem igényelhetőek: Aktivitás 3.0, Díjnyertes, Mindennapok 2.0, Bázis 2.0, Online. Az új számlacsomagban már az illetékemelésnek megfelelő díjak szerepelnek.
A "Téli számlanyitási akció 2024” az Aktív számlára is érvénybe lép.2024-11-07 - OTP Bank - Junior Persely promóció
A bank "Junior év végi promóció 20.000 Ft Persely jóváírással” elnevezésű promóciót hirdet 2024.11.06-12.15. között.
Az a 14 és 24 év közötti ügyfél, aki a promóció ideje alatt új OTP Junior számlát vagy Bázis számlát Junior kedvezménnyel nyit 20 000 Ft jóváírást kap.
Feltételek:
- a szerződést követő 30 napon belül sikeresen Persely funkciót igényel
- a szerződést követő 30 napon belül legalább 2 db kártyás vásárlási tranzakciót végez
Ha 2 éven belül megszűntetésre kerül a számla, akkor a jóváírást vissza kell fizetni.2024-11-05 - K&H Bank - tranzakciós díjemelés 2025.01.05-től
A bank 2025. január 6-tól az alábbiak szerint emeli meg a tranzakciós költségeket:
Az átutalási díjak:
- bankon belüli és bankon kívüli azonnali / aznapi / határidős forint átutalás forint- és devizaszámláról
- bankon belüli és bankon kívüli rendszeres forint átutalás forint- és devizaszámláról
- csoportos beszedési megbízás
- bankon belüli és bankon kívüli deviza és nemzetközi forint átutalás forint- és devizaszámláról
egységesen 0,3% max 10 ezer Ft-ról 0,45% max 20 ezer Ft-ra emelkednekA készpénzfelvétel bankkártyával (ATM-ből, bankfiókban, postahivatalban) bel- és külföldön 0,6%-ról 0,9%-ra emelkedik.
2024-11-04 - K&H Bank - Számlanyitási akció meghosszabbítása
A bank meghosszabbítja a 40 ezres bankszámlanyitási akcióját 2024.december 20-ig.
2024-11-04 - Raiffeisen Bank - Téli számlanyitási akció
A bank 2024. november 4. - december 18-ig számlanyitási akciót hirdet melynek keretében az ügyfél 50 000 Ft jóváírást kap Díjnyertes, Aktivitás 3.0, Kapcsolat, Premium Banking, Premium Bankong Plus számlák esetén, Yello számla esetén pedig 30 000 Ft-ot, ha az alábbi feltételeket teljesíti:
- Mastercard betéti kártyát igényel a számlához
- a számlanyitást követően legkésőbb 2025. január 17-ig legalább 5 db bankkártyás vásárlása kell legyen darabonként minimum 1 000 Ft értékben
- hozzájárul a reklámcélú megkeresésekhez
- regisztrál a Hűségprogramba/Yelloo Klubba
A jóváírást legkésőbb 2025. február 7-ig kapja meg az ügyfél meg. Ha 1 éven belül megszűnik a számla, akkor köteles visszafizetni a banknak az összeget.Az akció keretében most 3 havi RTL+ előfizetés is jár ajándékba, ha regisztrál az ügyfél a Hűségprogramba/Yelloo Klubba. A kapott promóciós kód az RTL+ online felületén váltható be 2024. december 31-ig.
Szintén ezen akció keretében, ha a számlához igényelt bankkártyával vásárol az ügyfél 2025. január 17-ig, akkor a vásárlásai értékének 10%-át, maximum 10 000 Ft-ot jóváír a bank.
2024-11-01 - K&H Bank - Prémium számla igénybevételi feltételek változása
2024. november 1-től a bank megemeli a Prémium számla igényléséhez szükséges feltételek összegeit.
A feltétel az, hogy legalább 8 millió forint értékű megtakarítási állomány legyen elhelyezve a banknál (az eddigi 5 millió helyett), VAGY legalább 800 ezer forint értékű jóváírás érkezzen az ügyfél számlájára (az eddigi 500 ezer forint helyett).2024-11-01 - CIB Bank - Ügyfélajánlási akció meghosszabbítása
A bank 2024. november 30-ig meghosszabbította az ügyfélajánlási akcióját.
2024-11-01 - Gránit Bank - Akciók meghosszabbítása
A bank meghosszabbítja 2025.01.16-ig a bankszámla vezetéshez kapcsolódó összes érvényben lévő, folyamatosan hosszabbított akcióit, valamint az ügyféljánlási és a szelfis számlanyitási akcióját.
2024-11-01 - OTP Bank - 2025. január 1-től életbe lépő díjemelések
2025. január 1-től a bank az alábbi díjakat emeli:
1. Készpénzfelvétel díjai
Bázis számlához, Smart számlacsomaghoz és Junior számlához (14-18 éves korig) tartozó kártyák esetén:
- OTP automatából: a jelenlegi 159 Ft + 1,49% helyett 159 Ft + 1,79%
- Idegen automatából: a jelenlegi 1 581 Ft + 0,6% helyett 1 581 Ft + 0,90%
esetén2. Elektronikus utalások díjai
Bázis számlához és Junior számla (14-18 éves korig) esetén
- eseti átutalás bankon kívülre forintban: 0,35% (min. 321 Ft/ max. 14 522 Ft) helyett 0,50 % (min. 321 Ft/ max. 25 000 Ft)
- rendszeres átutalás: 0,4% (min. 229 Ft/ max. 15 540 Ft) helyett 0,55 % (min. 229 Ft/ max. 25 000 Ft)
- csoportos beszedés: 72 Ft + (0,3% max. 15 540 Ft) helyett 72 Ft + (0,45 % max. 25 000 Ft)
Smart számlacsomaghoz:
- eseti átutalás bankon kívülre forintban: 0,2% maximum 7 550 Ft helyett 0,35% maximum 25 000 Ft
- rendszeres átutalás: 20 Ft helyett 40 Ft
- csoportos beszedés: 38 Ft helyett 64 Ft3. Igényelhető tranzakciós számlacsomag elemek díjai
Bázis számla esetén:
- Csoportos beszedés 30 ezer ft-ig: 215 Ft/hó helyett 259 Ft/hó
- Csoportos beszedés 60 ezer ft-ig: 390 Ft/hó helyett 479 Ft/hó
- E-utalás 100 ezer ft, azaz eseti és rendszeres átutalás összesen havi 100 000 Ft-ig 433 Ft/hó helyett díjmentes (visszavonásig, de legkésőbb 2026. február 28-ig), utána 499 Ft/hó
- Prémium szolgáltatás havidíja: 1 552 Ft/hó helyett 1 777 Ft/hó
Smart számlacsomag esetén:
- 2 ATM csomag 555 Ft/hó helyett 833 Ft/hó
- 5 ATM csomag 949 Ft/hó helyett 1 424 Ft/hó
- Mindennapi biztonság csomag: 669 Ft/hó helyett 833 Ft/hó
- Tranzakciós csomag: 295 Ft/hó helyett 499 Ft/hó2024-11-01 - Erste Bank - Akciók meghosszabbítása
A bank meghosszabbítja az alábbi akciókat:
- 2025. január 1-ig az online és a fióki számlanyitási akciót, melynek keretében 40 ezer ft jóváírást kap az új ügyfél.
- 2024. december 31-ig a Cseperedő bankszámlanyitási akciót
- 2024. november 30-ig a Cseperedő átminősítési akciót Diákszámlára
- 2024. november 30-ig az Erste Diákhitel Számla nyitási akció, melynek keretében övtáska jár ajándékba.2024-11-01 - OTP Bank - Kamatcsökkentés, feltételek módosulása
2024. szeptember 1-től csökken az OTP Személyi Kölcsön kamata az alsó hitelösszegsávokban az alábbiak szerint
- 500 000 – 1 099 999 Ft között: 24,99%-ról 22,99%-ra csökken
- 1 100 000 – 1 999 999 Ft között: 22,99%-ról 20,99%-ra csökken
- 2 000 000 – 3 099 999 Ft között: 20,99%-ról 19,99%-ra csökken
Az OTP Otthon Személyi Kölcsön igénylési feltételei kiegészült az alábbival:
Az eddigi egyik feltétel, mely szerint az igénylőnek legalább egy 25 év alatti gyermeket kell nevelnie, kiegészül azzal, hogy "VAGY részt vesz az MFB Pont Plusz Állami Otthonfelújítási Programban".
Illetve az Otthon Személyi Kölcsön esetén a tulajoni lap lekérésének költsége 3 000 Ft-ról 4 800 Ft-ra emelkedik, melyet továbbra is elenged a bank akciós jelleggel.2024-10-02 - Gránit Bank - Akciók meghosszabbítása
A bank az alábbi akciókat hosszabbítja meg 2024.10.31-ig:
- Szelfis számlanyitási akció
- Ügyfélajánlási program
- Számlavezetéshez és bankkártyahsználathoz kötődő folyamatosan hosszabbítot díjelengedési akciók2024-10-01 - UniCredit Bank - Lejáró akciók meghosszabbítása
A bank meghosszabbítja 2025.01.31-ig a 2024.09.30-án lejáró, számlavezetéshez kapcsolódó promóciókat.
Illetve meghosszabbítja 2025.01.31-ig az alábbi akciókat:
- Diákszámla Zéró számlanyitási akció 35 ezer forint jóváírással
- Ügyfelet ajánlok számalnyitási akció
- Online lakossági bankszámla nyitási akció 35 ezer forint jóváírással2024-10-01 - Erste Bank - Akciók meghosszabbítása
A 2024. október 1-ei hirdetményben a bank az alábbi akciókat hosszabbítja meg:
- Online számlanyitási akció 40 000 Ft jóváírással: október 31-ig
- Lakossági ajánlóprogram: 2025. január 1-ig
- Cseperedő bankszámlanyitási akció december 31-ig
- Cseperedő bankszámlához kapcsolódó betétikártya kibocsátási díjelengedési akció december 31-ig
- Cseperedő átminősítési akció Diákszámlára október 31-ig
- Diákhitel számlanyitási akció ajándék övtáskával október 31-ig2024-10-01 - MagNet Bank - Utalási díjak változása
A bank 2024. október 1-től a sávos utalási díjak első sávjának felső összeghatárát 20 ezer forintról 50 ezer forintra emeli.
2024-10-01 - UniCredit Bank - Akciók meghosszabbítása
A bank meghosszabbítja a fizetési kérelemre vonatkozó díjmentes akcióját 2025.01.31-ig, valamint egyéb mobilalkalmazási és internetbanki funkciókra vonatkozó díjmentességi akciókat.
2024-09-27 - CIB Bank - Welcome promóció
A bank meghosszabbítja 2024. október 31-ig az alábbi ügyfélajánlási promócióját. A promóció keretében az alábbi jóváírások kaphatóak:
- CIB ECO Start Bankszámlát nyitó ügyfél ajánlása esetén az ajánló ügyfél 10 000 Ft jóváírást kap, ha az ajánlott ügyfél a számlanyitást követő első 3 hónapban legalább három alkalommal, vásárlásonként minimum 3 000 Ft értékben vásárol a bankszámlához igényelt bankkártyájával valamint hozzájárul a marketingcélú megkeresésekhez. Az ajánlott ügyfél nem kap jóváírást.
- CIB ECO FirstStep vagy CIB ECO ForYou Bankszámlát nyitó ügyfél ajánlása esetén az ajánló és az ajánlott ügyfél is 20-20 000 Ft jóváírást kap, ha az ajánlott ügyfél a számlanyitást követő első 3 hónapban legalább három alkalommal, vásárlásonként minimum 3 000 Ft értékben vásárol a bankszámlához igényelt bankkártyájával valamint hozzájárul a marketingcélú megkeresésekhez.
- CIB ECO vagy CIB ECO Plusz Bankszámlát vagy CIB Private Banking Magánszámlát nyitó ügyfél ajánlása esetén az ajánló és az ajánlott ügyfél is 10-10 000 Ft jóváírást kap, ha az ajánlott ügyfél a számlanyitást követő első 3 hónapban legalább három alkalommal, vásárlásonként minimum 3 000 Ft értékben vásárol a bankszámlához igényelt bankkártyájával valamint hozzájárul a marketingcélú megkeresésekhez.2024-09-23 - OTP Bank - Őszi számlanyitási promóció
A bank meghosszabbította a számlanyitási akcióját október 20-ig.
Legfrissebb bankszámla útmutatóink
-
Bankszámlanyitás Németországban: a német bankszámla feltételei, folyamata és díjai
A legfrissebb adatok szerint nagyjából 240 ezer magyar él Németországban, több mint a felük ott is dolgozik az országban, vagy tanul. Számukra elengedhetetlen egy német bankszámla. De akkor is hasznos lehet egy német bankszámla, ha élnek kint rokonaid, akiket gyakran meglátogatsz vagy befektetni tervezel oda, netán nyaralni mész Németországba.
frissítve: 2024. december 15. -
Utolsóként a Gránit Bank is áthárítja az illetékemelést
A nagyobb lakossági bankok közül utoljára a Gránit Bank is közzétette a pénzügyi tranzakciós illetékemelés áthárítását – értesült a BiztosDöntés.hu. Ezzel együtt is, a Gránit Bank még mindig az egyik legolcsóbb választási lehetőséget kínálja a hazai bankszámla és bankkártya szolgáltatások között.
frissítve: 2024. december 15. -
Revolut készpénzfelvétel
Útmutatónkból kiderül, hogyan a legkedvezőbb a készpénzfelvétel Revolut kártyával Magyarországon és külföldön.
frissítve: 2024. december 13.