A személyi kölcsön egy szabad felhasználású hitel, amelyéhez nem szükséges ingatlanfedezet. A személyi kölcsön igénylés alapfeltétele az igazolható, rendszeres havi jövedelem.
Személyi kölcsön kalkulátor 2024
Több millió forintot is igényelhetsz adóstárs és fedezet nélkül. A pénzt bármire elköltheted, és akár 1-2 nap alatt hitelhez juthatsz. Hasonlítsd össze a törlesztőrészleteket, THM-et és visszafizetendő összeget, hogy megtaláld a számodra legjobb személyi kölcsönt.
Azon dolgozunk, hogy a rengeteg kölcsön közül megtalálhasd a legjobbat.
- Törlesztő szerint
- THM szerint
- Kamat szerint
- Visszafizetendő szerint
-
Kezdeti költségek nélkülTörlesztő 44 627 FtTHM 13,10%Visszafizetendő 3 748 692 Ft
- Online igénylésért 30 000 forint visszajár akció
Futamidő: 12-96 hó • THM: 11,51% - 13,10% • Hitel teljes díja: 1 248 692 Ft • Kamat típusa: rögzített kamat • Kamat: 12,20%PROMÓCIÓ -
7 millió Ft-ig online is igényelhetőTörlesztő 46 419 FtTHM 14,57%Visszafizetendő 3 899 211 Ft
- 400 0000 Ft igazolható jövedelem szükséges
Futamidő: 12-84 hó • THM: 13,42% - 14,57% • Hitel teljes díja: 1 399 211 Ft • Kamat típusa: rögzített kamat • Kamat: 13,49%PROMÓCIÓ -
Gyors hitelbírálatTörlesztő 48 368 FtTHM 16,58%Visszafizetendő 4 087 930 Ft
- Erstés ügyfelek számára egyszerűbb hiteligénylés
Futamidő: 36-96 hó • THM: 11,66% - 17,00% • Hitel teljes díja: 1 587 930 Ft • Kamat típusa: rögzített kamat • Kamat: 15,09%PROMÓCIÓ
-
Törlesztő 48 505 FtAz első 3 hónapban 0 FtTHM 14,55%Visszafizetendő 4 025 861 Ft
- Az első 3 hónapban nem kell törlesztőt fizetned
Futamidő: 12-84 hó • THM: 13,41% - 14,51% • Hitel teljes díja: 1 525 861 Ft • Kamat típusa: rögzített kamat • Kamat: 13,49%PROMÓCIÓ -
Törlesztő 50 277 FtTHM 17,73%Visszafizetendő 4 223 245 Ft
- Online igénylés akár 15 perc alatt - folyósítás akár 1 órán belül!
Futamidő: 61-84 hó • THM: 13,99% - 17,73% • Hitel teljes díja: 1 723 245 Ft • Kamat típusa: rögzített kamat • Kamat: 16,21%PROMÓCIÓ -
Törlesztő 51 960 FtTHM 19,51%Visszafizetendő 4 389 648 Ft
- Bankváltás nélkül igényelhető + 30.000 Ft kamatjóváírás
Futamidő: 24-96 hó • THM: 18,77% - 21,63% • Hitel teljes díja: 1 889 648 Ft • Kamat típusa: rögzített kamat • Kamat: 17,60%PROMÓCIÓ
A megjelenített adatok nem minősülnek ajánlatnak vagy ajánlattételnek és nem jelentenek teljes körű tájékoztatást, azok kizárólag informatív jellegűek, szerződéskötési kötelezettséget nem jelentenek.
Felhívjuk figyelmét, hogy a kalkulátorban szereplő banki ajánlatok nem feltétlenül objektív összehasonlítás alapján jelennek meg. A banki ajánlatok sorrendjét befolyásolhatja a kattintások gyakorisága, a bankokkal kötött promóciós szerződés tartalma (így különösen: a promóciós díj összege, illetve a megrendelt kattintási szám mennyisége), valamint az ajánlatok megjelenésének időben történő egyenletes eloszlása miatti egyedi ütemezési célú informatikai megoldások.
A hiteleket csak negatív KHR listán nem szereplő, és megfelelő jövedelemmel (és adott esetben fedezettel) rendelkezők kaphatják meg a hitelintézet döntésétől függően. A törlesztőrészletek számítása az aktuálisan meghirdetett kamatokkal történt, amelyeket a hitelintézetek módosíthatnak. A kiválasztott hitelintézet által adott ajánlat eltérhet a fent megadott adatoktól, amely vonatkozásában felelősségünket kizárjuk.
További részletek az Ügyféltájékoztatónkban (ITT), valamint a hitelintézetek weboldalán vagy azok ügyfélszolgálatain tekinthetők meg.
Ezeknek a bankoknak a termékeit nem jelenítjük meg a kalkulátorainkban: Bank of China, BNP Paribas, Deutsche Bank, Duna Takarék Bank, ING, KDB Bank, Merkantil Bank, Oberbank, Polgári Bank.
Nem találtad meg, amit kerestél? Nézd meg a gyakran ismételt kérdéseket is!
Nem találtad meg, amit keresel? Nézd meg a lenti szolgáltatók kölcsöneit is!
-
Szabad felhasználású és adósságrendező személyi kölcsönök akár online igényléssel, folyósítási díj nélkül és ingyenes előtörlesztéssel.
Tovább -
Havi jövedelemutalás és hitelösszeg nagyságától függő kamatkedvezmények. Nincs hitelbírálati és folyósítási díj. Online is igényelhető.
Tovább -
Videóhívással vagy Önkiszolgáló szolgáltatással 100%-ig online intézhető a hitelfelvétel. Nem kell számlát nyitni vagy jövedelemutalást vállalni.
Tovább -
Kezes nélkül, akár online is igényelhető személyi kölcsönök bármilyen hitelcélra. Megmutatjuk, hogy milyen hiteleik vannak!
Tovább -
Online is igényelhető személyi hitelek. Autóvásárlásra vagy ingatlan célra nagyobb hitelösszeg. Átutalási kamatkedvezménnyel havi jóváírás vállalása esetén.
Tovább -
Kamatkedvezmény jövedelemutalásra vagy igazolt hitelcélokra: lakásfelújításra, autóvásárlásra, napelem, házi autótöltő rendszer kiépítésére.
Tovább -
Online is igényelhető szabad felhasználású kölcsönök a jövedelem nagyságára és havi jóváírás vállalására adott többféle kamatkedvezménnyel.
Tovább -
Online igénylés nem csak OTP-s ügyfeleknek. Szabadon felhasználható, bármely banknál meglévő fogyasztási hitelek kiváltására is.
Tovább -
A Provident kis összegű, rövid futamidejű gyorskölcsönökre szakosodott. SMS-ben is tudsz kölcsönt igényelni, és még akkor is hitelképesnek számíthatsz, ha szerepelsz a KHR negatív adóslistáján.
Tovább -
Többféle kamatkedvezménnyel igényelhető kölcsönök szabad felhasználásra és hitelkiváltásra. Online intézhető az igénylés, akár új ügyfélként is.
Tovább -
Többféle kamatkedvezmény: hitelösszeg nagyságára, jóváírás érkeztetésére, biztosítás kötésére, otthonfelújítási hitelcélra vagy napelem vásárlására.
Tovább
Minden tudnivaló a személyi kölcsönről
- Feltételek
- Felhasználás
- Igénylés
- Erre figyelj!
- Ezért kalkulálj velünk
- Bankok, pénzintézetek
Mi a Személyi Kölcsön?
A 10 legfontosabb jellemző
- Szabad felhasználású: A hitelösszeg bármilyen célra felhasználható, arra költöd, amire akarod, és semmit sem kell a bank felé igazolni.
- Nincs szükség ingatlanfedezetre. A személyi kölcsön úgynevezett fedezetlen hitel. Nem kell jelzáloggal terhelni az ingatlanod, a hitel-visszafizetés biztosítéka kizárólag a jövedelmed.
- Gyors igénylés és folyósítás: A legtöbb banknál a hitelbírálat és a folyósítás már akár 2 napon belül megtörténik.
- Akár 100% online ügyintézés. Több pénzintézetnél teljesen online igényelhetsz személyi kölcsönt a weboldalon vagy az applikáción keresztül, így akár egy órán belül hozzájuthatsz a kölcsönhöz.
- Fix kamatozás: a törlesztőrészlet a kölcsön teljes futamideje alatt változatlan marad.
- Rugalmas hitelösszeg: a felvehető hitelösszeg jellemzően 300 000 és 10 000 000 Ft között mozog, de van olyan bank, ahol 15 000 000 forintot is hiteleznek.
- Rugalmas futamidő: a személyi kölcsön futamideje 1 és 10 év között választható.
- Alacsony kezdeti költségek. Nincs például értékbecslési díj.
- Minősített fogyasztóbarát személyi hitelek. Az MNB egységesített, könnyen összehasonlítható és kedvező feltételeket szabott az ilyen hitelekhez.
- Akciók. Kamatkedvezményeket és jóváírási akciót kínálhatnak a bankok.
A BiztosDöntés személyi kölcsön kalkulátor
A BiztosDöntés személyi kölcsön kalkulátora bankfüggetlen és ingyenes. Segítségével könnyedén összehasonlíthatod a különböző bankok ajánlatait, és megtalálhatod a neked legmegfelelőbb hitelt.
Személyi Kölcsön feltételei
Személyi kölcsön igényléskor a bankok megvizsgálják, hogy a hitelképes vagy-e. A hitelképesség vizsgálat során több kritériumot is mérlegelnek.
A szempontok
- Minimum életkor: Általában 18 év, de vannak olyan bankok, ahol 20, 21 vagy 23 éves kor az elvárt minimum.
- Maximum életkor: Fontos tudni, hogy nem az igényléskori, hanem a hitel lejáratakor betöltött életkor számít. A bankok kérhetik adóstárs bevonását egy bizonyos életkor felett.
- Állandó lakhely: Magyarországi állandó lakcím igazolása szükséges. Bizonyos esetekben lehetséges külföldi lakcímmel is személyi kölcsönt igényelni.
- Munkaviszony: Az előírt típusú munkaviszonyt kell igazolni. A bankok általában a határozatlan idejű munkaszerződést írják elő, de van, ahol határozott idejű is elegendő.
- Havi fix jövedelem: a megfelelő mértékű, igazolható és rendszeres havi nettó jövedelem. A bankok a jövedelem típusától és forrásától függően eltérő elvárásokat támaszthatnak.
- Elérhetőség: Fontos, hogy elérhető legyél, ezért a legtöbbször szükséges egy magyar telefonszám a hiteligényléshez.
- Azonosító okmány: Érvényes személyi igazolvány vagy útlevél szükséges.
- Bankszámla: Egy élő bankszámla szükséges a hitel folyósításához. Néhány pénzintézet folyósít készpénzben is személyi kölcsönt.
- KHR-lista: A bankok ellenőrzik, hogy szerepelsz-e az aktív vagy passzív negatív KHR-listán. Ha igen, akkor ez szinte minden esetben kizáró ok.
K.O. kritériumok
Ahhoz, hogy pozitív hitelbírálatban részesülj, a fenti lista mindegyik feltételének meg kell felelned. Ezért nevezik ezeket a követelményeket K.O. kritériumoknak. Negatív lesz a hitelbírálat, azaz nem kapod meg a kölcsönt, ha akár csak egyetlen feltétel nem teljesül - tehát hiába van például elég jövedelmed, ha nem megfelelő az életkorod.
Összeszedtünk neked minden tudnivalót:
A Biztos Döntés személyi kölcsön kalkulátor tartalmazza a pontos kritériumokat minden hitel esetében. A kalkulátorban kattints a “Feltételek, díjak” linkre a pontos feltételekhez.
Mennyi személyi kölcsönt kaphatsz?
Ez alapjában véve három dologtól függ:
- Mennyi a havi rendszeres jövedelmed
- Mik a rendszeres havi kiadásaid, beleértve, hogy milyen meglévő hiteleket kell törlesztened
- Milyen a törlesztési múltad - voltak-e olyan hiteleid, ahol gond volt a törlesztéssel
Hitelbírálat
A fenti szempontok alapján elvégzett hitelbírálat során a bank megvizsgálja, hogy mekkora hitelt tudsz felelősségteljesen visszafizetni. Csak akkora havi törlesztőrészletet vállalhatsz be, amelyet a havi rendszeres jövedelmedből kényelmesen tudsz fedezni. Törvény szabályozza, hogy a jövedelmed milyen arányában vehetsz fel személyi kölcsönt.
Hogyan találd meg a kedvező hitelt?
Általánosságban ezeknek a feltételeknek kell megfelelned a kamatkedvezményekhez és jóváírásokhoz:
- Legyen magas jövedelmed - magasabb jövedelem esetén alacsonyabb lehet a kamat
- Kérj nagyobb összegű hitelt - magasabb hitelösszeg esetén alacsonyabb lehet a kamat
- Nyiss bankszámlát a banknál - Kedvezményeket kaphatsz, ha folyószámlát nyitsz a hitelező banknál.
- Érkezzen a jövedelmed a bankhoz - Jövedelem érkeztetés esetén további kedvezményeket kaphatsz
Miért?
A bankok a jövedelmed alapján megállapítanak egy úgynevezett kamatfelárat. A bankoknak kisebb kockázatot jelent a hitelkihelyezés, ha magas a jövedelmed, hiszen nagyobb a valószínűsége, hogy képes leszel visszafizetni a hitelt. Ezért magasabb havi nettó jövedelem esetén kedvezőbb kamatot adnak.
A bankok további bevételeket szereznek a számlavezetési díjakból. Ezért kedvezményeket is kínálhatnak, ha a jövedelmed a hitelező banknál vezetett folyószámlára érkezik.
Kedvezmények új ügyfélként
Néha új ügyfélként extra kedvezményeket kapsz. Ez azt jelenti, hogy át kell vinned a bankszámlád a hitelező bankhoz. Használd ki a bankváltás előnyeit, és nézd meg, melyik banknál kapod meg a legjobb ajánlatot!
Kedvezmények nagyobb hitelösszegre
A bankok sokszor úgy alakítják a kamatokat, hogy magasabb összegeknél, például 3 millió forinttól alacsonyabb kamatot számítanak fel. Ez érhető, hiszen a magasabb hitelösszeggel több kamatbevételt tudnak realizálni.
A BiztosDöntés személyi kölcsön kalkulátor tartalmazza az akciós ajánlatokat, amelyekkel további kamat kedvezményeket is kaphatsz.
Banki jövedelemvizsgálat
A személyi kölcsön felvételének elengedhetetlen feltétele az elfogadható jövedelem, amely rendszeres havi nettó jövedelmet jelent. A minimum jövedelem követelmény bankonként változik, és a bírálat során három fő szempontot vizsgálnak:
1. Mi a jövedelem típusa és forrása?
Milyen jellegű a jövedelem és honnan származik? Alapfeltétel az önállóan elfogadható jövedelem, vagy más néven elsődleges jövedelem, például munkabér munkáltatótól, nyugdíj a Magyar Államkincstártól, vagy vállalkozói jövedelem saját vállalkozásból.
2. Önállóan elfogadható vagy kiegészítő jövedelem (azaz elsődleges vagy másodlagos jövedelem)?
Alapfeltétel az önállóan elfogadható jövedelem (elsődleges jövedelem) igazolása. A másodlagos jövedelem, vagy kiegészítő jövedelem önmagában nem elegendő, ugyanakkor nem is kötelező, de javíthatja a hitelbírálati esélyeket.
3. Milyen arányban számítja be bank?
Minden jövedelemtípusra eltérő arányt alkalmaznak a bankok. Például a munkabér - mivel önállóan elfogadható jövedelem - magasabb arányban számít, mint például a gyes.
Mi számít másodlagos vagy kiegészítő jövedelemnek?
A hiteligénylésnél elfogadott kiegészítő jövedelem bankonként eltérő. Jellemzően ide tartozik minden, nem munkával keresett bevétel, például:
- Gyes
- Gyed
- Családi pótlék
- Szociális járandóságok
- Ösztöndíj
- Ingatlankiadásból származó bevételek
- Tartásdíj
Fontos kiemelni, önmagában nem fogadja el a bank ezeket a bevételeket, csak egy önállóan elfogadható jövedelem mellé. Ugyanakkor elősegíthetik a pozitív hitelbírálatot és megemelhetik a felvehető maximális hitelösszeget.
A külföldi jövedelem is elfogadható
Személyi kölcsön külföldi jövedelemmel is elérhető lehet. A külföldi jövedelmet a bankok különbözőképpen ítélik meg, és általában szívesebben fogadják el az EU-ból származó jövedelmet. A jövedelmet gyakran csökkentett értékben veszik figyelembe, illetve adott árfolyamon forintba átszámolva.
A jövedelmet hivatalosan, munkáltatói igazolással kell igazolni. Ehhez a bankoknak többnyire van angol és német nyelvű nyomtatványuk is.
Külföldi vállalkozói jövedelemmel nem igényelhetsz személyi kölcsönt.
Hogyan kell igazolni a jövedelmet?
A bankok minden esetben kizárólag a hitelesen igazolt jövedelmet fogadják el, legyen szó elsődleges vagy másodlagos jövedelemről. Az a jövedelem, amit nem tudsz igazolni, a bank számára nem létezik. Ide tartozik például néhány fajta készpénzes jövedelem és a borravaló is.
Minden jövedelmeknek rendszeresnek kell lennie, nem fogadható el tehát például a teljesítménybér vagy különböző nem állandó pótlékok vagy nem véglegesített díjak, segélyek.
Munkáltatói jövedelemigazolás
Jövedelemigazolást a munkáltatótól kell kérned, általában a bank által előírt formanyomtatványon. Ezeket a bankok weboldaláról letöltheted.
Figyelj arra, hogy 30 napnál ne legyen régebbi a jövedelemigazolás! Külföldi munkaviszony igazolására találsz angol vagy német nyelvű verziót.
Adhatsz online felhatalmazást a banknak, aki lekérheti a NAV-tól a keresetkimutatásodat. Sok esetben ez nem helyettesíti a jövedelemigazolást!
Egyes bankok eltekintenek a munkáltatói jövedelemigazolástól, ha már hosszabb ideje náluk vezeted a bankszámlád, és arra érkezik a rendszeres havi jövedelmed.
Milyen adatokat tartalmaz a munkáltatói jövedelemigazolás?
A jövedelemigazolás az alábbi adatokat tartalmazza:
- Munkavállaló adatai
- Munkáltató adatai
- Munkaviszony határozott vagy határozatlan idejű-e
- Munkaviszony kezdete
- Bruttó és nettó jövedelem
- Levonások (például tartásdíj)
A munkáltatónak nyilatkoznia kell arról, hogy:
- A munkáltató megfizette a vonatkozó közterheket
- A munkavállaló nem áll felmondás alatt
- A munkavállaló nincs próbaidőn
- A munkáltató cég nem áll felszámolás alatt
A bankok általában nem fogadják el a jövedelemigazolást, ha három hónapnál rövidebb ideje dolgozol a munkahelyeden. Bizonyos esetekben ennél hosszabb munkában töltött időre is lehet szükséged.
Természetesen minden jövedelmi forrásról külön-külön igazolást kell kérned. Tehát ha rendelkezel másodlagos jövedelemmel, azt külön nyomtatványon kell igazolnod.
A jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató (JTM)
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) jogszabályban határozza meg, hogy a jövedelmed milyen arányában adósodhatsz el. Ezt a Jövedelemarányos Törlesztőrészlet Mutató (JTM) szabályozza. Ez alapján 2024-ben nem lehet magasabb a személyi kölcsönöd törlesztője, mint a
- havi nettó jövedelem 50%-a havi nettó 600 000 Ft jövedelem alatt,
- havi nettó jövedelem 60%-a havi nettó 600 000 Ft jövedelem felett.
Hitelfelvétel előtt úgy számolj, hogy a JTM korlátba minden, már felvett hitel törlesztője beleszámít. Nemcsak a már korábban felvett személyi kölcsön, hanem például a lakáshitel, államilag támogatott hitelek (csok, babaváró), de még a hitelkártya hitelkerete is csökkenti az engedélyezett havi törlesztőt.
Mit tehetsz, hogy több kölcsönt kapj?
Amennyiben nem bírja el a jövedelmed a hitelösszeghez szükséges havi törlesztőt, három megoldás közül választhatsz:
- Meghosszabbítod a futamidőt. Ezzel csökkented havi törlesztőt. Vedd figyelembe, hogy a teljes futamidő alatt összességében magasabb összeget kell majd visszafizetned a banknak!
- Adóstársat vonsz be. Az adóstársnak szintén kötelező a hitelképesség vizsgálat.
- Igazolható kiegészítő jövedelemre teszel szert.
Mennyi idő alatt zajlik le a hitelbírálat?
A hitelbírálat ideje több tényezőtől is függ:
- Ha a hitelező banknál van folyószámlád, és oda érkezteted a jövedelmed, a folyamat gyorsabb lehet. Általában elvárás, hogy legalább 6 hónapja érkezzen a jövedelmed a hitelező bankhoz.
- A teljesen online személyi kölcsön igénylés felgyorsíthatja az adatfeldolgozást és a bírálatot, hiszen nem kell személyesen bemenned a bankba, hogy beadd a dokumentumokat.
- Rendelkezésre áll-e a hiteligényléshez szükséges összes dokumentum (okmányok, jövedelemigazolás, adott esetben bankszámlakivonat, stb.)
- A KHR-listát minden hitelbírálat esetén kötelezően lekérdezi a bank. Ez pár percig tart, neked ezzel nem kell foglalkoznod.
Ideális esetben a hitelbírálat akár perceken belül is megtörténhet, de általában nem kell 2-3 napnál tovább várnod.
Milyen dokumentumok szükségesek a hiteligényléshez?
Érdemes előre gondolkodni, és már az igénylés beadása előtt összeszedni a szükséges dokumentumokat és igazolásokat. Ezeket személyes ügyintézés esetén a bank lemásolja és hitelesítteti. Online ügyintézés esetén be kell szkennelned a dokumentumokat. Néhány esetben elegendő a digitális fénykép is.
Ezekre lesz szükséged:
- Érvényes fényképes személyi okmány (személyi igazolvány vagy útlevél. Elvileg az új típusú jogosítvány is ennek számít, de nem szeretik a bankok.)
- Lakcímkártya
- TAJ kártya (nem minden banknál)
- Adóigazolvány (nem minden banknál)
- Jövedelemigazolás a bank által kért formátumban
- Bankszámlakivonatok. Általában 3, ritkábban 6 havit kér a bank. Eltekinthetnek tőle, ha a hitelező banknál vezeted a folyószámlád.
Ezeken felül, a helyzettől függően alábbiakra lehet még szükséged:
- Gyes, gyed, gyet folyósítást igazoló dokumentumok
- Nyugdíjszelvények
- Vállalkozás előző évi mérlege
- Adótartozásról szóló igazolások
Személyi hitel igénylése - lépések
Részletesen elmagyarázzuk a folyamatot.
1. Mérlegelés
- Gondold át mennyi hitelre van szükséged?
- Mekkora törlesztőt tudsz bevállalni?
- Hogyan fogod törleszteni a havi díjakat?
- Mit teszel, ha közbejön egy váratlan esemény, például elveszíted a munkahelyed?
2. Kalkuláció
- Találd meg a neked megfelelő személyi kölcsönt a BiztosDöntés kalkulátorával!
- Hasonlítsd össze több bank ajánlatát!
3. Tájékozódás
- Mik a hitelfelvételi feltételek?
- Megfelelsz a hitelbírálati követelményeknek?
- Milyen díjakkal jár a hitel?
- Olvasd el alaposan a szerződés minden részletét!
4. Dokumentumok összegyűjtése
- Munkáltatói igazolás
- Személyes iratok
- Egyéb, a bank által kért igazolások
5. Hiteligénylés
- Nyújtsd be a hiteligénylést online vagy egy bankfiókban
- Csatold vagy vidd be a szükséges dokumentumokat
6. Hitelbírálat
- A bank elbírálja a kérelmedet, és ajánlatot tesz a kamatra, futamidőre és az összegre vonatkozóan
- Ha nem fogadod el az ajánlatot, keress tovább!
7. Hitelfolyósítás
- Ha elfogadod, a hitelösszeg hamarosan a számládon lesz
- Törvény által biztosított elállási jog
Kizáró okok
Ha nem felelsz meg bármelyik K.O. kritériumnak, a bank elutasítja a kérelmedet.
Az elutasítás oka lehet:
1. Nincs megfelelő jövedelemigazolásod
- Nincs bejelentett munkahelyed
- Nem tudsz jövedelemigazolást szerezni
2. Nem elégséges a jövedelmed
- A bank számára nem elegendő a jövedelmed a törlesztőrészletek fedezésére.
- Ebben az esetben:
- Felvehetsz kisebb hitelösszeget
- Választhatsz hosszabb futamidőt
- Bevonhatsz adóstársat
3. Nem elégséges a munkaviszonyod
- Nem tudsz elegendő (általában 3-6 hónap, de szigorúbb bankoknál 12 hónap) folyamatos munkaviszonyt igazolni.
- Határozott idejű a munkaszerződésed (nem minden banknál)
- Próbaidőn vagy
4. Negatív adóslistán szerepelsz
- Aktív vagy passzív tartozással szerepelsz a KHR-listán (régi nevén BAR listán)
5. Korhatár
- Túl fiatal vagy túl idős vagy a hitelfelvételhez
- Ha fiatalabb vagy a minimum korhatárnál, nem tudsz hitelt felvenni
- Túl idős vagy a hitelfelvételhez, egy fiatalabb adóstárs megoldást jelenthet.
6. Lakcím
- Nincs állandó bejelentett lakcímed.
7. Igazolványok hiánya
- Az igénylés pillanatában lejárt az érvényes arcképes igazolványod.
8. Nincs elérhetőséged
- Nem tudsz felmutatni vezetékes vagy mobil telefonos elérhetőséget.
Futamidő - mit kell tudni róla?
A személyi kölcsön esetében a futamidő az az időszak, ami alatt visszafizeted a kölcsönt a teljes járulékaival együtt. A futamidő kezdete a hitelfolyósítás napja. Személyi kölcsönöknél a legrövidebb futamidő általában fél év, a leghosszabb futamidő pedig 10 év.
A futamidőt alapjában véve te határozhatod meg. Természetesen itt is érvényes a szabályozás, így például a törlesztőnek bele kell férnie a JTM korlátba, és meg kell felelned az életkori elvárásoknak. Több bank is meghatározza a legkisebb egységet (pl. 6 hónap) amellyel növelni illetve csökkenteni tudod az igénylés során a kölcsön futamidejét.
A futamidő és a havi törlesztő összefüggése
Minél hosszabb a futamidő, annál alacsonyabb a havi törlesztő, hiszen több, de kisebb részletben fizeted vissza a hitelt. Ugyanakkor a futamidő növelésével több kamatot, így összességében nagyobb összeget kell visszafizetned a banknak.
Hogyan csökkenthető vagy növelhető a futamidő?
A futamidőt változtatni kétféleképpen lehet:
- A futamidőt írásos szerződésmódosítással lehet csökkenteni vagy növelni. Ennek díja van, és az új hitelkonstrukciónak is meg kell felelni a törvényi és banki szabályozásnak.
- Előtörlesztés után kérhető a futamidő csökkentése. A havi törlesztő összege változatlan marad, de rövidebb idő alatt kell visszafizetned a hitelt. Ezt a konstrukciót nem minden bank engedi.
Személyi kölcsön kamatok
Egy hitel, így a személyi kölcsön esetében a kamat a hitelösszeg azonnali rendelkezésre állásának a díja, éves szinten, és százalékban kifejezve. Azaz évente a felvett összeg mekkora százalékát kell a banknak kifizetned, hogy használhasd a tőkéjét.
Magyarországon a személyi kölcsönök fix kamatozásúak. Azaz nincs kamatperiódus, a havi törlesztő összege a teljes futamidő alatt ugyanannyi. A bankok adhatnak kedvezményt, például a futamidő elején csökkenthetik vagy el is engedhetik a havi törlesztők egy részét - ez azonban nem befolyásolja a későbbi törlesztők összegét.
A kamat (más szóval a kamatláb) jelentősen befolyásolja a visszafizetendő összeget és a havi törlesztőrészletet. Leegyszerűsítve: ha alacsonyabb a kamat, akkor kisebb összeget kell visszafizetned a futamidő alatt (azaz kisebb lesz a teljes visszafizetendő összeg), és kedvezőbb lesz a havi törlesztőrészlet.
Hitelfelvétel előtt érdemes összehasonlítani a bankok ajánlatait, és a neked kedvező hitelt választani. A BiztosDöntés személyi kölcsön kalkulátora mindig az aktuális kamatok alapján számolja ki a törlesztőrészleteket!
A személyi kölcsön egyéb költségei
Személyi kölcsön igénylésekor nem csak a kamatra kell figyelni, hanem a kölcsönnel járó egyéb díjakra is. Ezek a költségek jelentősen megdrágíthatják a hitelt, hiába alacsony a kamatláb.
Ezekkel a díjakkal találkozhatsz:
- Hitelbírálati és folyósítási díj Bankszámla havi díja
- Előtörlesztési és végtörlesztési díj
- Szerződésmódosítási díj
- Csatolt biztosítás (például hitelfedezeti vagy jövedelempótló biztosítás) díja
Ezek a díjak megdrágíthatnak egy hitelt, fontos, hogy tájékozódj róluk. Érdemes megnézni a BiztosDöntés személyi kölcsön kalkulátorban, hogy melyik banknál van éppen akció, amelynek keretében elengedik vagy jóváírják a fenti díjak egy részét.
THM - Ezt a mutatót használd az összehasonlításhoz!
A THM (Teljes Hiteldíj Mutató) éves szinten százalékban kifejezve megmutatja, hogy a teljes hitelösszeghez képest mennyibe kerül a hitel, beleértve nemcsak a kamatot, hanem az egyéb költségeket is. Minél alacsonyabb a THM, összességében annál olcsóbb a hitel.
Egy hitelnek nemcsak a kamat a költsége, hanem egyéb díjak is felmerülhetnek. Az egyszerűbb hitelösszehasonlítás érdekében a THM-ben többek között a következő tételek szerepelnek:
- Kamat
- Hitelbírálat, szerződéskötés és hitelfolyósítás díja
- Egyéb költségek, például a számlavezetési díj
A THM nem tartalmazza az összes lehetségesen felmerülő költséget, így a késedelmi kamatot, a büntetőkamatot, vagy az esetleges szerződésmódosítás díját.
A 2009. évi CLXII. törvény fogyasztónak nyújtott hitelről kimondja, hogy egy személyi kölcsön teljes hiteldíj mutatója (THM) nem haladhatja meg a jegybanki alapkamat 24 százalékponttal növelt mértékét. Ez a törvényi maximum, ennél jóval kedvezőbb hitelek vannak jelenleg a piacon.
A THM alapján objektíven összehasonlíthatod a különböző bankok ajánlatait, A BiztosDöntés személyi kölcsön kalkulátora alapértelmezettként a THM szerint rakja sorba a hiteleket, a számodra kedvezőbbekkel kezdve.
Mit jelent a referencia THM?
Törvény határozza meg, hogy a bankok milyen THM értékeket tegyenek közzé a hirdetményekben. Ezeket reprezentatív példának hívják, a reklámokban és a pénzintézetek honlapjain is velük találkozhatsz.
- 1 millió forint hitelösszeg alatt 500 000 forintos összegre és 3 éves futamidőre számolnak,
- 1 millió forint felett pedig 3 millió forintra és 5 éves futamidőre határoznak meg THM értéket.
Ezek minta THM-ek tipikus hitelösszegekre és futamidőkre, hiszen a bank nem tudja, hogy te mekkora összeget igényelsz majd, és milyen időszakra.
Szinte minden banknál vannak hitelösszegtől és akár futamidőtől függő kedvezmények. Vagyis attól függően, hogy 1, 2 vagy 3 millió forintot veszel fel, más kamatot kínálhatnak, és így a THM is más lesz. Ezek a sávok nem minden banknál vannak ugyanott, és az akciós kamatokhoz sokszor a fizetésed nagysága is számít, ráadásul akár havonta más kondíciókkal kínálhatják a bankok az új hiteleiket.
A BiztosDöntés személyi kölcsön kalkulátorában be tudod állítani, pontosan mire van szükséged és látni fogod, hogy melyik banknál milyen törlesztőrészlet jön ki. Ez még szintén nem a tényleges THM lesz, mert azt majd a bank számolja ki, de nagyon jól megközelíti azt.
Minősített fogyasztóbarát személyi hitel (MSZH)
Ezt az elnevezést csak olyan kölcsönöknél használhatják a bankok, amelyeket a Magyar Nemzeti Bank (MNB) megvizsgált, és fogyasztóbarátnak minősített. Standardizált feltételeknek kell megfelelni ehhez, ami hiteligénylőként jó, mert ezeket az ajánlatokat könnyebben össze tudod hasonlítani.
Csak az a kölcsön fogyasztóbarát, ami:
- Szabadon felhasználható vagy hitelkiváltásra való,
- Teljes mértékben online igényelhető,
- Fix kamatozású
- A futamidő legfeljebb 7 év
- A hitelbírálat maximum 3 nap lehet, online igénylésnél csak 2 nap
- A kamatfelár 500 000 forintos hitelösszegig maximum 15% lehet, 500 000 forint feletti hitelösszegnél pedig 10%
- Alacsony kezdeti költséggel igényelhető (például a folyósítás díja nem haladhatja meg a hitelösszeg 0,75%-át, ha bankfiókban igényled, de online igénylésnél semmilyen kezdeti költséget nem számíthatnak fel)
- Az előtörlesztés díja legfeljebb 0,5% lehet, ha a futamidőből kevesebb, mint 1 év van hátra, akkor ingyenes
A minősített fogyasztóbarát személyi hitelek megjelenése az előtörlesztési díjak, illetve a folyósítási díjak esetében is csökkenést jelentett. Szintén segítség, hogy egységesített nyomtatványokat és egy listát kapsz, amelyen szerepel, hogy milyen feltételeket kell teljesítened a kölcsön folyósításáig. Azért is fontos lépés ez, mert a hitelkérelmek nagy részét utasítják el a bankok a fontos dokumentumok, igazolások hiánya miatt.
Sok banknál szigorúbb a hitelképesség vizsgálat
Arra figyelj, hogy néhány banknál a minősített fogyasztóbarát személyi hitelek igénylésekor szigorúbbak a feltételek. Más lehet az életkorra vonatkozó elvárás, nem lehet adóstársad a hitelben, alacsonyabb lehet a maximum igényelhető összeg vagy rövidebb a futamidő.
Törlesztés
A kölcsön folyósítása után, tehát miután a bank átutalta neked az igényelt összeget, a hitelszerződésben meghatározott feltételek szerint el kell kezdened a törlesztést. Általában havi törlesztőrészletet állapít meg a bank, de vannak pénzintézetek, ahol heti törlesztésre is van lehetőség.
A törlesztőrészletet többféleképpen fizetheted be. Az alábbiak közül választhatsz (nem minden banknál van lehetőség mindegyikre):
- Csoportos beszedési megbízás. Ez esetben a bank automatikusan levonja a havi törlesztőt a bankszámládról. Minden hónapban ugyanazon a napon, aznap biztosan legyen elég pénz a számládon! Érdemes a törlesztést eleve olyan napra időzíteni, amikor már jóváírták a havi fizetésedet a bankszámládra.
- Automatikus átutalás. Az automatikus átutalás kényelmes és praktikus módja a törlesztőrészlet befizetésének. Beállíthatod, hogy a bank automatikusan vonja le a havi díjat a számládról a megadott napon.
- Kézi utalás. Jegyezd fel a törlesztés dátumát és állíts be emlékeztetőt! Így nem fogod elfelejteni a fizetést, és elkerülheted a késedelmi díjakat.
- Sárga csekk (külön díja lehet)
- Pénztárban a bankfiókban (külön díja lehet).
A törlesztőrészlet módosítása
Csak írásbeli szerződésmódosítással lehet változtatni a törlesztőrészlet összegén vagy befizetésének időpontján. Ennek külön díja van, és sok esetben meghatározott időnek el kell telnie az igénylés után. A törlesztőrészlet összegének megváltoztatásához általában új hitelbírálatra is szükség van.
Előtörlesztés
Előtörlesztésnek nevezzük, amikor egyszerre több havi törlesztőrészletet is előre befizetsz a banknak. A jelenlegi jogszabályok szerint minden banknál, minden hiteltípus esetén bármikor előtörleszthetsz.
Előtörlesztéskor csökken a hátralévő tőketartozásod. Az annuitásos törlesztés miatt minél korábban érdemes előtörleszteni, mert így kevesebb maradék tőketartozás után számol fel a bank kamatot a futamidő fennmaradó részére.
Az előtörlesztés után a bank újra számolja az új, alacsonyabb törlesztődet. Az előtörlesztés nem jár új hitelképesség vizsgálattal.
Mindenféleképpen jelezd a bank felé, hogy előtörlesztesz, ne csak utald az extra pénzt! Ennek a pontos módját a hitelszerződésben találod.
Az előtörlesztési díj
A „normál” személyi kölcsönök esetében, ha több mint 1 év van a hitel lejártáig akkor 1% előtörlesztési díj számítható fel. Vagyis, ha 300 000 forintot előtörlesztesz, akkor 3 000 forint. Ha már nincs 1 év hátra a futamidőből, akkor általában csak 0,5%-ra kell számítanod.
Lehetőséged van minden évben egy alkalommal maximum 200 000 forintot előtörleszteni díjmentesen.
A fogyasztóbarát személyi hitelek esetében ha még legalább 1 év a futamidő, akkor 0,5%, ha ennél kevesebb akkor egyáltalán nem számítanak fel előtörlesztési díjat.
Végtörlesztés
Végtörlesztésről akkor beszélhetünk, ha a teljes hátralévő tartozásodat előtörleszted, és a befizetéssel lezárul a hitelszerződés.
Nagyon eltérőek lehetnek a költségek a hitel fajtájától és a banktól függően, 2%-nál azonban nem kell magasabb díjra számítanod. Minősített fogyasztóbarát hiteleknél a végtörlesztés díja legfeljebb 0,5% lehet. Ha a futamidőből kevesebb, mint 1 év van hátra, akkor ingyenes.
Előfordulhat, hogy szeretnéd olcsóbbra cserélni a már meglévő, drága személyi kölcsönödet. Ilyenkor az új, olcsóbb hitellel végtörleszted, és egyben lezárod a régi, kedvezőtlen hiteledet. Ekkor már csak az olcsóbb, új hitel törlesztőit kell fizetned.
Mi történik, ha nem tudom fizetni a személyi kölcsönömet?
Nagyon fontos, hogy igyekezz mindig időben és pontosan fizetni a törlesztőrészleteket a bankkal kötött szerződésnek megfelelően. Ha ez valami miatt nem megy, akkor is nagyon rossz taktika, ha vársz és nem teszel semmit.
A pénzintézetek számára különös nehézséget jelentenek azok az ügyfelek, akik nem kommunikálják feléjük világosan a helyzetet, hanem figyelmen kívül hagyják a bank megkeresését. Ha nem foglalkozol az SMS-ekkel, levelekkel, e-mailekkel és telefonhívásokkal, akkor ez tovább ronthatja az amúgy is nehéz helyzetet.
Szólj azonnal a banknak, mert csak így tudnak segíteni!
A banknak is érdeke, hogy segítsen téged a törlesztésben. Ha kommunikálsz a bankkal, ők tudnak fizetési könnyítéseket adni, átütemezhetik a törlesztést, vagy meghosszabbíthatják a futamidőt.
Előzd meg a bajt még a hitelfelvétel előtt!
A legjobb módszer, ha már előre megvizsgáljátok a családdal, hogy mekkora az a törlesztőrészlet, ami nem terheli meg túlságosan a családi kasszát. Hitelfelvétel előtt néhány hónapon keresztül érdemes vezetni a kiadásokat és bevételeket, erre ma már jó telefonos applikációk is vannak. Ezzel a módszerrel könnyen megtalálhatod azokat a pénzügyi lyukakat, ahol meg lehetne fogni a pénzt.
Azzal az eshetőséggel is számolj, hogy kiesik a bevétel egy része. Bármikor előfordulhat, hogy valaki a családból elveszíti a munkáját, vagy esetleg megbetegszik. Ha nem szeretnél ilyen problémával szembesülni, akkor érdemes jövedelem- vagy hitelfedezeti biztosítást kötni. Ezek nem túlságosan drága szolgáltatások, és rengeteg bajtól óvhatnak meg. Általában a havi törlesztőnek a 2 és 5%-a közötti összeget kell rászánnod a biztosításra.
Autóhitel: személyi kölcsön autóvásárlásra
2024-ben az autóhitel gyakorlatilag egy személyi kölcsön, amelyet autóvásárlásra fordít az igénylő. Tehát az a fajta autóhitel, amely esetében a felvett összegből csak az autó vételárát fizeted ki, és a bank zálogjogot tesz a gépjárműre, már nem létezik Magyarországon.
Természetesen lehetséges az autóvásárlás személyi kölcsönből. Akár a teljes vételárat is kifizetheted belőle, nincs szükség önerőre vagy ingatlanfedezetre. A személyi kölcsön ráadásul olcsóbb lehet, mint a lízingelés.
Gyorskölcsön
A gyorskölcsön nem önálló kölcsöntípus. A kis összegű, rövid futamidőre igényelt személyi kölcsönt hívják így, amelyet akkor igényelsz, ha gyorsan van szükséged pénzre, általában valami váratlan esemény miatt. Ilyen lehet, ha meghibásodik az autót vagy egy háztartási gépet kell cserélned vagy javíttatnod.
A gyorskölcsön általában az 1, legfeljebb 2 millió forint összegű, legfeljebb 3 évre igényelt kölcsönöket jelenti. A kamata fix, és online is igényelhető. A kalkulátorban a személyi kölcsönök között kell keresned.
A gyorskölcsön kamata magasabb lehet, mert a nagyobb összegű, hosszabb időre igényelt kölcsönre a bankok kedvezményes kamatot határozhatnak meg.
Személyi kölcsön hitelkiváltásra
Meglévő hiteleidet lecserélheted egy kedvezőbb személyi kölcsönre. Több szempontból is előnyös lehet ezt az opciót választani.
- Az igénylés menete jóval egyszerűbb, mint az adósságrendező jelzáloghiteleknél (amik sokkal nagyobb dokumentációval és magasabb kezdeti költségekkel járnak).
- Ha a személyi kölcsönt választod, akkor nem lesz szükséged ingatlanfedezetre, elég lesz, ha rendszeres fizetésed van.
- A személyi kölcsönnel nemcsak a hitelkiváltás fedezhető a kapott pénzből, hanem más sürgős kiadásaidat is rendezheted. Ha a jövedelmed elbírja, akkor még az is beleférhet, hogy nagyobb összeget veszel fel, mint a meglévő hiteltartozásod.
A személyi kölcsön nagyon jó alternatíva lehet például egy már meglévő, drágább személyi kölcsön, áruhitel, hitelkártya-tartozás vagy folyószámlahitel kiváltására. Sőt akár magántartozásaidat is kiválthatod vele, ami például egy jelzálogalapú adósságrendező hitelnél nem lehetséges.
Személyi kölcsön GYES-en és GYED-en lévőknek
A személyi hitel igénylés alapfeltétele a rendszeres havi önállóan elfogadható jövedelem, pl. munkabér, nyugdíj, vagy vállalkozásból származó bevétel. A GYES, GYED, CSED és GYET nem minősül önállóan elfogadható jövedelemnek. Tehát kizárólag ezen juttatások alapján nem vagy hitelképes.
Ha van adóstársad, aki rendelkezik igazolható elsődleges jövedelemmel, akkor együttesen igényelhettek személyi kölcsönt. Az adóstársnak át kell esnie a hitelbírálaton.
Másodlagos jövedelemként több bank elfogadja a gyes-t, a gyed-et, és a gyet-et, és ezek beleszámítanak a Jövedelemarányos Törlesztőrészlet Mutatóba (JTM).
Személyi kölcsön nyugdíjasoknak
A nyugdíj elsődleges jövedelemnek számít személyi kölcsön felvételénél. Ügyelj arra, hogy a legtöbb esetben a bank megszabja, maximum hány éves lehetsz a hitel lejáratakor. Ha ennél idősebb leszel, adóstársat kell bevonnod.
Szükséges dokumentumok:
- Nyugdíjas igazolvány
- Nyugdíjszelvények (ha nem a hitelező banknál vezetett bankszámlára érkezik a nyugdíj)
- Bankszámlakivonat (ha nem a hitelező banknál vezetett bankszámlára érkezik a nyugdíj)
Személyi kölcsön vállalkozóknak
A vállalkozásból származó jövedelem elsődleges jövedelemnek számít személyi kölcsön felvételénél. A bankok megvizsgálják a vállalkozás bevételeit és a hiteltörlesztő képességet. Általánosságban elmondható, hogy a bankok sokkal több dokumentumot kérnek majd, mintha munkavállalói jövedelemre szeretnél hitelt felvenni.
Szükséges dokumentumok:
- Jövedelemigazolás a NAV-tól (az előző év teljesítménye alapján). Fontos, hogy legyen legalább egy teljes lezárt üzleti éved.
- Nullás igazolás a közterhek megfizetéséről (több bank kéri)
- Egyéb cégdokumentumok (ezek változnak a bank igénye szerint)
OTP személyi kölcsön
Kölcsön típusok:
- Személyi Kölcsön
- Otthon Személyi Kölcsön
- Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel
Jellemzők:
- Hitelösszeg: 500 000 - 10 millió forint
- Futamidő: 24 - 120 hónap
- Minimális életkor: 21 év
- Maximális életkor: 70 év
Előnyök:
- Online igénylés akár 15 perc alatt
- Folyósítás akár 1 órán belül
- OTP-s ügyfelek számára gyorsabb hitelbírálat
Tudj meg mindent az OTP személyi kölcsön feltételekről, igénylésről és aktuális akciókról.
MBH személyi kölcsön
Kölcsön típusok:
- Kamatvágó Személyi Kölcsön
- Start Személyi Kölcsön
- Start Plus Személyi Kölcsön
- Extra Személyi Kölcsön
- Extra Plus Személyi Kölcsön
- Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel
Jellemzők:
- Hitelösszeg: 500 000 - 10 millió forint
- Futamidő: 12 - 84 hónap
- Minimális életkor: 18 év
- Maximális életkor: 66 év
Előnyök:
- 5 millió forint hitelösszegtől kedvezőbb kamat
- Halasztott törlesztés is elérhető
- Egyes konstrukciók online is igényelhetőek
- Hitelbírálat akár 48 órán belül
Tudj meg mindent az MBH személyi kölcsön feltételekről, igénylésről és aktuális akciókról.
K&H személyi kölcsön
Kölcsön típusok:
- Személyi Kölcsön
- Kiemelt Személyi Kölcsön
Jellemzők:
- Hitelösszeg: 300 000 - 10 millió forint
- Futamidő: 24 - 120 hónap
- Minimális életkor: 18 év
- Maximális életkor: 65 év
Előnyök:
- 100% online
- Átutalási kamatkedvezmény
Tudj meg mindent a K&H személyi kölcsön feltételekről, igénylésről és aktuális akciókról.
Erste személyi kölcsön
Kölcsön típusok:
- Most Személyi Kölcsön
- Most Extra Személyi Kölcsön
- Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel
Jellemzők:
- Hitelösszeg: 500 000 - 12 millió forint
- Futamidő: 36 - 96 hónap
- Minimális életkor: 23 év
- Maximális életkor: 70 év
Előnyök:
- Online ügyintézés
- Gyors hitelbírálat
- Akár autóvásárlásra is használhatod
- 12 millió forintig igényelhető
Tudj meg mindent az Erste személyi kölcsön feltételekről, igénylésről és aktuális akciókról.
UniCredit személyi kölcsön
Kölcsön típusok:
- Fix Kamat Személyi Kölcsön
- Felújítási Személyi Kölcsön
Jellemzők:
- Hitelösszeg: 300 000 - 12 millió forint
- Futamidő: 12 - 120 hónap
- Minimális életkor: 21 év
- Maximális életkor: 70 év
Előnyök:
- Kezdeti költségek nélkül
- Online igénylés esetén 30 000 forint jóváírás
- Nem Unicredites ügyfélként is gyorsan igényelhető online
Tudj meg mindent az UniCredit személyi kölcsön feltételekről, igénylésről és aktuális akciókról.
CIB személyi kölcsön
Kölcsön típusok:
- CIB Előrelépő Személyi Kölcsön
- Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel
Jellemzők:
- Hitelösszeg: 300 000 - 15 millió forint
- Futamidő: 12 - 96 hónap
- Minimális életkor: 20 év
- Maximális életkor: 72 év
Előnyök:
Tudj meg mindent a CIB személyi kölcsön feltételekről, igénylésről és aktuális akciókról.
Raiffeisen személyi kölcsön
Kölcsön típusok:
- Személyi Kölcsön
Jellemzők:
- Hitelösszeg: 300 000 - 10 millió forint
- Futamidő: 36 - 84 hónap
- Minimális életkor: 21 év
- Maximális életkor: 71 év
Előnyök:
- Gyors online igénylés
- Többféle kamatkedvezmény érhető el
- Raiffeisen ügyfélként gyorsabb hitelbírálat
Tudj meg mindent a Raiffeisen személyi kölcsön feltételekről, igénylésről és aktuális akciókról.
Provident személyi kölcsön
Kölcsön típusok:
- Start Kölcsön
- Heti Kölcsön
- Havi Kölcsön
- 24 Hónapos kölcsön
Jellemzők:
- Hitelösszeg: 40 000 - 1,5 millió forint
- Futamidő: 19 hét - 30 hónap
- Minimális életkor: 18 év
- Maximális életkor: nincs
Előnyök:
- Kis összegű, rövid lejáratú kölcsönök
- Otthoni Szolgáltatás lehetősége
- Gyors hitelbírálat
Tudj meg mindent az Provident személyi kölcsön feltételekről, igénylésről és aktuális akciókról.
Cofidis személyi kölcsön
Kölcsön típusok:
- Fapados Kölcsön
- Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel
- Adósságrendező Hitel
- Megújuló Hitel
Jellemzők:
- Hitelösszeg: 100 000 - 10 millió forint
- Futamidő: 36 - 96 hónap
- Minimális életkor: 18 év
- Maximális életkor: 75 év
Előnyök:
- 100% online ügyintézés
- Hitelbírálat 20 perc alatt
- Számlanyitás nélkül
- 10 millió forintig igényelhető
Tudj meg mindent a Cofidis személyi kölcsön feltételekről, igénylésről és aktuális akciókról.
Cetelem személyi kölcsön
Kölcsön típusok:
- Személyi kölcsön - Standard, Medium, Premium ügyfélminősítéssel
- Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel
- Adósságrendező kölcsön - Standard, Medium, Premium ügyfélminősítéssel
Jellemzők:
- Hitelösszeg: 400 000 - 9,9 millió forint
- Futamidő: 24 - 96 hónap
- Minimális életkor: 20 év
- Maximális életkor: 75 év
Előnyök:
- Online hitelbírálat 5-6 percen belül
- Folyósítás akár 48 órán belül
- Legalább 2,5 millió forint igénylése esetén 50 000 forint kamatjóváírás
- Nincs szükség bankváltásra
Tudj meg mindent a Cetelem személyi kölcsön feltételekről, igénylésről és aktuális akciókról.
MagNet személyi kölcsön
Kölcsön típusok:
- Magnet Személyi Kölcsön
Jellemzők:
- Hitelösszeg: 500 000 - 12 millió forint
- Futamidő: 12 - 120 hónap
- Minimális életkor: 21 év
- Maximális életkor: 70 év
Előnyök:
- Többféle kamatkedvezmény vehető igénybe
- Nincs hitelbírálati és folyósítási díj
- “Zöld” hitelcélra akár 12 millió forint is igényelhető
Tudj meg mindent a Magnet személyi kölcsön feltételekről, igénylésről és aktuális akciókról.
A személyi kölcsön kalkulátorok használata ingyenes?
Igen, teljesen ingyen használhatod őket, bármilyen kötelezettség nélkül. Ha használsz ilyeneket, az nem azt jelenti, hogy már nincs visszaút a hitelfelvételtől. Ezek az eszközök a választásban segítenek és számos bank kölcsönét mutatják meg. A bankfióki ügyintézők is szívesen segítenek, ha már választottál bankot és kölcsönt, de ők csak a saját bankjuk hiteleit ismerik. Azt nem tudják – és ha tudnák se mondhatnák – hogy 2 sarokkal arrébb a másik bankban sokkal olcsóbban megkapod ugyanazt a hitelt.
A BiztosDöntés bankfüggetlen
Ez azt jelenti, hogy a kalkulátor több magyar bank és pénzintézet termékeit hasonlítja össze, és az alapján ajánlja a szempontjaidnak legmegfelelőbb kölcsönt.
A BiztosDöntés naprakész
A BiztosDöntés hitelszakértői folyamatosan figyelemmel kísérik a hazai hitelpiacot, és naprakészen tartják az adatbázist. Ez garantálja, hogy a BiztosDöntés Személyi Kölcsön kalkulátorban szereplő információk megbízhatóak és aktuálisak legyenek.
A BiztosDöntéssel pénzt takarítasz meg
A BiztosDöntés Személyi Kölcsön kalkulátora nemcsak az összehasonlítást teszi egyszerűvé, hanem segít megtalálni a számodra legkedvezőbb ajánlatot. Így biztos lehetsz benne, hogy a legjobb döntést hozod, és akár jelentős összeget is megspórolhatsz a hitel teljes futamideje alatt.
A BiztosDöntéssel időt és energiát spórolsz
A BiztosDöntés Személyi Kölcsön kalkulátorral egyetlen kattintással összehasonlíthatod az ajánlatokat. Nem kell bankról bankra járkálnod, vagy minden egyes pénzintézet honlapját bogarásznod.
Gyakran ismételt kérdések
-
Mi az a THM?
Ha objektíven szeretnéd összehasonlítani a hiteleket, akkor a Teljes Hiteldíj Mutatót, vagyis a THM-et érdemes figyelned. Ez a százalékos érték nemcsak a kamatot foglalja magában, hanem a kezdeti díjakat is és a bankszámlavezetés díját is. Vannak viszont olyan egyszeri költségek, amiket a THM nem mutat meg. Ilyen lehet például a biztosítás, a késedelmi kamat vagy az elő- és végtörlesztés díja. -
Ha online kalkulátorban igényelem a hitelt, akkor ugyanazok a feltételek és a díjak, mint a bankfiókban?
Igen, az online kalkulátorok ugyanazokkal az árakkal és feltételekkel mutatják meg a kölcsönöket, mintha bemennél személyesen a bankfiókba. Azon kívül, hogy nagyon kényelmes a kalkulátoroknak a használata, lehetőséget biztosítanak arra, hogy minden kölcsönt összevess. Ilyen alapos összehasonlításra személyes ügyintézéskor, szakértői segítség nélkül nem lenne lehetőséged.
-
Lehet a személyi kölcsön önerő lakásvásárlásnál?
Nincs lehetőség arra, hogy a személyi kölcsön a lakáshitel felvételekor önerőként beszámolható legyen. Persze elméletileg felvehetsz személyi kölcsönt és nem kell a bank orrára kötni, hogy ez az önerő lesz egy lakásvásárláshoz, de ezt semmiképp sem ajánljuk.
Ne felejtsd el, hogy ez nem kizárólag a bankok érdeke, hiszen számodra is nagyon kockázatos és megterhelő lenne, ha a lakáshitel törlesztői mellett még a személyi kölcsönödet is vissza kellene fizetned. Ráadásul az a bank, ahol a lakáshitelt igényled, még látni is fogja a bankszámla-kivonataidon, hogy kölcsönt vettél fel és a pozitív KHR listán is látszik az összes meglévő hiteled.
Emiatt a bankok szoktak arra figyelni, hogy személyi kölcsönt és lakáshitelt ne lehessen párhuzamosan igényelni.
-
Elutasíthatják a hitelkérelmemet, ha van munkám?
Igen, számos oka lehet annak, hogy a munkaviszonyod ellenére sem kaphatsz hitelt. Ha például próbaidőn vagy, felfüggesztett a munkaviszonyod vagy esetleg közmunkát végzel, akkor nem biztosított a bevételed a hitelszerződés lejártáig, így valószínűleg el fogják utasítani a kérelmedet.
Az is előfordulhat, hogy nem elég magas a jövedelmed, túl sok a kiadásod vagy a tartozásod. Esetleg nem éred el a minimum életkort vagy éppen túlléped a maximálist. Meglepő, de gyakori oka az elutasításnak, hogy hiányzik valamilyen szükséges dokumentum. Ez a hiba azonban könnyen kiküszöbölhető egy kis odafigyeléssel.
-
Hogyan válasszak személyi kölcsönt?
Elsősorban az alacsony THM-et, a törlesztőrészletet és a teljes visszafizetendő összeget érdemes figyelni. A legfontosabb azonban, hogy a választott hitel megfeleljen a körülményeidnek, vagyis ne vegyél fel több pénzt, mint amennyire szükséged van.
Az sem mindegy, hogy melyik banknál vezeted a számládat, hiszen az akciókat sokszor kötik ahhoz a feltételhez, hogy az adott pénzintézethez érkezzen a fizetésed.
-
A negatív KHR listán szereplők kaphatnak hitelt?
A legtöbbször nem, de léteznek olyan pénzintézetek, amelyek biztosítanak így is kölcsönt. Az ilyen esetben folyósított hitel azonban csak alacsonyabb összegű lehet és bizony sokkal drágább, mint egy normál személyi kölcsön.
A legtöbb pénzintézetnél a KHR listán való szereplés kizáró ok, úgyhogy ne lepődj meg, ha visszautasítanak.
Természetesen az sem mindegy, hogy aktív vagy passzív a státuszod. Az előbbi esetén még fennáll a tartozásod, az utóbbi esetén pedig már rendezted azt, csak még nem telt el egy év, ami a listáról való végleges törléshez szükséges. A helyzet esetleg javítható egy kezes vagy adóstárs bevonásával. A legjobb viszont, ha megvárod az egy év leteltét és alaposan átgondolod a következő hitelfelvételt.
-
Kaphatok hitelt, ha nincs jövedelmem?
Sajnos ilyen esetben nincs lehetőséged hitelfelvételre, mert a visszafizetésre nincs garancia. A személyi kölcsön esetében a rendszeres fizetés szolgál biztosítékként. Folyószámlahitelt vagy lakáshitelt sem fogsz kapni rendszeres bevétel nélkül. -
Csak a saját bankomtól vehetek fel hitelt?
Nem, bármelyik bank által kínált kölcsönt választhatod. Szinte biztosan nem a saját bankod kínálja a legjobb feltételekkel a hiteleket, amelyiknél jelenleg vezeted a számládat. Sokszor azonban az akciós kamatoknak az a feltétele, hogy a hitelező bankhoz érkezzen a fizetésed.
Általában megéri bankot váltani egy olcsóbb kölcsön érdekében, kivéve, ha túl sok szálon kapcsolódsz a bankodhoz vagy éppen ott van a lakáshiteled is, ami azért kedvezményes, mert a bankhoz érkezik a fizetésed.
-
Csak kis összegű lehet a személyi kölcsön?
Nem, a személyi kölcsön összege akár 5-10 millió forint is lehet, de természetesen jóval kisebb hitelt is felvehetsz. Fontos, hogy az elérhető hitelösszeg ne befolyásolja azt, hogy mennyi pénzt veszel fel, hiszen a feleslegesen magas kölcsönnel csak rosszul járhatsz.
Ha több, mint 3 milliót igényelnél, akkor a bankok általában magas havi fizetést, adóstársat vagy akár közjegyzői okirat aláírását is kérhetik.
-
Külföldi állampolgárként is vehetek fel magyar banknál hitelt?
Igen, a legtöbb bank külföldi állampolgárság ellenére is biztosít hitelt, de az általában követelmény, hogy legyen valamilyen kötődésed az országhoz (a magyarországi állandó lakcím például megteszi). Nem csak EU-s tagállamok országaival járnak el így a hazai pénzintézetek, sok helyen hiteleznek például svájci, izraeli vagy egyesült államokbeli ügyfeleket is. -
Mekkora legyen a futamidő?
Úgy válaszd meg a futamidőt, hogy minél gyorsabban és biztonságosabban tudd törleszteni a tartozásodat. Ha túlságosan magas törlesztőt vállalsz be, akkor az nagyon megkeserítheti a mindennapokat, mert szinte semmi másra nem marad pénzed a hónapban.
Az sem jó viszont, ha a végtelenségig elhúzod a törlesztést, hiszen amíg nem rendezted a hitelt, nem nagyon van lehetőséged a fejlődésre.
-
Kik határozzák meg a K.O. kritériumokat?
A hitelbírálati K.O. kritériumok a vonatkozó törvények, rendeletek, valamint a bankok belső feltételeit veszik alapul. -
Kell bármilyen díjat fizetnem, ha nem kapom meg a személyi kölcsönt?
Nem kell. A legtöbb bank weboldalán el tudsz végezni egy pár kérdéses, ingyenes előminősítést. Ezenkívül a személyi kölcsönhöz nem szükséges ingatlanfedezet, így értelemszerűen nem kell értékbecslést sem fizetned. -
Szerepelek a negatív KHR listán. Kaphatok személyi hitelt?
A legtöbb pénzintézetnél nem. Kizáró ok, ha rajta vagy akár az aktív, akár a passzív negatív KHR listán (régebbi nevén BAR-listán). -
Milyen gyakran kell törlesztőt fizetnem?
Általában havi törlesztőrészletekkel fizeted a hiteled, elérhető azonban olyan kölcsön is, amely heti törlesztésű. -
Kaphatok személyi kölcsönt jövedelemigazolás nélkül?
Csak akkor kapsz hitelt, ha rendelkezel rendszeres havi jövedelemmel. Adott esetben nem kér a bank jövedelemigazolást, ha már több hónapja hozzájuk érkezteted a jövedelmed - ettől függetlenül még alapfeltétel a havi rendszeres jövedelem.
A fenti cikkben szereplő megállapításokat a Biztos Döntés Kft. a releváns tények és körülmények lehető leggondosabb szakmai értékelése alapján igyekezett megfogalmazni. Ebből adódóan a fenti írás nem tényközlés, hanem a Biztos Döntés Kft. – megfontolt és felvállalt – szakmai véleményét jeleníti meg.
-
Személyi kölcsön termékváltozás összefoglalók
2024-10-28 - Cofidis - Minősített Fogyasztóbarát Hitel kamatcsökkenés
A bank 2024.10.31-től kedvezményes árazást vezet be a Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitelnél az 5 és 10 millió Ft közötti összeg hiteligénylésekre, 36 vagy 48 hónapos futamidővel.
2024-10-08 - UniCredit Bank - Változás a kamatkedvezmény feltételnél
A 2024.10.08-ai hirdetményben a bank jelzi, hogy a személyi kölcsöneihez elérhető kamatkedvezmények egyik feltétele módosul a 2024.10.17-től kötött szerződések esetén. Mégpedig, hogy az elvárt összegű jóváírás nem elég, hogy Unicredites bankszámlára érkezik, mostantól a hitelszerződésben szereplő bankszámlára kell érkezzen.
2024-10-04 - Raiffeisen Bank - Jövedelem450 kamatkedvezmény hosszabbítás
A bank 2024.10.31-ig meghosszabbítja a Személyi Kölcsön Jövedelem450 kamatkedvezmény érvényességét.
2024-10-01 - MagNet Bank - Közjegyzői okirat akció meghosszabbítása
A bank 2025. január 31-ig meghosszabbítja a 8 millió Ft feletti kölcsönösszegű "zöld" hitelcél esetén a közjegyzői okirat költségének átvállalása akcióját.
2024-10-01 - OTP Bank - Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel kamatcsökkenés
2024. október 1-től a bank a 2 000 000 – 3 099 999 forint közti hitelek kamatát 16,23%-ról 16,21%-ra csökkenti.
2024-10-01 - Erste Bank - Most Extra Személyi Kölcsön kamatcsökkentés
2024. október 1-től a bank a Most Extra Személyi Kölcsön kamatait csökkentette 1,6-2%-al:
500 000 forintos jövedelem felett:
- 3-6 millió forint között 10,99% a kamat az eddigi 12,99% helyett
- 6-8 millió forint között 10,89% a kamat az eddigi 12,39% helyett
- 8-12 millió forint között 10,79% a kamat az eddigi 12,39% helyett
400-500 000 forintos jövedelem között:
- 3-6 millió forint között 11,49% a kamat az eddigi 12,99% helyett
- 6-8 millió forint között 11,499% a kamat az eddigi 12,79% helyett
- 8-12 millió forint között 10,79% a kamat az eddigi 12,49% helyett
Illetve a Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel kamatait is csökkentette minimális mértékben a 200-250 000 forintos jövedelemsávban:
- 48-60 hónap futamidő közt 15,76% a kamat az eddigi 15,85% helyett (1,5-10 millió forint közt)
- 66-84 hónap futamidő közt 16,21% a kamat az eddigi 16,23% helyett (1,5-8 millió forint közt)
250 000 forintos jövedelem felett csak 48-60 hónap futamidő mellett 1,5-3 millió közti hitelösszeg kamata változik 15,76%-ra az eddigi 15,85% helyett.2024-10-01 - Cetelem Bank - Felhasználás, folyósítás pontosítása
A bank a 2024. október 1-ei hirdetményben pontosítja a Cetelem Szabad felhasználású és Adósságrendező Személyi kölcsön célját, felhasználását, folyósítását szabadfelhasználás illetve adósságrendezés esetén.
2024-10-01 - K&H Bank - K&H személyi kölcsön hitelösszeg és futamidő változás
2024. október 1-től a K&H személyi kölcsön minimálisan igényelhető hitelösszege 300 ezer forintról 500 ezer forintra változik. A szabadfelhasználású hitelcél esetén az eddigi 1 és 10 millió forint közti hitelösszegsávot (84 hónapra) kettészedi a bank. Az új sávok szerint 1 és 2 millió forint között a maximális futamidő 84 hónap lehet, 2 és 10 millió forint között pedig maximum 96 hónapra lehet igényelni.
2024-09-28 - Cofidis - Fapados és Minősített Fogyasztóbarát Személyi Kölcsön változások
2024. október 1-től kedvezményes árazás lép életbe Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitelnél 3 millió Ft igénylésekor, ha 36,48 vagy 60 hónap futamidőt választ az ügyfél. Ezekre a futamidőkre a kamat 9,89%. 72 és 84 hónapos futamidő esetén marad az eddigi 13,98%. Tehát a kedvezményes árazás csak 3 millió Ft igénylésekor él.
2024. október 1-től a Fapados Kölcsön "20 perces" igénylés esetén az eddigi elvárt két jövedelem szint változik 300 ezer alatti és feletti jövedelemről 350 ezer alatti és feletti jövedelemre.
2024-09-20 - CIB Bank - Kamat csökkentés
2024.09.20-tól a CIB Előrelépő Személyi Kölcsön kamata az alábbiak szerint csökken.
"A" ügyfélminősítéssel:
- 3 millió Ft alatti hitelösszeg 12,29%-ról 11,99%-ra
- 3 és 7 millió Ft közt 11,79%-ról 11,49%-ra
- 7 és 15 millió Ft közt 11,29%-ról 10,99%-ra
"B" ügyfélminősítéssel:
- 3 millió Ft alatti hitelösszeg 13,29%-ról 12,99%-ra
- 3 és 7 millió Ft közt 12,79%-ról 12,49%-ra
- 7 és 15 millió Ft közt 12,29%-ról 11,99%-ra
A "C" és "D" ügyfélminősítés kamatai változatlanok.
Újdonságként megjelenik a Felújítási hitelcél, melynek kamata kedvezőbb, egységesen 0,5%-al alacsonyabb minden hitelösszegsávban, bármelyik ügyfélminősítéssel.2024-09-16 - OTP Bank - Feltételek módosulása
A Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel, az OTP Személyi Kölcsön és az OTP Otthon Személyi Kölcsön igényléséhez szükséges dokumentumok módosulnak illetve pontosításra kerülnek a rehabilitációs és rokkantsági ellátásban részesülők tekintetében. A Megváltozott munkaképességűek kereset kiegészítésére vonatkozó elvárás is módosul.
2024-09-13 - MBH Bank - Kamatcsökkentés és kamatemelés
A 2024.09.13-ai hirdetményben jelzi a bank, hogy 2024.09.16-tól az alábbiak szerint változnak a személyi kölcsönök kamatai:
- a Minősített fogyasztóbarát Személyi Hitel éves kamata 15,49%-ról 14,49%-ra csökken
- az MBH Személyi Kölcsön kamatai viszont emelkednek 0,5%-al, kivéve a Start konstrukcióban, ott marad a 20,99%.
Start Plus: 16,49%-ról 16,99%-ra
Extra: 18,99%-ról 19,49%-ra
Extra Plus: 500 000 – 4 990 000 Ft között 12,99%-ról 13,49%-ra, 5 000 000 – 10 000 000 Ft között 11,99%-ról 12,49%-ra emelkedik a kamat.2024-09-09 - Erste Bank - Minősített Fogyasztóbarát hitel kamatcsökkentés
2024.09.09-től a Minősített Fogyasztóbarát hitel kamata csökken a 250 000 Ft feletti jövedelem sávban futamidőtől függetlenül:
- 3 000 000 Ft –5 990 000 Ft közötti hitelek kamata csökken 15,49%-ról 14,49%-ra
- 6 000 000 Ft –7 990 000 Ft közötti hitelek kamata csökken 14,79%-ról 13,79%-ra
- 8 000 000 Ft –10 000 000 Ft közötti hitelek kamata csökken 13,99%-ról 13,09%-ra2024-09-03 - Raiffeisen Bank - kamatkedvezmény csökkenés
2024.09.05-től az alábbi kamatkedvezmények (és így a kamatok) változnak a Raiffeisen Személyi Kölcsönök-nél:
- A kedvezmények nélküli kamat 16,99%-ról 17,99%-ra emelkedik.
- Aktív számlahasználat – kamatkedvezmény kategória: a kedvezményes kamat 15,99%-ról 16,99%-ra emelkedik
2024.09.05-től az alábbi kedvezménykategóriák minimális igénylési hitelösszege 3 millióról 5 millióra emelkedik:
- Jövedelem450 - kamatkedvezmény
- Aktív számlahasználat és Jövedelem450 – kamatkedvezmény
- Hitelkiváltó Plusz – kamatkedvezménykategória2024-09-01 - Erste Bank - Személyi kölcsön kamatcsökkentés
2024.09.01-től az alábbi hitelek kamata csökken.
Most Személyi Kölcsön a 300 000 Ft feletti jövedelem sávban standard és adósságrendező hitel esetén is:
- 3 millió Ft-tól 15,49%-ról 14,49%-ra
- 6 millió Ft-tól 14,79%-ról 13,79%-ra
- 8 millió Ft-tól 13,99%-ról 13,09%-ra
Most Extra Személyi Kölcsön a 400 000 Ft - 499 999 Ft közötti jövedelem sávban standard és adósságrendező hitel esetén:
- 3 millió Ft-tól 13,99%-ról 12,99%-ra
- 6 millió Ft-tól 13,79%-ról 12,79%-ra
- 8 millió Ft-tól 13,49%-ról 12,49%-ra
Minősített Fogyasztóbarát hitel kamata csökken egyes hitelösszegsávban.
48 és 60 hónap közötti futamidejű hitelek:
- 200 000 Ft - 250 000 Ft közötti jövedelemsávban 16,23%-ról 15,85%-ra csökken a kamat hitelösszegtől függetlenül.
- 250 000 Ft feletti jövedelemnél csak az 1 500 000 Ft – 2 990 000 Ft közötti hitelek kamata csökken 16,23%-ról 15,85%-ra.
66 és 84 hónap közötti futamidejű hitelek:
- 250 000 Ft feletti jövedelemnél csak az 1 500 000 Ft – 7 990 000 Ft közötti hitelek kamata csökken 16,40%-ról 16,23%-ra.2024-09-01 - OTP Bank - Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel kamatcsökkenés
Az OTP Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel legalacsonyabb hitelösszegsávjában, 2 000 000 – 3 099 999 Ft között az éves ügyleti kamat 16,40%-ról 16,23%-ra csökken az ÁKK Zrt. által közétett 10 éves ÁKK hozam 3 havi átlagának 2024. szeptember hónapra irányadó mértéke alapján, mely meghatározza a maximális ügyleti kamat mértékét.
2024-08-16 - UniCredit Bank - Fix Kamat Személyi Kölcsön és Felújítási Személyi Kölcsön kamatmérték, hitelösszeg – és elvárt jóváírás változás
2024.08.17-től a Fix Kamat Személyi Kölcsönt érintő változások:
1. A kamatkedvezményekhez elvárt havi jóváírások összege nő:
- Aktív Kamatkedvezmény és Aktív Plusz Kamatkedvezmény: 150 ezerről 200 ezer forintra
- Prémium Aktív Kamatkedvezmény és Prémium Aktív Plusz Kamatkedvezmény: 250 ezerről 300 ezer forintra
- Prémium Aktív Extra Kamatkedvezmény és Prémium Aktív Extra Plusz Kamatkedvezmény: 400 ezerről 450 ezer forintra
2. A kamatkedvezménnyel igénybe vehető hitelösszegek minimuma 300 és 800 ezerről (normál és plusz-os kedvezmény) egységesen 1,5 millióra emelkedik, valamint az 5 hitelsöszegsáv helyett már csak 3 van.
3. A hitelösszegsávok teljes átrendeződése mellett a kamatok is csökkennek átlagosan 1-2% közötti mértékben. Pontos adatok a hirdetményben.
4. A Prémium Aktív Extra Plusz Kamatkedvezménnyel igénybe vehető hitel futamideje 24-96 hónapról 12-96 hónapra változott.
A Felújítási Személyi Kölcsön-re vonatkozó változások csak 08.21-től lépnek életbe, melyek a következők:
1. A kamatkedvezményekhez elvárt havi jóváírások összege nő:
- Felújítási Prémium Aktív Kamatkedvezmény és Felújítási Prémium Aktív Plusz Kamatkedvezmény: 250 ezerről 300 ezer forintra
- Felújítási Prémium Aktív Extra Kamatkedvezmény és Felújítási Prémium Aktív Extra Plusz Kamatkedvezmény: 400 ezerről 450 ezer forintra
2. Minden kamatkedvezménnyel elérhető hitel kamata csökken az összes hitelösszegsávban. A csökkenés mértéke 0,3% és 2,46% között mozog. A legnagyobb csökkentés a Prémium Aktív Extra és Extra Plusz Kamatkedvezménynél történt a 3 200 000 - 5 990 000 forintos hitelösszegsávban.2024-08-13 - Cetelem Bank - Személyi kölcsön Nyári promóció
2024. augusztus 1-től augusztus 31-ig nyári promóciót hirdet a bank, melynek keretében 50 000 Ft kamatjóváírást kap az ügyfél, ha 2024. augusztus 1-31 között legalább 2 500 000 Ft összegű szabadfelhasználású személyi kölcsönt igényel és legkésőbb 2024. október 31-ig regisztrál a bank NetBank rendszerébe. Az akció további feltétele, hogy az ügyfél hozzájárul a marketingcélú megkeresésekhez, illetve hogy nincs a banknál fizetési késedelemben lévő hitele. A promóciós időszakban felvett kölcsönt nem törleszthető elő 2025. május 31-ig.
Legfrissebb kölcsön útmutatóink
-
Minimálbér 2024
A havi minimálbér 2024-ben bruttó 266 800 forint, a garantált bérminimum pedig bruttó 326 000 forint. A minimálbér ezzel 15 százalékkal, a garantált bérminimum pedig 10 százalékkal magasabb, mint a megelőző évben.
frissítve: 2024. november 7. -
Bankonként minimális és maximális életkor személyi kölcsön és lakáshitel igényléskor
Akár lakáshitelről, akár személyi kölcsönről van szó, a minimális és maximális életkor mindenképpen fontos. Ez ugyanis a hitelképesség egyik alapvető feltétele. Ha az életkorod nem megfelelő, nem kaphatsz hitelt.
frissítve: 2024. november 5. -
Eleshet a nyugdíjpénztár lakáscélú felhasználásának lehetőségétől, ha erre nem gondol
A nyugdíjpénztári megtakarítások 2025-ben feltörhetők, az ott tartott megtakarítás számos lakáscélra használható. Ez sokaknak segítség lehet lakáscéljaik elérésében, de egy probléma mégis akad. Ez pedig az utófinanszírozás - hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu.
frissítve: 2024. november 4.