Ugrás a tartalomhoz
 
Cikkek

Gránit Bank lakáshitel 2024 - kalkulátor és feltételek

Milyen lakáshiteleket kínál a Gránit bank, milyen akciók vannak, és hogy működik a türelmi idős törlesztés?

A Gránit Bank lakáshiteleket és szabad felhasználású jelzáloghiteleket is kínál. A hiteleket 10 éves kamatperiódussal kérheted. Minősített fogyasztóbarát lakáshitelt nem találsz náluk, CSOK Pluszt viszont igen, amit 12 hónap türelmi idővel törleszthetsz. A hiteligénylést intézheted otthonról is, csak a szerződéskötéshez kell személyesen megjelenned. Érdekelnek a részletes feltételek? Nézzük meg őket lépésről lépésre!

Mi a lakáshitel?

A lakáshitelek nagyobb összegű, hosszú futamidőre igényelt meghatározott lakáscélú jelzálogkölcsönök, amelyeket a bank ingatlan fedezete mellett ad.

Miben más a Gránit Bank?

A Gránit Bank nagy hangsúlyt fektet a digitalizációra, van nála szelfis számlanyitás, és a hiteligénylés nagy részét is intézheted online. A lakáshitel szerződést személyesen kell aláírnod, és erre az országban egy helyen, a Gránit budapesti központjában van lehetőséged.

Gránit Bank lakáshitel-kalkulátor

A kalkulátort testre szabhatod, így pontosabb találatokat kapsz.

Bezár
Hitelösszeg
Futamidő
Havi nettó jövedelmetek
Meglévő gyermekek
Vállaltok további gyermeket?
1. gyerek születési idő
2. gyerek születési idő
3. gyerek születési idő
További beállítások
Bezár

Ha tudod előre, hogy hamarabb vissza tudod fizetni, állítsd be, hány év múlva, hogy még kedvezőbb lakáshiteleket tudjunk mutatni.

Csak ilyen kamatperiódusú hiteleket szeretnék látni:

Csak ezektől a bankoktól szeretnék lakáshiteleket látni


				
Bezár
Kondíciók frissítve: 2024. november 20.
Rendezés:
  • Lakáshitel
    Törlesztő 128 743 Ft
    THM 6,52%
    Visszafizetendő 23 193 723 Ft
    Részletek
    a bank oldalán
    • Lakásvásárlási hitelek türelmi idővel - 2 évig alacsonyabb törlesztőrészlettel is
    Futamidő: 60-420 hó • THM: 6,45% - 12,43% • Hitel teljes díja: 8 193 723 Ft • Kamat típusa: 10 évre rögzített kamat • Kamat: 6,18%
1 / 1 találat

A megjelenített adatok nem minősülnek ajánlatnak vagy ajánlattételnek és nem jelentenek teljes körű tájékoztatást, azok kizárólag informatív jellegűek, szerződéskötési kötelezettséget nem jelentenek. Felhívjuk figyelmét, hogy a kalkulátorban szereplő banki ajánlatok nem feltétlenül objektív összehasonlítás alapján jelennek meg. A banki ajánlatok sorrendjét befolyásolhatja a kattintások gyakorisága, a bankokkal kötött promóciós szerződés tartalma (így különösen: a promóciós díj összege, illetve a megrendelt kattintási szám mennyisége), valamint az ajánlatok megjelenésének időben történő egyenletes eloszlása miatti egyedi ütemezési célú informatikai megoldások. A hiteleket csak negatív KHR listán nem szereplő, és megfelelő jövedelemmel (és adott esetben fedezettel) rendelkezők kaphatják meg a hitelintézet döntésétől függően. A törlesztőrészletek számítása az aktuálisan meghirdetett kamatokkal történt, amelyeket a hitelintézetek módosíthatnak. A kiválasztott hitelintézet által adott ajánlat eltérhet a fent megadott adatoktól, amely vonatkozásában felelősségünket kizárjuk. További részletek az Ügyféltájékoztatónkban (ITT), valamint a hitelintézetek weboldalán vagy azok ügyfélszolgálatain tekinthetők meg.
Tájékoztatunk, hogy kalkulátorunk nem számol a megvásárolni kívánt vagyonbiztosításának díjával, mivel az ingatlan hitelbiztosítéki értéke nem ismert. Előzőek miatt az általunk megjelenített THM összege a vagyonbiztosítás díját nem tartalmazza. Felhívjuk figyelmedet, hogy a bankok többsége kötelezően előírja a vagyonbiztosítás megkötését és fenntartását a teljes futamidő vonatkozásában, ezért a rendszeres havi kiadásokhoz az ingatlan vagyonbiztosításának összege hozzászámítandó.
A vagyonbiztosítás díját figyelembe kell venni a THM plafon számításánál. A THM plafon jelenleg az alapkamat 24 százalékponttal növelt összege. A THM plafon értékének átlépése esetén nem adható ajánlat a hitelt igénylő részére, így kölcsön sem nyújtható számára.
A vagyonbiztosítás pontos díjáról javasoljuk, hogy előzetesen tájékozódj.
Ezeknek a bankoknak a termékeit nem jelenítjük meg a kalkulátorainkban: Bank of China, BNP Paribas, Deutsche Bank, Duna Takarék Bank, ING, KDB Bank, Merkantil Bank, Oberbank, Polgári Bank.
Nem találtad meg, amit kerestél? Nézd meg a gyakran ismételt kérdéseket is!

További szöveg megjelenítése

Gránit Lakáshitel

A Gránit Bank lakáshitelét ezekre a célokra igényelheted:

  • Lakásvásárlásra: új és használt lakás, ház vagy építési telek megvásárlására.
  • Lakásépítésre: új családi ház, emelet-ráépítéssel vagy tetőtér-beépítéssel létrejövő, önállóan forgalomképes új lakás építésére, meglévő padlástérben önálló lakás kialakítására, társasházi lakás építésére.
  • Lakásbővítésre: toldaléképítésre vagy tetőtér-beépítésre meglévő ingatlanon.
  • Lakásfelújításra: családi ház, lakás, üdülő vagy hétvégi ház felújítására. Ekkor az alapterület nem nő, és a munkálatok nem engedélykötelesek.
  • Korszerűsítésre: a munkálatok eredményeképpen az ingatlan műszaki állapota jobb lesz, például fűtéskorszerűsítés, közmű bevezetése, nyílászárók cseréje vagy az épület hőszigetelése.
  • Hitelkiváltásra: a lakáscél csak akkor marad meg, ha lakáscélú hitelt váltasz ki.

Az elérhető hitelösszeg minimum 1 millió forint. A kölcsön felső határát a jövedelmed és az ingatlan értéke szabja meg.

A lehetséges futamidő minimum 5 év, legfeljebb 35 év lehet.

A Gránit Banknál csak 10 éves kamatperiódust választhatsz.

Végig fix lakáshitelt nem kínál a Gránit, illetve akkor lesz a hiteled kamata végig fix, ha 10 évre veszed fel a 10 éves kamatperiódusú hitelt. A lakáshitel kalkulátor tetszés szerint szűrhető, így különböző futamidőkre is kereshetsz.

Gránit Bank türelmi idős lakáshitel

A Gránit Bank lakáshitelét türelmi idővel is igényelheted. Ez azt jelenti, hogy a futamidő elején 24 hónapig, azaz 2 évig csak a kamatot kell fizetned a banknak, a tőketartozást viszont nem. Így a fennálló tartozásod összege 2 évig nem csökken. A havi törlesztőrészleted a 25. hónaptól megemelkedik majd, mert innentől kezdve a tőkét is törleszted.

Ez jó is lehet, de ha nem muszáj, akkor nem javasoljuk igénybe venni. Mindenkinek az a jó, ha minél hamarabb kifut a hiteled. A türelmi idő nélkül is olyan hitelösszeget és futamidőt érdemes választanod, amit biztosan tudsz fizetni már az első hónapról is.

Gránit Bank építési hitelek

Az építési hiteleknél több részletben folyósítja a lakáshitelt a Gránit. Az építkezés folyamatát általában 2-4 szakaszra bontják, és mindegyik szakaszhoz az építkezésnek egy adott készültségi foka tartozik. A hitel következő részét akkor kapod meg, ha az ingatlan eléri az ahhoz az összeghez rendelt készültségi fokot, amelyet a bank helyszíni szemlével ellenőriz.

A még ki nem fizetett összeg után rendelkezésre tartási díjat kell fizetned, a más folyósított összeget pedig már törleszted, a tőkét és a kamatot is. A szakaszos folyósítás a rendelkezésre tartással kezdődik, ami legfeljebb 2 év lehet.

Kamatkedvezmények

A Gránitnál a THM-plafon bevezetése óta semmilyen kamatkedvezményt nem tudsz igénybe venni. Megszűnt a hitelösszeg nagyságára és a rendszeres havi utalásra adott kamatkedvezmény.

Építtetők Gránit lakáshitelből fejezik be ezt az építkezést

Egyéb kedvezmények

Ha online igényelsz hitelt, akkor a Gránit Bank 10 000 forint egyszeri kedvezményt ad. Ennek feltétele, hogy

  1. A bank GRÁNIT Kiszámítható Kalkulátorával online előbírálatot végeztess, és ennek eredményét csatold a hiteligényléshez,
  2. Gránit Bank Digitális Ügyfélfiókot regisztrálj, és a regisztrációt követő 30 napon belül benyújtsd a hiteligénylést.

Ezenkívül a bank a hitel folyósításakor visszatéríti:

  • az ingatlan értékbecslésének díját, 42 000 forintot, és
  • a közjegyzői okiratba foglalás díját, 48 000 forintot (CSOK Plusz hitelnél 27 500 forintot).

Folyósítási jutalékot nem számít fel a Gránit Bank, ahogyan a tulajdoni lap és a térképmásolat lekérésének díját sem.

Ezek a kedvezmények akkor járnak, ha új hitelt igényelsz.

Ha a hitelt 4 éven belül végtörleszted, vagy a felvett összeg több, mint 50%-át előtörleszted, vagy a hiteled a bankon kívül álló ok miatt felmondásra kerül, akkor a kedvezményeket vissza kell fizetned.

Költségek

A hiteligénylés során ezekre a díjakra számíthatsz:

  1. Az értékbecslés díja 42 000 forint, de ezt a bank jelenleg akció keretében visszatéríti.
  2. A tulajdoni lap és térképmásolat lekérdezésének díja 3 000 forint fedezetenként, ezt a bank nem számítja fel.
  3. A folyósítási jutalék a hitelösszeg 1%-a, de legfeljebb 200 000 forint. Szerencsére a bank egy akció miatt most nem számítja fel.
  4. A közjegyzői díjat a közjegyzői díjszabás szerint kell fizetned, de a Gránit 48 000 forintot visszatérít belőle (CSOK Plusz hiteleknél 27 500 forintot).
  5. A fedezet bejegyzésének díja 12 600 forint fedezetenként.
  6. Rendelkezésre tartási díj, ha a bank nem folyósítja azonnal a teljes hitelösszeget (például építési hiteleknél).

Van még néhány egyéb díj, amelyet felszámíthat a Gránit:

  • Postán küldött kamatértesítő díja
  • Ingatlan felülvizsgálati díj
  • Eseti kimutatások díja
  • Fedezettörlési díj

Díjak, amelyek nem a normál hitelezési folyamat részei:

  • Szerződésmódosítási díj: 30 000 forint
  • Előtörlesztési díj, ez az előtörlesztett összeg 2%-a, de ha saját pénzből törlesztesz, akkor 1,5%-a
  • Késedelmi kamat
  • Késedelemmel összefüggő díjak (felszólítás díja, felkeresés díja)

Ha már eleged van a sok költségből, akkor itt az ideje, hogy megnézzük a Gránit legkedvezőbb lakáshitelét!

Ennyi pénz ami egy gránit lakáshitel kezdeti költsége

CSOK Plusz

A Gránit Banknál CSOK Pluszt is igényelhetsz.

A CSOK Plusz gyermekvállaláshoz igényelhető kamattámogatott lakáshitel, amelyet új lakás vásárlására vagy építésére, használt lakás vásárlására, bővítésre, vagy vásárlással egybekötött bővítésére használhatsz.

A futamidő 10-25 év lehet, a kamat a futamidő végéig fix 2,89 százalék.

A CSOK Plusz keretében is érvényesek a jóváírási akciók. Az igénylés előtt online kalkulációt végezhetsz a bank honlapján, és a támogatott hitelt piaci hitellel együtt is igényelheted, ha erre szükséged van.

Szabad felhasználású jelzáloghitel

A Szabad felhasználású jelzáloghitelek feltételei megegyeznek a Gránit Lakáshitelek feltételeivel, és az elérhető kedvezmények is ugyanazok.

A felvett összeget bármire felhasználhatod, a bank nem szól bele, hogy mire költöd a pénzt.

Szabad felhasználásra a fedezetként szolgáló ingatlan piaci értékének legfeljebb a 75%-át kaphatod meg hitelbe, és az alap, kedvezmények nélküli kamatok valamivel magasabbak, mint a lakáshitelnél.

Szabad felhasználású hiteleknél türelmi időt nem kérhetsz.

Gránit lakáshitel online hiteligénylés

Lakáshitelt teljes mértékben online egyik banknál sem tudsz igényelni, de több bank ad lehetőséget arra, hogy a folyamatot online indítsd el, és egy bizonyos szintig otthonról el tudd vinni az igénylést. A Gránit Banknál is van erre lehetőség.

1. Előzetes hitelbírálat

Indulhatsz a jövedelemtől

  • Családi állapotod
  • Gyermekeid
  • Iskolai végzettéged, nyelvvizsga
  • Életkorod
  • Partnered adatai
  • Havi nettó jövedelmed
  • Meglévő hiteleid, hitelkereted
  • Partnered jövedelmére és hiteleire vonatkozó adatok
  • Vállalnál-e jóváírást, és ha igen, mennyit.

Azt is megkérdezi, hogy melyik településen szeretnél lakást építeni vagy vásárolni. Egy listából kell választanod, mert a Gránit Bank csak ezeken a településeken lévő ingatlanokat finanszíroz.

Végül meg kell adnod, hogy türelmi idővel kérnéd-e a hitelt, és vennél-e igénybe támogatást is.

A kalkulátor által számított eredményből megtudhatod, hogy összesen legfeljebb mekkora hitelre vagy jogosult, és ehhez milyen értékű ingatlant kellene vásárolnod vagy építened, és ehhez mekkora önerő szükséges.

Laptopon igényel online gránit lakáshitelt egy érdeklődő

Mennyi lakáshitelt ad a Gránit Bank a jövedelmemre?

A jövedelmed nagysága nemcsak a hitel nagyságát, de a futamidő hosszát és a kamatperiódust is befolyásolja. Ez a Jövedelemarányos Törlesztőrészlet Mutató, vagy JTM-korlát és az egyes hitelkonstrukciók kamata miatt van így.

A JTM-korlát értelmében a jövedelmednek csak egy bizonyos részét költheted törlesztőrészletekre. Ezért kérdezi meg a bank, hogy jelenleg törlesztesz-e más kölcsönt, vagy van-e folyószámla-hitelkereted.

A paraméterek átállításával több opciód is lehet

Ilyenkor, ha mégis rövidebb futamidőt szeretnél, akkor kisebb hitelösszeget kell beállítanod, vagy adóstársat kell bevonnod, akinek a jövedelme a tiéddel együtt már lehetővé teszi a magasabb havi törlesztőt is.

A hitelbírálat eredményét ezen a ponton elmentheted, de tovább is számolhatsz. Ha növelni szeretnéd a hitel összegét, akkor beállíthatsz adóstársat, és tovább is léphetsz a futamidő és a tényleges hitelösszeg megadására.

Beállíthatod, hogy mekkora összegre lenne szükséged (a választható legnagyobb összeg itt a már neked egyedileg kalkulált maximum) és ezt mennyi idő alatt fizetnéd vissza, azaz mekkora legyen a futamidő.

A beállított összeg és számok alapján a kalkulátor kiadja a lehetséges hiteleket, elöl a legkedvezőbb ajánlattal. Ezt a találatot újra elmentheted.

Digitális Ügyfélfiók

Innen tovább tudsz lépni a hiteligényléshez úgy, hogy létrehozod a saját Digitális Ügyfélfiókodat, vagy ha már van, akkor belépsz. Itt a bank szakértője segít majd a hiteligénylés folyamatában.

Nem muszáj azonnal igényelned az először kalkulált hitelt, ha közben más ingatlant nézel ki, újra elvégezheted a kalkulációt. A folyamatot továbbviheted, amikor végleges a választásod, és pontosan tudod, hogy milyen hitelre van szükséged.

Arra figyelj, hogy az adásvételi szerződést ne kösd meg, és a lakást ne foglalózd le addig, amíg nem egyeztettél a bankkal a hitelről.

Indulhatsz az ingatlantól is

Ha már kiválasztottad azt a lakást, amit megvásárolnál, vagy építkezni szeretnél, akkor az ingatlan felől indulva is kérhetsz előzetes hitelbírálatot. A Gránit Otthon Kalkulátorral számolhatsz, ahol először az ingatlannal kapcsolatos adatokat kell megadnod.

Először kiválaszthatod, hogy milyen ingatlant szeretnél:

  • Új lakás
  • Új ház
  • Használt lakás
  • Használt ház

Majd az alapterületet kell megadnod, hogy legalább 50%-ban te leszel-e a tulajdonos, és hogy hol van az ingatlan.

Ezután jön egy pár jövedelemre és meglévő hitelre vonatkozó adat, ezek azért kellenek, hogy ki tudja számolni a kalkulátor, hogy mekkora hitelt kaphatsz.

Végül egy listából kiválaszthatod, hogy milyen hitelt és támogatást vegyen figyelembe a bank a számításnál.

Eredményül megkapod, hogy mekkora összeget kaphatsz, ebből mennyi a hitel és mennyi a támogatás. Látni fogod a teljes hitelösszeget és a várható hiteltörlesztőt is. Az eredményt elmentheted, ez lesz majd a hiteligénylés alapja.

Házaspár kezet fog a gránit banki ügyintézővel lakáshitel szerződéskötés után

2. Dokumentumok feltöltése

A hiteligényléshez nyitnod kell egy Digitális Ügyfélfiókot. Itt felveheted a kapcsolatot a bank munkatársával, ő lesz a személyes szakértőd, aki majd mindenben segíteni fog. A dokumentumokat az ügyfélfiókodba kell majd feltöltened.

3. Szerződéskötés

A hitelszerződést a Gránit Bank központjában tudod aláírni Budapesten.

Ezeknek a feltételeknek kell megfelelned, ha lakáshitelt szeretnél a Gránit Banknál

Ahhoz, hogy a Gránit Banknál hitelt vehess fel, nagykorúnak kell lenned. A hitelben adóstársad is lehet, de feltétel, hogy a hitel futamidejének lejártakor (abban az évben, amikor a hitel lejár) a legfiatalabb adós életkora nem érheti el a 75 évet.

Hitelt csak akkor kaphatsz, ha nem szerepelsz a Központi Hitelinformációs Rendszer, vagy KHR negatív adóslistáján sem aktív sem passzív státuszban.

A házastársadat vagy élettársadat a bank kötelezően bevonja a hitelbe. Ha a fedezet nem a te tulajdonod, akkor a tulajdonost zálogkötelezettként kell bevonni.

A fedezetre kötelező lakásbiztosítást kötnöd. A bank hitelfedezeti (kockázati) életbiztosítás megkötését is kéri, ha te vagy a hitelben az egyetlen adós, és a hitel összege magasabb, mint a fedezetül bevont ingatlan vagy ingatlanok 60%-a.

Hitelfedezeti biztosítást is köthetsz, a biztosítót saját magad választhatod meg.

Milyen jövedelmeket fogad el a Gránit Bank?

A hiteligényléshez megfelelő jövedelmet is igazolnod kell. Havi rendszeres jövedelem nélkül a bank hitelt nem tud nyújtani. A teljes nettó jövedelmedet, és ha van adóstársad a hitelben, akkor az ő jövedelmüket is igazolnod kell. Az igazolt jövedelemnek a havi minimálbér összegét el kell érnie.

A Gránit Bank ez alapján, illetve a felajánlott fedezet alapján dönti el, hogy mekkora hitelt ad neked.

A jövedelmed származhat munkaviszonyból, nyugdíjból vagy saját vállalkozásból.

Kiegészítő jövedelemként elfogadja:

  • GYES, GYED, családi pótlék
  • Cafeteria
  • Járadék (életjáradék, sportolói járadék vagy állami kitüntetéshez kapcsolódó járadék)
  • Bérbeadásból származó jövedelem
  • Osztalék
Férfi számológéppel kiszámolja, hogy ez a ház jó ingatlafedezet a gránit lakáshitelekhez

Milyen ingatlan lehet fedezet a Gránitnál?

Fedezetként a Gránit Bank Magyarország területén lévő, magánszemély tulajdonában álló, önállóan forgalomképes, teher-, per- és igénymentes ingatlant fogad el. Az ingatlanon csak akkor lehet már bejegyzett jelzálog, ha a kölcsönt, ami miatt rajta van, ki szeretnéd váltani az új hitellel.

A fedezet lehet:

  • lakóház vagy társasházi lakás
  • üdülő, hétvégi ház
  • garázs, ha önállóan forgalomképes
  • építési telek
  • tároló, ez csak kiegészítő fedezet lehet.

Társasházi garázst vagy tárolót csak a lakással együtt fogad el a bank.

A hitel mögé legfeljebb 3 ingatlant vonhatsz be fedezetként. Ezek értéke ingatlanonként legalább 5 millió forint kell, hogy legyen, garázsnál legalább 1 millió forint.

A Gránit osztatlan közös tulajdont is elfogad fedezetként, ebben az esetben a használati jog megosztásáról szóló, ügyvéd által ellenjegyzett megállapodást fog kérni.

A Gránit Bank csak a kalkulátorában lévő településlistán szereplő településeken fekvő ingatlanokat fogadja el fedezetként, és hitelcél is csak ilyen ingatlan lehet.

Milyen dokumentumokat kell benyújtanom a hiteligényléshez?

Ezeknek egy része a szokásos banki dokumentumok, mint a kölcsönkérelmi nyomtatvány, a személyes okmányaid és az adókártyád.

Az ingatlanra vonatkozó dokumentumok:

  1. Ingatlan alaprajza
  2. Osztatlan közös tulajdon esetén használati jog megosztásáról szóló dokumentum
  3. Bérleti szerződés, ha az ingatlan bérbe van adva
  4. Lakásbiztosítási kötvény (a díjfizetést is igazolnod kell)

Jövedelem igazolására szolgáló dokumentumok:

  1. Bankszámlakivonat az utolsó 3 hónapról
  2. GYES, GYED, családi pótlék folyósításának igazolása 6 havi bankszámlakivonattal, vagy 3 havi postai kézbesítő szelvénnyel
  3. Nyugdíj igazolása nyugdíjas igazolvánnyal, a nyugdíj összegéről szóló határozattal, 3 havi bankszámlakivonattal vagy nyugdíjszelvénnyel
  4. Munkáltatói jövedelemigazolás, erre a Gránit a saját formanyomtatványát kéri használni
  5. Ha a jövedelem nem folyószámlára érkezik, akkor NAV jövedelemigazolás
  6. Vállalkozásnál NAV jövedelemigazolás, NAV adóigazolás, nyilatkozat a jövedelemszerző tevékenységről (mivel foglalkozik a vállalkozás és mennyi a belőle származó jövedelem), Alapító okirat vagy Társasági szerződés, és az 1. negyedévet követően főkönyvi kivonat, bevételi nyilatkozat vagy egyszerűsített időközi beszámoló a lezárt negyedévről.

Maradtak kérdéseid?

  • Vehetek fel a Gránit Banknál online lakáshitelt?

    Erre jelenleg egyik banknál sincs mód, de a hiteligénylést egészen a szerződéskötésig intézheted a Gránit Banknál online.

  • Igényelhetek a Gránit Banknál minősített fogyasztóbarát lakáshitelt?

    A Gránit Bank nem kínál fogyasztóbarát lakáshitelt.
  • Kaphatok a Gránit Banknál kedvezményeket a hiteligényléskor?

    Kamatkedvezményeket most nem kínál, de a kezdeti költségekre többféle díjelengedési és díj-visszatérítési akció fut, valamint és jóváírási akciója is van a Gránit Banknak.
Gergely Péter
Gergely Péter pénzügyi szakértő
Linkedin
Gergely Péter pénzügyi szakértő

Hiszek abban, hogy stresszmentesebb és jobb életünk lehetne, ha átgondolt pénzügyi döntéseket hoznánk. Ebben szeretnék segíteni. Folyamatosan keresem a megoldást azokra a problémákra, amiket a legtöbben nehezen tudnak maguktól megoldani, és ahol egy jó döntésnek komoly hatása van. Úgy gondolom, hogy a pénzügyek világa az, amiben a legtöbbet tudok segíteni. 2010 óta azon dolgozom, hogy segítsek tudatos és biztos döntéseket hozni a BiztosDöntés.hu-n. Előtte a BankRáció.hu alapítója és ügyvezetője voltam. 15 éve foglalkozom lakáshitel, személyi kölcsön, bankszámla, banki betét, állampapír termékcsoportok összehasonlításával. 2006-ban végeztem közgazdászként az International Business School (IBS) főiskolán.