
Nyerő bankszámlák és nyitási bónuszok júliusban
Júliusban is akciókkal, visszatérítésekkel csábítják magukhoz az új ügyfeleket a bankok. Érdemes kihasználni a lehetőségeket, de célszerű nem csak a több tízezer forintra rúgó jóváírások alapján választani.
Így válassz bankszámlát!
A bankszámlák árazása nem éppen átlátható, ennek legfőbb oka az, hogy a fix díjak mellett sokat számít az is, hogy mennyit és hogyan bankolsz. Általánosságban kijelenthető, hogy ha keveset utalsz, nem állandó átutalási és csoportos beszedési megbízásokkal fizeted a számláidat, illetve nincs szükséged folyószámlahitel-keretre, akkor leginkább a havi számlavezetési díjjal számolhatsz, mint kiadás. Ha azonban aktív bankoló vagy, akkor inkább a tranzakciók költségére érdemes koncentrálnod, mert ez jelent majd komoly költséget.
Éppen ezért a leghasznosabb, ha magad elé veszed az egyik havi számlakivonatodat, és ez alapján megkeresed a számodra legelőnyösebb konstrukciót egy online bankszámla kalkulátorral.
A legjobb bankszámlák "átlagos" használat mellett
Szubjektív, hogy mi számít átlagos használatnak egy bankszámla esetében, mi mindenesetre úgy kalkuláltunk, hogy havonta 400 ezer forint érkezik a számlára, a tulajdonosa pedig szokott utalni, a számlái egy részét csoportos beszedéssel és állandó átutalási megbízással teljesíti, napi rendszerességgel fizet a bankkártyájával, valamint kihasználja a havi 150 ezer forint ingyenes készpénzfelvételi lehetőséget.
A feltételezett havi tranzakciók:
- 2 db eseti átutalás, összesen 50 ezer forint értékben
- 2 db csoportos beszedési megbízás összesen 22 ezer forint értékben
- 1 db rendszeres átutalás 11 ezer forint értékben
- 1 db készpénzfelvétel ATM-ből 150 ezer forint értékben
- 29 db bankkártyás vásárlás összesen 130 ezer forint értékben
A fenti paraméterekkel a BiztosDöntés.hu bankszámla kalkulátor szerint akár teljesen ingyenes bankszámlád is lehet, ez azt jelenti, hogy a számlavezetésért, a bankkártyáért és az utalásokért sem kell fizetned. Van olyan számla ugyanakkor, ahol havi 3 507 forintodba kerül ugyanez, ami éves szintem bizony több mint 42 ezer forint kiadást jelent.
Ugyanakkor kijelenthetjük, hogy a legtöbb helyen havi 1 500 forint alatt megúszható a bankolás az általunk megadott paraméterek mellett.
Nyerő bankszámlák havi 1 000 forint költség alatt
Az OTP Smart számlacsomag (Alap csomaggal) havi költsége is mindössze 649 forint havonta, ráadásul az első időszakban csak 497 forintot kell fizetni. Itt 150 ezer forint nettó jövedelemnek kell a számlára érkeznie., viszont a feltételek teljesülése esetén 30 ezer forint jóváírást kaphatsz, ha újonnan nyitsz ilyen számlát.
A kalkulátorunk alapján az összes Gránit bankszámla esetében megúszható 1 000 forint alatti összegből havonta a bankolás, de kettő olyan is van, ahol ennek fele is elegendő lehet.
A Gránit Kamat Plusz számlacsomag 473 forint kiadást jelentene júliusban az általunk megadott használat mellett, ám itt a havi igazolt nettó jövedelemnek el kell érnie a 200 ezer forintot. Nem elhanyagolható ugyanakkor, hogy a számlanyitásért akár 40 ezer forint bónusz is bezsebelhető, amennyiben megfelelsz a támasztott feltételeknek.
A Gránit Bajnok Számla havi összköltsége 523 forint, ez ugyanakkor 280 ezer forint nettó jövedelemtől igényelhető, de még azt is kikötik, hogy az elvárt jóváírásnak legfeljebb két részletben kell beérkeznie a számlára, vagy ha ez nem vállalható, akkor a számla napi záróegyenlegének minden nap legalább 150 ezer forintnak kell lennie. Jó hír ugyanakkor, hogy a 40 ezer forint nyitási jóváírás itt is jár.
Hogyan tudod te magad csökkenteni a kiadásaidat?
Látható, hogy maguk a bankok is nagyon különböző árakon kínálják a számláikat, ám te magad is tehetsz azért, hogy kevesebbet kelljen fizetned.
Lemondhatsz például a kőkorszaki sms üzenetekről, amelyek darabja 30-40 forintba is kerülhet, és kérhetsz helyettük ingyenes push üzeneteket a tranzakciókról. Ez utóbbiak a mobilbanki alkalmazásodba érkeznek.
Jelentős felesleges kiadást jelenthet, ha nem használod ki a havi 150 ezer forint ingyenes készpénzfelvételi lehetőséget. Akkor fordulhat ez elő például, ha nem arról a számládról veszel fel készpénzt, amire igényelted az ingyenességet, vagy kis összegeket veszel fel, ami azért probléma, mert a havi 150 ezer forinthoz legfeljebb 2 részletben juthatsz hozzá díjmentesen.
Ha sokat utalsz, akkor célszerű ezeket elektronikus csatornákon, mobil- vagy netbankból indítanod, mert ezek olcsóbbak a fióki ügyintézésnél.
Az utalások kapcsán érdemes ellenőrizned, hogy a bankodnál ez nem ingyenes-e 50 ezer forint összeghatárig. Azért húzzák meg a bankok itt az ingyenesség határát, mert ezalatt nem kell tranzakciós illetéket fizetni. Ha ilyet látsz, akkor érdemes lehet az utalásokat több részletben teljesítened, így ezzel is pénzt takaríthatsz meg.
Amennyiben azonban az utalásnak összegtől függetlenül van minimális díja, akkor ez a módszer nem praktikus, mert végül esetleg még többet fogsz fizetni.
Így válthatsz bankot
Ha találsz olcsóbb, vagy a jelenleginél több szolgáltatást nyújtó bankszámlát, akkor nem kell tartanod a bankváltástól. Évek óta létezik ugyanis az egyszerűsített bankváltás intézménye.
Ehhez nincs más dolgod, mint jelezni az új számla megnyitásakor, hogy váltani szeretnél, majd meg kell bíznod a pénzintézetet azzal, hogy intézze ezt el helyetted. Ezt követően a korábbi csoportos beszedési és állandó átutalási megbízásokat beállítják az új számládon, ha pedig minden jól megy, a régi számlán lévő maradék összeg átutalásra kerül, végül pedig a régi számla megszűnik. A legjobb az egészben az, hogy ez számodra ingyenes!
- Számlanyitási akció szerint
- Mobilbanki ügyintézés szerint
- Havi összköltség szerint
-
- Csak online igényelhető új ügyfeleknek
-
- Nyisd meg szelfivel az appban akár 0 Ft-os havi számlavezetési díjjal!
-
-
- CIB Családi Flottacsomagban akár ingyenes utalásokkal, 40 000 Ft bónusszal
-
Ezeket a termékeket jelenleg nem tudod rajtunk keresztül igényelni
A megjelenített adatok nem minősülnek ajánlatnak vagy ajánlattételnek és nem jelentenek teljes körű tájékoztatást, azok kizárólag informatív jellegűek, szerződéskötési kötelezettséget nem jelentenek.
Felhívjuk figyelmét, hogy a kalkulátorban szereplő banki ajánlatok nem feltétlenül objektív összehasonlítás alapján jelennek meg. A banki ajánlatok sorrendjét befolyásolhatja a kattintások gyakorisága, a bankokkal kötött promóciós szerződés tartalma (így különösen: a promóciós díj összege, illetve a megrendelt kattintási szám mennyisége), valamint az ajánlatok megjelenésének időben történő egyenletes eloszlása miatti egyedi ütemezési célú informatikai megoldások.
A kiválasztott hitelintézet által adott ajánlat eltérhet a fent megadott adatoktól, amely vonatkozásában felelősségünket kizárjuk. További részletek az Ügyféltájékoztatónkban (ITT), valamint a hitelintézetek weboldalán vagy azok ügyfélszolgálatain tekinthetők meg.
Ezeknek a bankoknak a termékeit nem jelenítjük meg a kalkulátorainkban: Bank of China, BNP Paribas, Deutsche Bank, Duna Takarék Bank, ING, KDB Bank, Merkantil Bank, Oberbank, Polgári Bank.
Nem találtad meg, amit kerestél? Nézd meg a gyakran ismételt kérdéseket is!
- a bankszámla havi számlavezetési díja
- a bankkártya éves díja
- a digitális szolgáltatások díja (ha van)
- a tranzakcióid díjai (mint pl. átutalások, készpénzfelvételek).
Minden kedvezményt figyelembe vettünk. További részletek a "Feltételek, díjak" linkre kattintva, adatok módosítása a kalkulátor tetején.
- a bankszámla havi számlavezetési díja
- a bankkártya éves díja
- a digitális szolgáltatások díja (ha van)
- a tranzakcióid díjai (mint pl. átutalások, készpénzfelvételek).
Minden kedvezményt figyelembe vettünk. A ma ismert díjakkal számoltunk, mely az inflációval nőhet évente. További részletek a "Feltételek, díjak" linkre kattintva, adatok módosítása a kalkulátor tetején.
A fenti cikkben szereplő megállapításokat a Biztos Döntés Kft. a releváns tények és körülmények lehető leggondosabb szakmai értékelése alapján igyekezett megfogalmazni. Ebből adódóan a fenti írás nem tényközlés, hanem a Biztos Döntés Kft. – megfontolt és felvállalt – szakmai véleményét jeleníti meg.