Cikkek  

Mint arra a MagNet Bank felhívja a figyelmet, új pénzügyi csalás terjed. Banki belső érintettségre (tehát csalásra), adatszivárgásra hivatkoznak a csalók, miközben érzékeny adatokat kérnek az ügyféltől. Ne dőlj be, a bankfelügyelet, bankszövetség nevében sosem hívnak fel ügyfeleket!

A MagNet Bankhoz érkezett információ szerint a csalók egy bank nevében kezdeményeznek telefonhívást, mely során a bankfelügyelettől és a bankszövetségtől kapott olyan felhatalmazásra hivatkoznak, ami alapján feljogosítást kaptak banki belső érintettség, adatszivárgások felderítésére.

A telefonhívás során a visszaélés megakadályozására hivatkozva a csalók elkérik az ügyfelek NetBank /Mobilbank belépési adatait, jelszavát, bankkártya adatait, illetve tranzakciókhoz kapcsolódó jóváhagyó kódokat.

Az ügyfeleket arra kérik, hogy ha a későbbiekben a bank nevében telefonál az ügyintéző és érdeklődik az adott tranzakciók jogossága felől, minden esetben ismerjék el az átutalások-, bankkártyával történt tranzakciók kezdeményezését/jogosságát, mert csak így lesz lehetőség a belső csalás felderítésére.

Természetesen ilyen eljárást a bank nem kezdeményez, ahogy a Magyar Nemzeti Bank, mint felügyelet és a Magyar Bankszövetség sem.

Fogj gyanút és védekezz a csalás ellen!

Ha visszaélés megelőzése érdekében telefonon keresnek az azonosítás érdekében, ne add meg – még magát banki ügyintézőnek kiadó személynek sem – a NetBank/Mobilbank belépési adatokat, jelszót, bankkártyád adatait és tranzakcióhoz kapcsolódó jóváhagyó kódot!

Amennyiben nem te kezdeményezted az adott tranzakciót, azt soha ne ismerd el!

Legyen gyanús, ha fenti okokra hivatkozva keresnek és akár órákon keresztül tartanak a vonalban.

Bármilyen apró gyanú esetén szakítsd meg a hívást és haladéktalanul vedd fel a bankoddal a kapcsolatot, ahol segítenek az esettel kapcsolatban.

Homa Péter
Homa Péter bankszámlaszakértő
Linkedin
Homa Péter bankszámlaszakértő

Kisgyerekkoromban a golyós számológépen szocializálódva fogtam bele a pénzügyekbe, amiből végül merő véletlenségből egy közgazdász diploma lett. Közben rájöttem, hogy a bankkártya nem csak levélbontásra alkalmas, hanem ha ATM-be dugjuk, az el is nyelheti. Ebből a felismerésből született meg több ezer szakmai cikk többféle pénzügyi-gazdasági portálon, immáron harmadik évtizede. Eretnek nézeteim tálalására végre megtaláltam végleges helyemet a BiztosDöntésnél, ahol célom, hogy közérthetően hozzam el neked mindazt, amivel megtalálod a helyed a napi pénzügyekben. 20 éves tapasztalatom van a bankszámla, banki betét, hitelkártya, állampapír és nyugdíjmegtakarítások területén. 2003-ban végeztem a Corvinus Egyetemen közgazdászként.

Kapcsolódó címkék

Legfrissebb útmutatóink hírek témában

  • „Minden vállalkozás egy történet”

    „Minden vállalkozás egy történet”

    Az UniCredit Bank – a nemzetközi bankcsoporttal összhangban – kiemelt figyelmet fordít a kis- és középvállalkozásokra – és ezt most az „UniCredit a vállalkozásokért” kezdeményezés és kampány teszi még láthatóbbá.

    frissítve: 2024. augusztus 29.
  • A vásárlók többsége szívesebben fizet mobiltelefonnal vagy kártyával.

    Egyre inkább ciki készpénzzel fizetni

    Azok a cégek, amelyek nem veszik figyelembe, hogy az ügyfelek közel fele kártyával fizetne hátrányba kerülhetnek: egyharmadukkal fordult már elő, hogy valaki nem tudott náluk vásárolni, mert nem volt nála elég készpénz. Hasonló arányban vannak azok, akiknél azért hiúsult meg vásárlás, mert nem tudtak nagyobb címletből visszaadni.

    frissítve: 2024. augusztus 8.
  • OTP-ben lakáshitel szerződés megállapodás

    Merészet lépett az OTP – a piacnak erre válaszolnia kell

    Az OTP is beállt a lakáshitel-kamatot csökkentő bankok közé, ráadásul a magas jövedelmű hiteligénylőknek a korábbiaknál is magasabb kamatkedvezményt kínál – vette észre a BiztosDöntés.hu. A mostani lépés erősíti azt a várakozást, hogy az ősznek komoly kedvezményes akciókkal futnak majd neki a pénzintézetek – kommentálta a lépést Gergely Péter pénzügyi szakértő.

    frissítve: 2024. augusztus 8.