Cikkek  

Hamis nyereményjátékokról tett közzé figyelemfelhívást a MagNet Bank. A hirdetések közös eleme a valószerűtlenség, sokan mégis bedőlnek ennek. Konkrét példák következnek, hogy melyeknek ne dőlj be.

Ha kereskedő lennél, eladnál-e új, vagy legalábbis működőképes okostévét vagy gépjárművet bármilyen indokkal pár száz, vagy pár ezer forintokért? Ha az a válaszod, hogy igen, akkor nincs még a véredben a kereskedés.

Ha viszont az a válaszod, hogy nem, akkor miért gondolod, hogy más - kereskedőként - nem úgy gondolkodik, ahogy te?

Konkrét példák csalásokra - ne dőlj be az ilyeneknek!

Ahogy a MagNet Bank írja honlapján, megszaporodtak a hamis hirdetések és nyereményjátékok a közösségi média oldalakon, melynek célja a banki adatok megszerzése.

A napokban a Media Markt nevét felhasználva hirdettek hamis nyereményjátékot, a nyeremény postázási költségének rendezéséhez bankkártya adatokat kértek.

A MagNet Bank által összegyűjtött gyanús jelek, melyek bármelyikének megléte esetén több mint valószínű, hogy csalással állsz szemben:

  • a hirdetés/nyereményjáték ígérete "túl szép, hogy igaz legyen",
  • ha a hirdetés magyartalan megfogalmazású, esetleg ékezetek nélküli szavak szerepelnek benne, vagy helyesírási hibákat tartalmaz, néhány mondat vagy szó nem magyar,
  • ha a hirdetéshez kapcsolódó link nem az ajánlatban szereplő cég weboldalára mutat,
  • ha a nyereményjáték szervező oldalán nem található játékszabályzat.

Az adatok megadása előtt érdemes ébernek lenni és átgondolni a részleteket. Valós nyereményjáték esetén a minimális postázási költséget mindig vállalják a szervezők, hiszen maga a nyeremény sokkal értékesebb.

Nem kérnek tehát semmilyen kis összegű költséget sem.

Az adatok megadása előtt hasznos felkeresned a nyereményjátékot hirdető weboldalát és bizonyosságot szerezni a nyereményjáték valódiságáról.

A bank honlapja mutat is néhány képet néhány olyan hirdetésről, melyeknél a cél minden esetben a banki adatok megszerzése, majd azokkal visszaélés kezdeményezése volt.

A BiztosDöntés.hu oldalán is számtalan helyen olvashatsz arról, hogyan vigyázz a pénzedre, például itt, itt és itt is.

Gergely Péter
Gergely Péter pénzügyi szakértő
Linkedin
Gergely Péter pénzügyi szakértő

Hiszek abban, hogy stresszmentesebb és jobb életünk lehetne, ha átgondolt pénzügyi döntéseket hoznánk. Ebben szeretnék segíteni. Folyamatosan keresem a megoldást azokra a problémákra, amiket a legtöbben nehezen tudnak maguktól megoldani, és ahol egy jó döntésnek komoly hatása van. Úgy gondolom, hogy a pénzügyek világa az, amiben a legtöbbet tudok segíteni. 2010 óta azon dolgozom, hogy segítsek tudatos és biztos döntéseket hozni a BiztosDöntés.hu-n. Előtte a BankRáció.hu alapítója és ügyvezetője voltam. 15 éve foglalkozom lakáshitel, személyi kölcsön, bankszámla, banki betét, állampapír termékcsoportok összehasonlításával. 2006-ban végeztem közgazdászként az International Business School (IBS) főiskolán.

Kapcsolódó címkék

Legfrissebb útmutatóink bankszámla témában

  • Qvik fizetés mobillal

    Qvik fizetés

    A qvik egy olyan kifejezés, amellyel egyre többször fogsz találkozni a magyarországi fizetések során, a bankkártyás fizetés alternatívájaként.

    frissítve: 2024. szeptember 17.
  • Átvert banki ügyfél sikít

    Hiába fülelnek le mind több csalót, negyedével nőtt az ellopott pénz értéke

    Meghaladta az 50 ezer forintot az átlagos bankkártyás kár, a számlák elleni támadásban pedig 1-1 lakossági számláról 1,85 millió forint kerül a csalók kezébe. A visszaélésekben érintett összegek a bankkártyák esetében 50, a számlacsalásoknál 80 százaléka az ügyfelek kára lesz. Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint némi örömre az ad okot, hogy gyors ütemben emelkedik a meghiúsított csalási kísérletek száma.

    frissítve: 2024. szeptember 17.
  • Áldozat akit átvertek netes csalással

    Így kerüld el a banki kibercsalásokat - segít az MNB

    Sorozatot indít a banki kibercsalások elleni védekezésről a Magyar Nemzeti Bank (MNB), ismerd meg ezeket a hasznos tanácsokat.

    frissítve: 2024. szeptember 16.