Ezért nem pénzkidobás a biztosítás
A biztosításokra sokszor csak pénzkidobásként tekintünk. Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy velünk úgysem történik semmi rossz. Mások azt hiszik, hogy a biztosítók mindig megtalálják a kiskapukat, és sosem fizetik ki a biztosítottnak járó összeget. Utánajárunk annak, hogy miért gondoljuk így, és kiszámoljuk, hogy megéri-e biztosítást kötni. Azt is megtudhatod, hogy milyen megtakarításos biztosítások léteznek, és mennyire népszerűek a biztosítások Magyarországon. Vágjunk is bele!
A bizonytalanságtól való félelem általános emberi tulajdonság. Természetesen ebben is vannak egyéni különbségek, a bizonytalanságkerülés mértéke pedig nagyban függ attól, hogy milyen kulturális környezetben élsz.
Az országokat rangsorolni is lehet az alapján, hogy mennyire jellemző rájuk a bizonytalanságtűrés. Magyarország sereghajtónak számít ebben a tekintetben, és a lakosság hajlamos rossz stratégiákat választani, ha bizonytalan helyzettel találkozik.
A biztosítások olyan eseményekhez kötődnek, amelyek véletlenszerűen történnek meg, illetve rengeteg félelem, fájdalom és nehézség kapcsolódik hozzájuk. Mindenki szeretné elkerülni a lakástüzeket, a baleseteket, a váratlan halált vagy a karambolt.
Sajnos ezen események nem védhetők teljes bizonyossággal, de a kockázat csökkentésére van lehetőséged. Sokat segít, ha óvatos vagy, vagy a megfelelő és biztonságos eszközöket használva végzed a feladataidat.
A baj egy részét megelőzheted
A szerencsétlenségeknek vannak olyan aspektusai, amelyek egy kis odafigyeléssel és előrelátással kivédhetőek. Így elviselhetőbbé teheted a helyzetet. Ilyen például a pénzügyi biztonság, amelyet garantálhatsz egy biztosítás vagy egy kis tartalék segítségével.
Gondolj csak bele! Mennyivel stresszmentesebb egy gyógyulási időszak, a házrenoválás vagy egy új autó megvásárlása, ha közben nem kell az anyagiak miatt aggódnod.
De vajon mennyire népszerűek a biztosítások Magyarországon? Nézzük meg!
Ennyi embernek van biztosítása Magyarországon
A magyar háztartások 90 százalékának van valamilyen biztosítási szerződése. Az Aegon reprezentatív kérdőíve szerint a leggyakoribb biztosítási típusok közé a lakásbiztosítások és az életbiztosítások tartoznak. A megkérdezettek eltérő indokokat jelöltek meg a szerződéskötésre.
Van, aki a családjáról szeretne gondoskodni a biztosítási szerződéssel (a megkérdezettek 45 százaléka), míg mások az öngondoskodást emelték ki (a válaszadók 44 százaléka). A fiatalabb korosztályban a biztosításra az előtakarékosság egyik formájaként tekintenek.
A felmérés eredményei szerint leginkább a magasabb végzettségűek gondolják úgy, hogy a biztosításkötés nem pénzkidobás, hanem tudatos pénzügyi döntés. Nyugdíjbiztosítása a felmérésben résztvevők 14,8 százalékának volt. A válaszokból kiderült, hogy leginkább a 30 éven felüli személyek tartanak attól, hogy nem kapnak majd nyugdíjat idősebb korukban.
Oké, de milyen gyakran történnek káresemények? Mennyi a valószínűsége, hogy valaha szükségem lesz a biztosításomra?
Sokszor szükség lenne a biztosításra
Az Aegon kutatásából az is kiderült, hogy a megkérdezettek 64,5 százalékát érte már olyan káresemény, ami vagyoni veszteséget jelentett. Van néhány olyan adat, amit érdemes figyelembe venned, mielőtt a biztosításkötésről döntesz:
- Leggyakrabban autó- és lakáskár éri az embereket, ezen vagyontárgyak javítása vagy cseréje nagyon drága. A leggyakoribb események a csőtörések, a beázás, illetve a vihar- és üvegkárok.
- Rengeteg pénzt költ el egy átlagos felnőtt magánorvosra. Az átlagos összeg évi 240 000 forint volt 2021-ben. Ezt a kiadást egy sokkal kedvezőbb biztosítási díjra is le lehetne cserélni egy jó egészségbiztosítással.
- A magyar lakosságot (az európai átlaghoz képest) nagyon súlyosan érinti a problémás alkoholfogyasztás, az elhízás, illetve a dohányzás. Ezek a káros szokások jelentősen megnövelik a rákos, illetve a szív- és érrendszeri megbetegedések kialakulásának kockázatát.
- Az időjárás nagyon szélsőségessé vált az utóbbi években és ez a tendencia valószínűleg a jövőben is folytatódni fog. A szélsőséges időjárás megnöveli a lakásodat, illetve az autódat érintő szerencsétlenségek valószínűségét.
- Egy évben körülbelül 20 000 közúti baleset történik.
- Magyarországon körülbelül 2,5 millió embernek van lakáshitele. Sajnos egy baleset vagy egy váratlanul jött kiadás könnyen keresztbe tehet a hitel problémamentes törlesztésének.
Mennyibe kerülnek a biztosítások?
A biztosítási díjak rengeteg tényezőtől függenek, és természetesen nagy eltérések vannak a különböző biztosítási típusok között is. Egy lakásbiztosítás nem ugyanarra való, mint egy egészség- vagy gépjárműbiztosítás, így a fizetendő összeg is eltérő.
Nézzük meg, hogy átlagosan mennyit kell fizetni az egyes biztosítási típusokért, és hogy miért érdemes egyiket-másikat megkötni. Ha közben azon gondolkozol, hogy neked biztos nem kell ennyi biztosítás, a fene akar ennyi mindent fizetni, így is nehezen jössz ki a fizetésedből, akkor ez a rész pont neked szól.
Gondolj bele! A gazdag embernek nem kell lakásbiztosítás, casco vagy életbiztosítás. Hiszen ha leég a háza vagy totálkárosra töri az autót, könnyebben vesz egy másikat. A családja sem lesz bajban anyagilag ha meghal, hiszen nagyobb örökséget hagy rájuk.
Ha te ezeket nem teheted meg, akkor éppen ez az oka, hogy több oldalról is érdemes bebiztosítani magad biztosításokkal.
Kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás
Ezt minden autótulajdonosnak meg kell kötnie, a biztosítási díj átlagosan 3-4 000 forintot jelent havonta. Fontos, hogy ez a biztosítástípus csak a balesetben érintett másik autót védi (ha te hibáztál). Ha szeretnél teljes körű védelmet, akkor érdemes cascót is kötnöd. Ennek átlagos havi díja további 6-7 000 forint.
Lakásbiztosítás
A lakásbiztosítások szintén népszerű terméknek számítanak. A díjak nagyon különbözőek lehetnek, fontos, hogy:
- mikor épült az ingatlan
- milyen az épület falazata
- milyen az ingatlan típusa
- hol van az ingatlan
- mekkora az ingatlan
- milyen a tetőszerkezet típusa
- az ingatlanban lévő ingóságokra is szeretnéd-e kiterjeszteni a biztosítás érvényességét
- vannak-e nagyméretű nyílászárók, hőszivattyú vagy egyéb drága gépészet a házban
Ha bármelyik banknál most tervezel lakáshitelt felvenni, akkor mindenképpen kell majd lakásbiztosítást kötnöd és a teljes futamidő alatt fenntartanod. Enélkül a bank nem is folyósítja a hitelt. Jó eséllyel ez nem váratlan költség (habár a lakáshitelek THM-je ezt nem tartalmazza), mivel magadtól is kötnél.
Nem érdemes ezen spórolni, mert egy ablaktörés vagy kisebb probléma is könnyen kiteheti több éves biztosítási díj költségét.
Ha már az ingatlanod biztonságban van, nézzük meg, hogy a családodról hogyan tudsz gondoskodni!
Életbiztosítások
Az életbiztosítások esetében fontos kérdés, hogy ki a biztosított. A biztosítási összeget nagyban meghatározza az ügyfél életkora és egészségi állapota.
Általánosságban elmondható, hogy az életbiztosítások a drágább biztosítási termékek közé tartoznak, azonban azt sem szabad elfelejtened, hogy ezen termékek rengeteg biztosítási eseményre érvényesek. A biztosított bármilyen okból bekövetkezett halála esetén fizetnek, amely általában milliós nagyságrendű összeget jelent. A havi költség néhány ezer és néhány tízezer forint között mozog.
Ha lakáshiteletek van, akkor erősen ajánlott mindkettőtök részére életbiztosítást kötni, hiszen egy egykeresős háztartásban nagyon nehéz lesz a hátralévő hitelt kifizetni és a gyerekeket is felnevelni.
Ezért is fontos a megelőzés és a jó egészség. Nézzük meg, hogyan járhatsz olcsóbban magánorvosokhoz.
- átbeszélitek az igényeidet,
- ezek alapján versenyeztetjük az ajánlatokat,
- végül a teljes ügyintézést és papírmunkát is ránk bízhatod.
Egészségbiztosítások
Az egészségbiztosításoknak több típusa létezik:
A szolgáltatásfinanszírozó egészségbiztosítások a magánegészségügyi szolgáltatásokra érvényesek, és kifizetik helyetted a szükséges magánorvosi kezeléseket.
Az összegtérítéses egészségbiztosítások szabadon felhasználható és fix összeget kínálnak az egészségeddel kapcsolatos biztosítási események után.
A kritikus betegségek külföldi gyógykezelésére köthető szerződések átvállalják a külföldi orvosi költségeidet, ha olyan súlyos betegségek valamelyikében leszel érintett, mint egy rákos megbetegedés vagy a szív- és érrendszeri problémák.
Természetesen az egészségbiztosítások esetében sem elhanyagolható szempont az életkor, az egészségi állapot, a káros szokások vagy a jellemző sporttevékenység.
Egy egészséges, 30-as éveiben járó személyt alapul véve a szolgáltatásfinanszírozó egészségbiztosítás havi 8 és 35 000 forint közötti kiadást jelent havonta. Ugyanennek a személynek az összegtérítéses egészségbiztosítás nagyjából havi 7 000 forinttól vehető igénybe. A kritikus betegségek külföldi gyógykezelése évi 120 és 140 000 forint közötti költséget jelent, ha egy aktív korú dolgozó szeretne ilyen típusú biztosítást kötni.
Mutatunk pár egészségbiztosítást. A kalkulátor után az útmutató folytatódik, érdemes tovább olvasnod.
Azon dolgozunk, hogy a rengeteg biztosítás közül megtalálhasd a legjobbat.
-
Egészségügyi vizsgálat van? eÜ nyilatkozatEllátóhelyek száma 235Kezelési típusok száma
Egészségügyi vizsgálat van? eÜ nyilatkozat Ellátóhelyek száma 235 Kezelési típusok száma -
Egészségügyi vizsgálat van? nemEllátóhelyek száma 277Kezelési típusok száma 4
Egészségügyi vizsgálat van? nem Ellátóhelyek száma 277 Kezelési típusok száma 4 -
Egészségügyi vizsgálat van? telefonos eÜ nyilatkozatEllátóhelyek száma 235Kezelési típusok száma 4
Egészségügyi vizsgálat van? telefonos eÜ nyilatkozat Ellátóhelyek száma 235 Kezelési típusok száma 4 -
Egészségügyi vizsgálat van? nemEllátóhelyek száma 277Kezelési típusok száma 13
Egészségügyi vizsgálat van? nem Ellátóhelyek száma 277 Kezelési típusok száma 13 -
Egészségügyi vizsgálat van? nemEllátóhelyek száma 21Kezelési típusok száma 10
Egészségügyi vizsgálat van? nem Ellátóhelyek száma 21 Kezelési típusok száma 10 -
Egészségügyi vizsgálat van? telefonos eÜ nyilatkozatEllátóhelyek száma 235Kezelési típusok száma 9
Egészségügyi vizsgálat van? telefonos eÜ nyilatkozat Ellátóhelyek száma 235 Kezelési típusok száma 9 -
Egészségügyi vizsgálat van? nemEllátóhelyek száma 21Kezelési típusok száma 16
Egészségügyi vizsgálat van? nem Ellátóhelyek száma 21 Kezelési típusok száma 16 -
Egészségügyi vizsgálat van? telefonos eÜ nyilatkozatEllátóhelyek száma 235Kezelési típusok száma 13
Egészségügyi vizsgálat van? telefonos eÜ nyilatkozat Ellátóhelyek száma 235 Kezelési típusok száma 13 -
Egészségügyi vizsgálat van? igenEllátóhelyek száma 235Kezelési típusok száma 17
Egészségügyi vizsgálat van? igen Ellátóhelyek száma 235 Kezelési típusok száma 17 -
Egészségügyi vizsgálat van? nemEllátóhelyek száma 277Kezelési típusok száma 10
Egészségügyi vizsgálat van? nem Ellátóhelyek száma 277 Kezelési típusok száma 10 -
Egészségügyi vizsgálat van? igenEllátóhelyek száma 235Kezelési típusok száma 28
Egészségügyi vizsgálat van? igen Ellátóhelyek száma 235 Kezelési típusok száma 28 -
Egészségügyi vizsgálat van? nemEllátóhelyek száma 277Kezelési típusok száma 10
Egészségügyi vizsgálat van? nem Ellátóhelyek száma 277 Kezelési típusok száma 10 -
Egészségügyi vizsgálat van? nemEllátóhelyek száma 277Kezelési típusok száma 10
Egészségügyi vizsgálat van? nem Ellátóhelyek száma 277 Kezelési típusok száma 10 -
Egészségügyi vizsgálat van? igenEllátóhelyek száma 235Kezelési típusok száma 27
Egészségügyi vizsgálat van? igen Ellátóhelyek száma 235 Kezelési típusok száma 27 -
Egészségügyi vizsgálat van? igenEllátóhelyek száma 235Kezelési típusok száma 43
Egészségügyi vizsgálat van? igen Ellátóhelyek száma 235 Kezelési típusok száma 43
A balesetbiztosítások díja nagyon alacsonynak számít az egészség- és életbiztosításokhoz viszonyítva. Évi 12 és 72 000 forint közötti összegre kell számítanod, ha szeretnéd kivédeni a balesetek kellemetlen anyagi következményeit.
Összességében elmondható, hogy a biztosítások nem jelentenek havi néhány ezer forintnál magasabb kiadást és a ráfordított összeg sokszorosan megtérülhet, ha tényleg megtörténik a baj.
Mindig nézd meg, hogy pontosan mit kapsz a pénzedért. Nem érdemes olyan szerződést sem kötnöd, ami felesleges elemeket tartalmaz, hiszen így szükségtelen szolgáltatásokért fizetsz. Próbáld megtalálni azt az opciót, ami a legjobban megfelel az előzetes elképzeléseidnek.
Léteznek olyan biztosítások is, amik több elemet kombinálnak. Mutatunk egy ilyet, aminek a lényege a megtakarítás és amivel a nyugodt nyugdíjas éveidre is fel tudsz készülni.
Az arany középút: a megtakarításos életbiztosítások
A biztosításokat aszerint is feloszthatjuk két csoportra, hogy mi történik a befizetett összeggel. Létezik:
- kockázati biztosítás és
- megtakarításos biztosítás
A kockázati biztosítások csak akkor fizetnek, ha a szerződésben megállapított biztosítási események (általában valamilyen tragédia) valamelyike bekövetkezik (erről fentebb írtunk már). Ha a futamidő úgy ér véget, hogy nem következik be egyetlen biztosítási esemény sem, akkor a szerződés kifizetés nélkül szűnik meg.
A megtakarításos biztosítások egy népszerű típust képeznek, sokan nyugdíjbiztosításnak is hívják őket, pedig technikailag ezek is életbiztosítások.
A megtakarításos életbiztosítások lényege, hogy a szerződés mindenképpen kifizetéssel ér véget. A futamidő lejártával a biztosított megkapja az évek alatt összegyűlt megtakarítását, amit szabadon felhasználhat.
Ha a futamidő alatt a biztosított meghal, akkor a szerződésben megjelölt kedvezményezettek egy valamekkora összeget kapnak a biztosítótól. Fontos azonban, hogy ilyenkor a biztosítási összeg jóval alacsonyabb, mint egy tisztán kockázati életbiztosítás esetében.
Mutatunk pár megtakarításos életbiztosítást. Utána összefoglaljuk, hogy mi hogy látjuk a helyzetet.
Azon dolgozunk, hogy a rengeteg biztosítás közül megtalálhasd a legjobbat.
-
Választható befektetési portfóliók száma 18 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,02% - 3,94% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 18
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,02% - 3,94%
20 éves TKM mutató -
Választható befektetési portfóliók száma 21 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,05% - 3,79% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 21
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,05% - 3,79%
20 éves TKM mutató -
Választható befektetési portfóliók száma 13 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,00% - 3,05% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 13
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,00% - 3,05%
20 éves TKM mutató -
Választható befektetési portfóliók száma 13 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,17% - 3,49% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 13
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,17% - 3,49%
20 éves TKM mutató -
Választható befektetési portfóliók száma 18 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 3,09% - 3,92% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 18
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 3,09% - 3,92%
20 éves TKM mutatóAz MNB 5/2015. (V.05.) sz. ajánlása alapján tájékoztatjuk, hogy ezt a terméket a MetLife Europe d.a.c. Magyarországi Fióktelepe értékesíti.
-
Választható befektetési portfóliók száma 15 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 3,07% - 4,16% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 15
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 3,07% - 4,16%
20 éves TKM mutatóAz MNB 5/2015. (V.05.) sz. ajánlása alapján tájékoztatjuk, hogy ezt a terméket a MetLife Europe d.a.c. Magyarországi Fióktelepe értékesíti.
-
Választható befektetési portfóliók száma 15 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,20% - 3,70% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 15
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,20% - 3,70%
20 éves TKM mutató -
Választható befektetési portfóliók száma 15 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,72% - 3,92% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 15
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,72% - 3,92%
20 éves TKM mutató -
Választható befektetési portfóliók száma 29 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,71% - 3,93% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 29
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,71% - 3,93%
20 éves TKM mutató -
Választható befektetési portfóliók száma 29 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,52% - 3,74% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 29
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,52% - 3,74%
20 éves TKM mutató -
Választható befektetési portfóliók száma 22 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,05% - 3,52% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 22
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,05% - 3,52%
20 éves TKM mutató -
Választható befektetési portfóliók száma 21 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 1,97% - 3,46% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 21
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 1,97% - 3,46%
20 éves TKM mutató -
Választható befektetési portfóliók száma 12 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 1,98% - 3,27% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 12
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 1,98% - 3,27%
20 éves TKM mutató -
Választható befektetési portfóliók száma 12 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 1,50% - 2,71% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 12
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 1,50% - 2,71%
20 éves TKM mutató -
Választható befektetési portfóliók száma 10 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,81% - 3,19% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 10
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,81% - 3,19%
20 éves TKM mutató -
NN Biztosító ügyfeleinek értékelése Még nincs értékelésVálasztható befektetési portfóliók száma 24 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,70% - 4,35% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 24
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,70% - 4,35%
20 éves TKM mutató -
NN Biztosító ügyfeleinek értékelése Még nincs értékelésVálasztható befektetési portfóliók száma 20 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,84% - 4,54% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 20
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 2,84% - 4,54%
20 éves TKM mutató -
Groupama ügyfeleinek értékelése Még nincs értékelésVálasztható befektetési portfóliók száma 25 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 1,78% - 3,10% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 25
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 1,78% - 3,10%
20 éves TKM mutató -
Groupama ügyfeleinek értékelése Még nincs értékelésVálasztható befektetési portfóliók száma 25 nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 1,78% - 3,10% 20 éves TKM mutató
Választható befektetési portfóliók száma 25
nyugdíjbiztosításTeljes költség mutató 1,78% - 3,10%
20 éves TKM mutató
Összefoglalva
Gyakran aggódunk a lakásunk, az autónk vagy az egészségünk miatt, azonban sokszor nem gondoskodunk ezeknek az értékeknek a megfelelő védelméről. Természetesen a szerencsétlenségeket nem tudod teljes mértékben kivédeni, de anyagilag van lehetőséged felkészülni.
A közvélemény gyakran pénzkidobásként vélekedik a biztosításokról, holott a díjak csak havi néhány ezer forintos kiadást jelentenek. Ne felejtsd el, hogy a lakásodban vagy az autóban keletkezett sérülések, a balesetek és a betegségek ennél jóval nagyobb ráfordítást és bevételkiesést jelentenek. Ha nem szeretnéd, hogy felkészületlenül érjenek a szerencsétlenségek, akkor érdemes biztosítást kötni.
Ha egyszerre szeretnéd kivédeni a kockázatokat és megtakarítani, akkor a megtakarításos életbiztosítások tökéletes alternatívát kínálnak. Ezen opciók esetében a futamidő mindenképpen kifizetéssel ér véget.
Maradtak kérdéseid?
-
Hogyan köthetek kedvezményes biztosítást?
Elsőként érdemes összehasonlítani a különböző biztosítók által kínált ajánlatokat, mert sokszor nagy eltérések vannak közöttük. Ehhez a leggyorsabb, ha egy online összehasonlító kalkulátort használsz.
A biztosítók sokszor kedvezményt adnak azoknak, akik több különböző biztosítási típusra is náluk kötnek szerződést. Gyakori például, hogy ha egy adott szolgáltatónál kötötted meg a casco vagy a kötelező biztosításodat, akkor kedvezményes áron juthatsz hozzá a lakásbiztosításhoz.
-
Milyen anyagi problémákat kerülhetek el biztosításkötéssel?
A biztosítások egyrészt kárpótolhatnak azokért az anyagi károkért, amit egy-egy szerencsétlenség okoz. Ilyenek lehetnek az autód vagy a lakásod javítási költségei, illetve az egészségügyi kiadások. Másrészt a biztosítások pótolhatják egy baleset vagy betegség miatt kiesett bevételedet.
Ne felejtsd el, hogy egy hosszabb lábadozási időszak azt jelenti, hogy nem tudod ellátni a munkahelyi feladataidat és táppénzre kerülsz. Ilyenkor jellemzően a szokásos bevételednek csak az 50-60 százalékát kapod meg. Összességében a biztosítások lehetőséget kínálnak arra, hogy a bizonytalan és váratlan helyzetekben is megőrizd a pénzügyi stabilitásodat.
-
Veszteségesen jövök ki, ha felmondom a biztosításomat?
A kockázati biztosítások felmondására minden évben lehetőséged van. Ezt a szándékodat az évfordulót megelőző 30 napban jelezheted. Azonban érdemes átgondolnod a döntést, hiszen később csak kedvezőtlenebb feltételekkel és díjszabással tudsz majd szerződést kötni.
A megtakarításos életbiztosítások esetében különösen óvatosnak kell lenned a felmondással, mert ezek a termékek az első években a legdrágábbak. Ha elég türelmes vagy, akkor bónuszok formájában visszakaphatod a szerződéskötés után befizetett összeget és jelentős hozamot is kaphatsz a szerződés lejártakor.
Hiszek abban, hogy stresszmentesebb és jobb életünk lehetne, ha átgondolt pénzügyi döntéseket hoznánk. Ebben szeretnék segíteni. Folyamatosan keresem a megoldást azokra a problémákra, amiket a legtöbben nehezen tudnak maguktól megoldani, és ahol egy jó döntésnek komoly hatása van. Úgy gondolom, hogy a pénzügyek világa az, amiben a legtöbbet tudok segíteni. 2010 óta azon dolgozom, hogy segítsek tudatos és biztos döntéseket hozni a BiztosDöntés.hu-n. Előtte a BankRáció.hu alapítója és ügyvezetője voltam. 15 éve foglalkozom lakáshitel, személyi kölcsön, bankszámla, banki betét, állampapír termékcsoportok összehasonlításával. 2006-ban végeztem közgazdászként az International Business School (IBS) főiskolán.
A fenti cikkben szereplő megállapításokat a Biztos Döntés Kft. a releváns tények és körülmények lehető leggondosabb szakmai értékelése alapján igyekezett megfogalmazni. Ebből adódóan a fenti írás nem tényközlés, hanem a Biztos Döntés Kft. – megfontolt és felvállalt – szakmai véleményét jeleníti meg.