Ugrás a tartalomhoz
 
Cikkek

Az előző év hasonló periódusához képest 16 százalékkal, 2,7 milliárd euróra emelkedett az UniCredit nettó nyeresége az áprilistól június végéig tartó időszakban, így sorozatban a 14. negyedévben sikerült minőségi és nyereségességi növekedést elérnie a bankcsoportnak.

A kiváló eredmény mögött 6,3 milliárd eurós nettó bevétel áll, ami éves szinten 6 százalékos bővülést jelent. Szintén említésre méltó a 3,6 milliárd eurós nettó kamatbevétel (NII) és a 2,1 milliárd eurós díjbevétel. Mivel a bankcsoport továbbra is kiváló minőségű, földrajzilag diverzifikált és rugalmas hitelportfólióval rendelkezik, a második negyedévben 1 bázisponton tudta tartani* strukturálisan alacsony és kevésbé volatilis kockázati költségét (CoR), 15 millió eurós hitelezési veszteségre képzett céltartalékot (LLP) elszámolva. A bankcsoport tőkearányos jövedelmezősége (RoTE) 19,8 százalékos, az elsődleges alapvető tőke (CET1) értéke pedig elérte a 16,2 százalékot.

„Organikus tőketeremtésünk negyedéves szinten 3,3 milliárd euróra javult, féléves alapon pedig elérte a 6,7 milliárd eurót, amelyek rekordszintűnek és példaértékűnek számítanak az európai bankszektorban” – jelentette ki Andrea Orcel, az UniCredit S.p.A. vezérigazgatója, aki hozzátette: „mindezek annak a folyamatos átalakulásnak az eredményei, amelynek során a fenntartható, minőségi, nyereséges növekedést helyeztük előtérbe, miközben a működési és tőkemegfelelőséget és a hosszú távú befektetéseket hajtottuk végre.”

Miközben az UniCredit a második negyedévben is kiváló pénzügyi eredménysorozattal bizonyította erejét, ESG-célkitűzései terén is jelentős előrelépéseket tett. Új netzéró időközi célokat tett közzé a hajózásban, valamint a kereskedelmi ingatlanok szegmensében, így mostanra hét, a leginkább szén-dioxid-intenzív ágazatok közé tartozó iparágban is egyértelművé tette, hogyan építi be az ESG-t finanszírozási tevékenységeibe.

A bankcsoport a közelmúltban jelentette be a hat országra kiterjedő Skills for Transition szociális programot, amelyben egyszerre van jelen az UniCredit erős elkötelezettsége az igazságos és méltányos átmenet előmozdítása iránt, valamint a jövőnk szempontjából kulcsfontosságú oktatás következetes támogatásának szándéka. Júniusában indult el az „UniCredit for CEE” elnevezésű, 2,6 milliárd euró összértékű kezdeményezés, amely Közép- és Kelet-Európa mikro- és kisvállalkozásait, valamint a civil szektor szervezeteit segíti abban, hogy növekedjenek és szembenézzenek a zöld átállással kapcsolatos problémákkal.

Gergely Péter
Gergely Péter pénzügyi szakértő
Linkedin
Gergely Péter pénzügyi szakértő

Hiszek abban, hogy stresszmentesebb és jobb életünk lehetne, ha átgondolt pénzügyi döntéseket hoznánk. Ebben szeretnék segíteni. Folyamatosan keresem a megoldást azokra a problémákra, amiket a legtöbben nehezen tudnak maguktól megoldani, és ahol egy jó döntésnek komoly hatása van. Úgy gondolom, hogy a pénzügyek világa az, amiben a legtöbbet tudok segíteni. 2010 óta azon dolgozom, hogy segítsek tudatos és biztos döntéseket hozni a BiztosDöntés.hu-n. Előtte a BankRáció.hu alapítója és ügyvezetője voltam. 15 éve foglalkozom lakáshitel, személyi kölcsön, bankszámla, banki betét, állampapír termékcsoportok összehasonlításával. 2006-ban végeztem közgazdászként az International Business School (IBS) főiskolán.

Kapcsolódó címkék

Legfrissebb útmutatóink hírek témában