Bár közgazdasági szakközépiskolában érettségiztem, később a humán tárgyak felé fordultam. Szerettem az irodalmat, műveket elemezni, kritikákat írni. Angol szakon végeztem, a diplomamunkámat amerikai drámákból írtam. Az egyetem után egy nagy cégnél helyezkedtem el, ahol visszacsöppentem a pénzügyek világába. Annyira beszippantott, hogy visszaültem az iskolapadba, és közgazdász lettem. Az írás szeretetét és a banki világ iránti érdeklődésemet végül a gazdasági tartalmak írásában sikerült egyesítenem. Szívesen mélyedek el egy-egy témában, és mutatom meg az olvasónak, hogy pénzügyi témákról olvasni nemcsak hasznos vagy szükséges, de érdekes is lehet. Szabadidőmben szívesen olvasok és szeretem a reneszánsz táncokat. Szakértője vagyok a lakáshitel, személyi kölcsön, egészségpénztár, állami támogatások és babaváró termékcsoportoknak. 2014-ben végeztem a Corvinus egyetemen számvitel és pénzügy szakon.
Fundamenta
Aki hallott már a lakástakarékpénztárakról, annak biztosan azonnal beugrik a Fundamenta neve. Itt megismerheted a történetét, legfontosabb adatait és szolgáltatásait.
Ismerd meg a Fundamenta ajánlatait
Hivatalos adatok
Mérlegfőösszeg | 661 milliárd Ft |
Betétállomány | 552 milliárd Ft |
Kamatbónusz | 12,5 - 40,0% |
Elérhető módozatok száma | 3 db |
A Fundamenta Lakáskassza rövid története
A Fundamenta igen korán, mondhatni a kezdet kezdetén is jelen volt már a magyar lakástakarékok piacán. A lakástakarékpénztárakról szóló törvény 1996 év végén született, és a Fundamenta 1997 óta működik. Egyike volt a négy első pénztárnak, így az OTP Lakástakarékkal, az Otthon Lakástakarékkal és a Lakáskassza-Wüstenrottal együtt osztoztak a lakáscélú megtakarítások piacán.
A Lakáskassza később felvásárolta az Otthon Lakástakarékpénztárt, majd beolvadt a Fundamentába, a piacnak így 2004-ben az Erstével és a Fundamentával két szereplője maradt. Melléjük lépett be az Erste Lakástakarék 2011-ben és az Aegon Lakástakarék 2014-ben.
2018-ban, amikor a lakáskasszához kapcsolódó állami támogatás megszűnt, a Fundamenta nagyjából 780 000 szerződéssel rendelkezett, ezzel a második legnagyobb szereplő volt a piacon.
Mindvégig talpon maradt
Az állami támogatás megszűnése után az Aegon kilépett a piacról, az Erste és az OTP pedig új szerződéseket nem kötött, csupán a meglévőket kezelte. A Fundamenta azonban, egyetlen szereplőként a piacon, továbbra is kínált új szerződéseket az ügyfeleknek.
Mostanra ismét háromszereplős lett a piac, ahol a Fundamenta jelenleg piacvezető.
A megtakarításait kifejezetten az állami támogatás nélküli illetve utáni körülményekhez igazítva alakította ki. Akár hosszú távú, 18 éves lakáscélú öngondoskodásra is van lehetőség, a havi megtakarítás pedig akár 100 000 forint is lehet, mindkét vonatkozásban egyedülálló módon.
Új tulajdonos
A Fundamenta 2024 óta az MBH Bank Nyrt. 76,35 százalékos tulajdonában van, így az MBH csoport tagjaként folytatja a tevékenységét. Az MBH mellett továbbra is tulajdonrésszel rendelkezik a társaságban a Generali Biztosító, az UniCredit Bank és a Fundamenta-Lakáskassza Pénzügyi Közvetítő Kft.
A fenti cikkben szereplő megállapításokat a Biztos Döntés Kft. a releváns tények és körülmények lehető leggondosabb szakmai értékelése alapján igyekezett megfogalmazni. Ebből adódóan a fenti írás nem tényközlés, hanem a Biztos Döntés Kft. – megfontolt és felvállalt – szakmai véleményét jeleníti meg.