Ugrás a tartalomhoz
 
Cikkek

A Széchenyi Kártya Program többféle konstrukcióból áll. Három program a vállalkozások működésének finanszírozását biztosítja, négy másik pedig a beruházások finanszírozását. Egy külön kártya biztosítja az agrár működés finanszírozását. A hitelek bírálata egyszerűsített, a hitelkamatokat támogatja az állam.

Mi az a Széchenyi Kártya Program?

A Széchenyi Kártya program egy kis- és közepes vállalkozások (kkv-k) számára kínált konstrukció, melynek hitelkamatát és kezelési költségét az állam támogatja.

Egyszerűsítve tudod igényelni a céged számára és néhány hét alatt megkaphatod.

Mivel a kamatot az állam támogatja, a piaci hiteleknél kevesebbet kell visszafizetned.

A Széchenyi Kártya Program állami támogatása

A Széchenyi Kártya Program egyes konstrukciói az alábbi állami támogatásokat tartalmazzák:

  • Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ kamattámogatás évi 4 százalék, kezelési költség évi 0,5 százalék
  • Széchenyi Likviditási Hitel MAX+ kamattámogatás évi 4 százalék, kezelési költség évi 0,5 százalék
  • Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ kamattámogatás évi 4,5 százalék ("ZÖLD" konstrukció esetében 8 százalék), kezelési költség évi 0,5 százalék
  • Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+ kamattámogatás évi 4 százalék, kezelési költség évi 0,5 százalék
  • Széchenyi Mikrohitel MAX+ kamattámogatás évi 9,9 százalék, kezelési költség évi 0,7 százalék
  • Széchenyi Lízing MAX+ kamattámogatás évi 4,5 százalék, kezelési költség évi 0,5 százalék
  • Agrár Széchenyi Kártya kamattámogatás évi 4 százalék, kezelési költség évi 0,8 százalék
  • Agrár Széchenyi Beruházási hitel MAX+ kamattámogatás évi 4,5 százalék, kezelési költség évi 0,5 százalék

Így igényelheted a Széchenyi Kártya Program hiteleit

A program egyszerűsített hitelbírálati folyamatot biztosít, így gyorsan hozzáférhetők az eszközök.

A Széchenyi Kártya Programba tartozó hitelkérelmek befogadására kizárólag az országos lefedettségű KAVOSZ irodahálózat jogosult, mely országosan több mint 200 irodát üzemeltet.

Emellett a tanácsadásban, a hitelek közti kiválasztásban, a feltételekről szóló tájékoztatásban segít a KAVOSZ mellett a VOSZ és a területi kereskedelmi és iparkamara is.

A segítségnyújtás és a hiteligénylés támogatása teljesen ingyenes, azaz nincs sikerdíj, jutalék, ügynöki díj, és tanácsadói megbízási díj sem.

A Széchenyi Kártya Program hiteleit minden olyan kkv igényelheti, amelynek nincs lejárt köztartozása, sem lejárt hiteltartozása, továbbá rendelkezik egy – 150 millió forint felett két – teljes lezárt éves működési múlttal.

Amellett a Széchenyi Kártya Program üzletszabályzatában leírt egyéb feltételeknek is meg kell felelni.

Vállalkozók akik a Széchenyi hiteleket ajánlják

A Széchenyi Kártya Program hitelei

Az alábbiakban konstrukciónként olvashatsz a Széchenyi Kártya Program egyes hiteleiről.

Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+

Ahogy a neve is mutatja, a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ egy vállalkozások részére kínált folyószámlahitel, amely átmeneti likviditási nehézségek kivédésében segít.

A hitelhez állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatás kapcsolódik, akár ingatlanfedezet nélkül is. A visszafizetett hitelrészt újra felhasználhatod.

A hitel összege 1 és 250 millió forint között lehet, a futamideje pedig 1, 2 vagy 3 év. A hitel kamata fix évi 5 százalék, a nettó kezelési költség évi 0 százalék.

A hitel teljes összegének visszafizetése egy összegben, a szerződés lejáratának napján esedékes.

Széchenyi Likviditási Hitel MAX+

A Széchenyi Likviditási Hitel MAX+ egy szabad felhasználású forgóeszközhitel, számla nélküli finanszírozással. Igénybe vehető vele a vállalkozás működéséhez kapcsolódó olyan kiadások fedezésére, mint amilyen például forgóeszköz beszerzések, vagy egyéb igénybe vett szolgáltatások, készletek beszerzésére, vagy olyan szolgáltatások igénybevételének finanszírozására, mint például szállítás-rakodás, raktározás, csomagolás, eszközök karbantartása, továbbképzés, hirdetés, reklám és propaganda, tervezés és lebonyolítás, könyvvizsgálat, könyvviteli szolgáltatás.

A Széchenyi Likviditási Hitel MAX+ finanszírozásra korlátozás nélkül használható, beleértve a vállalkozás fennálló hiteltartozásának kiváltását is.

A szabad felhasználású hitel összege 1 milliótól 250 millió forint hitelösszegig terjedhet, a futamideje 2 vagy 3 év lehet. A hitel kamata fix évi 5 százalék, a nettó kezelési költség évi 0 százalék.

A hitel törlesztése a türelmi időt követően (amely maximum 9 hónap lehet), havi egyenlő összegű törlesztőrészletekben lehetséges.

Széchenyi Beruházási Hitel MAX+

A Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ széles körben felhasználható beruházási hitelcélok megvalósítására. Ide tartozhat például a meglevő kapacitások bővítése, új kapacitások kiépítésének finanszírozása, a vállalkozások energia- és erőforrás hatékonysági intézkedései, megújuló energiaforrások alkalmazása, technológiaváltás.

Ennek megfelelően a hitel fordítható például ingatlan vásárlásra, építésre, fejlesztésre, egyéb (jármű kategóriába nem tartozó) tárgyi eszközök vásárlására, beszerzésére, energiahatékonyabb gépek, berendezések, technológiák vásárlására, cseréjére, megújuló energiaforrások finanszírozására, ilyen feltételeknek megfelelő új vagy használt kis- és nagyhaszon gépjárművek és vontatmányaik beszerzésére.

A beruházási hitel összege 1 milliótól 500 millió forint hitelösszegig terjedhet, a futamideje legfeljebb 10 év. A hitel kamata fix évi 5 százalék, a nettó kezelési költség évi 0 százalék.

Létezik egy "ZÖLD" Széchenyi Beruházási Hitel MAX+ konstrukció is, amely a zöld átállás és a fenntartható fejlődés támogatása céljából évi nettó fix 1,5 százalékos kamatért érhető el.

A hitel törlesztése a türelmi időt követően (amely maximum 24 hónap lehet) kezdhető meg.

Bőrönd repülőtéren

Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+

A Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+ a turisztikai szektorban működő vállalkozások részére a kedvezőtlen gazdasági hatások enyhítése érdekében kialakított, szabad felhasználású folyószámlahitel.

A hitel szabad felhasználású, ingatlanfedezet nélkül igényelhető az ország több mint 100 pontján.

A beruházási hitel összege 1 milliótól 250 millió forint hitelösszegig terjedhet, a futamideje maximum 3 év. A hitel kamata fix évi 5 százalék, a nettó kezelési költség évi 0 százalék.

A hitel teljes összegének visszafizetése egy összegben, a szerződés lejáratának napján esedékes.

Széchenyi Mikrohitel MAX+

A Széchenyi Mikrohitel MAX+ egy olyan beruházási hitel, amely felhasználható agrár és nem agár beruházási célok finanszírozására (például ingatlan vásárlás, építés, fejlesztés, új vagy használt gépek, berendezések, egyéb (jármű kategóriába nem tartozó) tárgyi eszközök vásárlása, beszerzése is).

A forgóeszköz beszerzés legfeljebb a hitelösszeg 20 százalékáig terjedhet. Akár kezdő vállalkozások is igényelhetik.

A beruházási hitel összege 1 milliótól 100 millió forint lehet, a futamideje minimum 13 hónap, maximum 120 hónap lehet. A hitel kamata fix évi 5 százalék, a nettó kezelési költség évi 0 százalék.

A hitel törlesztése a türelmi időt követően, mely legfeljebb 24 hónap (de új építésű ingatlan vásárlásra irányuló beruházás esetén legfeljebb 36 hónap) kezdődhet meg. Havi helyett negyedéves törlesztési gyakoriság is engedélyezett. A törlesztés tőkét és kamatot is tartalmaz.

Széchenyi Lízing MAX+

A Széchenyi Lízing MAX+ egy olyan lízing konstrukció, amely felhasználható agrár célú és nem agár célú lízingügyletek, így például új vagy használt haszongépjármű, gép, berendezés, immateriális javak és ingatlan finanszírozására.

A lízing biztosítékát a finanszírozó pénzügyi intézmény saját belső szabályzata és döntése alapján állapítják meg. Ha a fedezettség nem éri el az 50 százalékot, akkor magánszemély kezes bevonása kötelező.

A lízing összege 1 és 400 millió forint közötti összeg lehet. A futamideje 1 és 7 év között választható. A nettó ügyleti kamat a teljes futamidőben fix évi 5 százalék a kezelési költség évi 0 százalék.

A lízing díj fizetésének megkezdésére a legfeljebb 18 hónapos türelmi időt követően kerül sor. Havi, negyedéves, éves, sőt szezonális törlesztési gyakoriság is választható. A tőketörlesztéssel egyidőben kell megfizetni a kamatot és a kezelési költséget.

Agrár Széchenyi Kártya

Az Agrár Széchenyi Kártya mezőgazdasági szektorban dolgozó vállalkozások részére kialakított, kedvezményes feltételrendszerű, állami kamat- és kezességi díjtámogatásban részesített szabad felhasználású folyószámlahitel. Az Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitel 4 százalékos kamattámogatás mellett érhető el.

A hitelkeret összege 500 ezertől akár 200 millió forintig terjedhet. Fiatal mezőgazdasági termelő esetén a hitel maximuma 25 millió forint lehet. A hitel futamideje 1, 2 vagy 3 év lehet. A hitel kamata 1 havi BUBOR + évi 4 százalék mértékű.

A hitel teljes összegének visszafizetése a szerződés lejáratának napján egy összegben esedékes.

Széchenyi hitel ügyintéző kezet nyújt

Agrár Széchenyi Beruházási hitel MAX+

Az Agrár Széchenyi Beruházási hitel MAX+ egy széles körben felhasználható, agrár beruházási hitelcélokra felvehető beruházási hitel, illetve használható a hozzá kapcsolódó forgóeszköz beszerzésre is. A hitel elősegíti a meglevő kapacitások bővítését, új kapacitások kiépítésének, energiahatékonyság javítását, technológiaváltást, valamint a "ZÖLD" átállást és a fenntartható fejlődést támogató fejlesztések finanszírozását.

A hitel segítségével megvalósítható lehetséges hitelcél lehet például: immateriális javak beszerzése, ingatlan építése, vásárlása, – beleértve a termőföld vásárlást – fejlesztése, ültetvény telepítése, új vagy használt gép, berendezés, feltételeknek megfelelő kis- és nagyhaszon gépjárművek (vontatmányaik) beszerzése, egyéb tárgyi eszköz beszerzése, fejlesztése, tenyészállat beszerzése, tulajdonrész (üzletrész) vásárlása, energiahatékonyabb gépek, berendezések, technológiák vásárlása, cseréje, megújuló energiaforrások alkalmazására irányuló fejlesztések finanszírozása.

Ha a beruházás mezőgazdasági termeléshez vagy erdőgazdálkodáshoz kapcsolódik (tehát amennyiben a hitelcél szerinti TEÁOR 011-015 vagy 02), akkor a hitel fenti hitelcélokon belül kizárólag az üzletszabályzatban meghatározott korlátozottabb hitelcélokra igényelhető.

A hitelösszeg 1 milliótól akár 500 millió forintig terjedhet. A hitel futamideje min 13, max. 120 hónap lehet. A hitel kamata fix évi 5 százalék, a nettó kezelési költség évi 0 százalék.

Létezik egy „ZÖLD” alkonstrukció is, amely a zöld átállás és a fenntartható fejlődés támogatása céljából évi nettó fix 1,5 százalékos kamatért érhető el.

A hitel törlesztésének megkezdésére a türelmi időt (maximum 24 hónap) követően kerülhet sor.

A Széchenyi Kártya Program előnyei és hátrányai

  • államilag támogatott hitelkonstrukciók
  • kedvezményes hitelkamatok
  • széles körű hitelválaszték
  • széles körű szerződéskötési lehetőség a hazai bankokban
  • egyszerűsített hitelbírálat
  • kkv-knál nagyobb cégek nem vehetik igénybe
  • hitelképességi feltételeket kell teljesíteni
  • az állami támogatás a gazdasági környezet függvényében változhat
  • adminisztratív kötelezettségeket kell teljesítened
  • a felhasználási célok korlátozottak lehetnek

Maradtak kérdéseid?

  • Ki működteti a Széchenyi Kártya Programot?

    A Széchenyi Kártya Programot a KAVOSZ Zrt. működteti, és több kereskedelmi bankon keresztül érhető el.
  • Mi a KAVOSZ?

    A KAVOSZ a Kereskedelmi és Iparkamarák Vállalkozásfejlesztési Szervezetének rövidítése, amely a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a VOSZ (Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége) szervezetekkel együtt segíti a hazai kis- és középvállalkozásokat.
  • Ki igényelheti a Széchenyi Kártya Program hiteltermékeit?

    A programot elsősorban kis- és középvállalkozások (kkv-k) vehetik igénybe, amelyek rendelkeznek legalább egy lezárt üzleti évvel.
  • Milyen hiteltípusok érhetők el a programban?

    A Széchenyi Kártya Program különböző hiteleket kínál, például folyószámlahitelt, beruházási hitelt, forgóeszközhitelt, likviditási hitelt és lízingfinanszírozást.
  • Mennyi időre lehet igényelni a hiteleket?

    A futamidő a hiteltípustól függ, de akár 10 év is lehet, különösen a beruházási hitelek esetében.
  • Milyen dokumentumok szükségesek a hitel igényléséhez?

    Az igényléshez általában szükségesek pénzügyi kimutatások, cégkivonat, valamint egyéb vállalkozási dokumentumok, amelyeket a hitelintézet kér be.
  • Mennyi idő alatt bírálják el a hitelkérelmet?

    A program egyszerűsített hitelbírálati folyamatot kínál, így viszonylag gyors, általában néhány héten belüli döntés várható.
Gergely Péter
Gergely Péter pénzügyi szakértő
Linkedin
Gergely Péter pénzügyi szakértő

Hiszek abban, hogy stresszmentesebb és jobb életünk lehetne, ha átgondolt pénzügyi döntéseket hoznánk. Ebben szeretnék segíteni. Folyamatosan keresem a megoldást azokra a problémákra, amiket a legtöbben nehezen tudnak maguktól megoldani, és ahol egy jó döntésnek komoly hatása van. Úgy gondolom, hogy a pénzügyek világa az, amiben a legtöbbet tudok segíteni. 2010 óta azon dolgozom, hogy segítsek tudatos és biztos döntéseket hozni a BiztosDöntés.hu-n. Előtte a BankRáció.hu alapítója és ügyvezetője voltam. 15 éve foglalkozom lakáshitel, személyi kölcsön, bankszámla, banki betét, állampapír termékcsoportok összehasonlításával. 2006-ban végeztem közgazdászként az International Business School (IBS) főiskolán.

Legfrissebb útmutatóink hírek témában