Így használd a Xiaomi Pay-t fizetésre
Az okosórás fizetések egyik nagy korlátja, hogy a banknak külön nyújtania kell az okosóra operációs rendszerével történő együttműködést a bankkártya regisztrációja, azaz digitalizációja során, különben nem tudod használni azt fizetésre. Szerencsére idehaza egyre több bank támogatja a Xiaomi Pay használatát, így te is fizethetsz úgy, hogy mind a pénztárcádat, mind a mobiltelefonodat otthon hagyod. Ezt az útmutatót azért készítettük neked, hogy jobban megismerhesd a Xiaomi Pay használatát.
Mi az a Xiaomi Pay?
A Xiaomi Pay a Xiaomi márkájú okosórákon futó MIUI Watch/MIUI Band operációs rendszerek fizetési megoldása. Segítségével beregisztrálhatod a kártyádat és fizethetsz a fizikai bankkártya vagy az okostelefon helyett a Xiaomi márkájú okosóráddal vagy okoskarkötőddel is, anélkül, hogy a telefonod vagy a fizikai kártyád veled lenne.
A Xiaomi Pay tehát ugyanott és ugyanúgy használható fizetésre, ahol az érintéses bankkártyád, azonban az, hogy melyik bankkártyádat tudod beregisztrálni a Xiaomi Pay-be, attól függ, hogy a bankod támogatja-e a Xiaomi Pay használatát. A Xiaomi Pay Magyarországon és külföldön is alkalmas az okosórás érintéses fizetésre.
Már több bank bevezette
Hazánkban elsőként a K&H Bank biztosította a kártyadigitalizációt (regisztrációt) a Xiaomi Pay-be, 2022. április 5-től. Ehhez csatlakozott 2023. szeptember 5-én az Erste Bank és az OTP Bank.
Mielőtt továbblépnél, nézd meg a legjobb mobilos bankszámlákat a BiztosDöntés.hu kalkulátorában, amelyekkel a legtöbb számlavezetési kedvezményt érheted el. Az útmutató a Xiaomi Pay-es fizetés bemutatásával folytatódik a kalkulátor alatt.
Azon dolgozunk, hogy a rengeteg bankszámla közül megtalálhasd a legjobbat.
-
- 40 000 Ft jóváírást kapsz, ha új ügyfélként szelfivel nyitod meg a számlát
-
PROMÓCIÓ
-
PROMÓCIÓ
-
- Nyiss számlát mobilappon, szelfis azonosítással!
-
PROMÓCIÓ
-
- Digitalizáld Visa betéti kártyádat és 5 000 Ft díjkedvezményt kapsz
A megjelenített adatok nem minősülnek ajánlatnak vagy ajánlattételnek és nem jelentenek teljes körű tájékoztatást, azok kizárólag informatív jellegűek, szerződéskötési kötelezettséget nem jelentenek.
Felhívjuk figyelmét, hogy a kalkulátorban szereplő banki ajánlatok nem feltétlenül objektív összehasonlítás alapján jelennek meg. A banki ajánlatok sorrendjét befolyásolhatja a kattintások gyakorisága, a bankokkal kötött promóciós szerződés tartalma (így különösen: a promóciós díj összege, illetve a megrendelt kattintási szám mennyisége), valamint az ajánlatok megjelenésének időben történő egyenletes eloszlása miatti egyedi ütemezési célú informatikai megoldások.
A kiválasztott hitelintézet által adott ajánlat eltérhet a fent megadott adatoktól, amely vonatkozásában felelősségünket kizárjuk. További részletek az Ügyféltájékoztatónkban (ITT), valamint a hitelintézetek weboldalán vagy azok ügyfélszolgálatain tekinthetők meg.
Ezeknek a bankoknak a termékeit nem jelenítjük meg a kalkulátorainkban: Bank of China, BNP Paribas, Deutsche Bank, Duna Takarék Bank, ING, KDB Bank, Merkantil Bank, Oberbank, Polgári Bank.
Nem találtad meg, amit kerestél? Nézd meg a gyakran ismételt kérdéseket is!
- a bankszámla havi számlavezetési díja
- a bankkártya éves díja
- a digitális szolgáltatások díja (ha van)
- a tranzakcióid díjai (mint pl. átutalások, készpénzfelvételek).
Minden kedvezményt figyelembe vettünk. További részletek a "Feltételek, díjak" linkre kattintva, adatok módosítása a kalkulátor tetején.
- a bankszámla havi számlavezetési díja
- a bankkártya éves díja
- a digitális szolgáltatások díja (ha van)
- a tranzakcióid díjai (mint pl. átutalások, készpénzfelvételek).
Minden kedvezményt figyelembe vettünk. A ma ismert díjakkal számoltunk, mely az inflációval nőhet évente. További részletek a "Feltételek, díjak" linkre kattintva, adatok módosítása a kalkulátor tetején.
Hogyan kezdd el a Xiaomi Pay használatát és hogyan fizess vele?
A Xiaomi Pay használatához szükséged lesz a Mi Fit/Mi Fitness vagy a Zepp Life mobilalkalmazásra, amit az androidos, illetve iOS alkalmazásáruházból tudsz letölteni.
Letöltés után regisztrálnod kell az alkalmazásba, majd a Mi fiókon keresztül fel kell töltened annak a kártyának – akár többnek is – az adatait, melyet be szeretnél regisztrálni a Xiaomi Pay-be a „Devices” fülön keresztül elérhető „Bank card” lapon.
Ekkor a bankod küld egy SMS-t az internetes vásárláshoz rögzített telefonszámodra.
Az SMS-ben megkapott kóddal tudod jóváhagyni (befejezni) a regisztrációt, és ezt követően máris használhatod az okosórádat fizetésre.
A fizetés rendkívül egyszerű a Xiaomi Pay-jel. Először oldd fel az okosórád kijelzőjét, azaz húzd el balra az ujjad a kijelzőn. Válaszd ki, hogy melyik bankkártyával szeretnél fizetni, azaz a nyíllal görgess felfelé vagy lefelé, ha több kártyát is regisztráltál a Xiaomi Pay-be.
Koppints a kártyára! Amikor világít a kijelző, érintsd oda az okoseszközöd a POS terminálhoz és ezzel már fizettél is! Erre 60 másodperc áll rendelkezésedre.
Ha az óra kéri, akkor add meg a PIN-kódodat, amivel engedélyezed a fizetési műveletet. A 6 számjegyű PIN kódot akkor kell megadni, ha az utolsó PIN-kód megadása óta eltelt 24 óra, vagy levetted a karodról az órát.
A Xiaomi Pay-jel, azaz okosórával, illetve okoskarkötővel csak a boltokban, érintéssel tudsz fizetni, interneten nem.
Összefoglaló a Xiaomi Pay-es fizetésről
A Xiaomi Pay a Xiaomi márkájú, itthon is népszerű okosórákkal történő fizetést biztosítja. Szükséges hozzá egy Android vagy iOS (Apple) operációs rendszert futtató okostelefon vagy tablet, mert erről tudod menedzselni az okosórába digitalizált kártyáidat, illetve magát a digitalizációt is ezen keresztül végezheted el.
A Xiaomi Pay-be regisztrált bankkártyáidat a világon bárhol használhatod érintéses fizetésre az okosóráddal, ahol az érintéses fizetés ismert rádiójelét látod.
Nem tudsz azonban bármilyen banktól kártyát regisztrálni a Xiaomi Pay-be, csak azoktól, melyek felkészültek erre. Sőt, egy, a Xiaomi Pay-hez már csatlakozott bank is megszabhatja, hogy csak bizonyos kártyáit (pl. Mastercard típusúak) engedi beregisztrálni a Xiaomi Pay-be. Ezért kártyaigénylés előtt tájékozódj a bankodnál, hogy éppen mely kártyák regisztrálhatók a Xiaomi Pay-be, ha azzal az okosórádon is szeretnél fizetni.
Jó hír, hogy a Xiaomi Pay nem kerül semmilyen plusz költségbe a fizikai kártyás fizetéshez képest és mivel a kártyás fizetés ingyenes, ezért a Xiaomi Pay-es fizetés sem kerül pénzedbe.
A Xiaomi Pay előnyei és hátrányai
- a Xiaomi okosórákon futó saját operációs rendszer ellenére is tudsz fizetni az eszközzel
- a Xiaomi Pay-es fizetésnek nincs semmilyen felára, ingyenes
- kompatibilis az androidos, illetve iOS (Apple) eszközökkel is
- csak azokat a bankokat választhatod, melyek engedélyezik a kártyaregisztrációt a Xiaomi Pay-be
- a bank megteheti, hogy korlátozza a Xiaomi Pay-be regisztrálható kártyái típusát (pl. csak Mastercard)
- internetes vásárláshoz rögzített telefonszám is szükséges a Xiaomi Pay használatához
Maradtak kérdéseid?
-
Mely bankok kártyáit tudom beregisztrálni a Xiaomi Pay-be?
Hazánkban az OTP Bank, az Erste Bank és a K&H Bank nyújtja ezt jelenleg. Emellett a Curve és a Revolut kártyádat is használhatod a Xiaomi márkájú okosóráddal történő fizetésre.
-
Mi a különbség a Zepp Life és a Mi Fit, illetve Mi Fitness alkalmazás között?
Régebben a Mi Fit, illetve Mi Fitness alkalmazást kellett használni a Xiaomi Pay-hez, amelyet később a gyártó Zepp Life névre változtatott.
-
Milyen okosórák támogatják a Xiaomi Pay-t?
Jelenleg a Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC, Xiaomi Watch S1 és Xiaomi Watch S1 Active órák támogatják ezt.
-
Kell-e a telefonom hozzá, hogy Xiaomi okosórával fizessek?
Nem. A telefonodra csak akkor van szükség, ha változtatnál a beállításokon, azaz menedzselnéd a Xiaomi Pay-ben használt bankkártyáidat.
Kisgyerekkoromban a golyós számológépen szocializálódva fogtam bele a pénzügyekbe, amiből végül merő véletlenségből egy közgazdász diploma lett. Közben rájöttem, hogy a bankkártya nem csak levélbontásra alkalmas, hanem ha ATM-be dugjuk, az el is nyelheti. Ebből a felismerésből született meg több ezer szakmai cikk többféle pénzügyi-gazdasági portálon, immáron harmadik évtizede. Eretnek nézeteim tálalására végre megtaláltam végleges helyemet a BiztosDöntésnél, ahol célom, hogy közérthetően hozzam el neked mindazt, amivel megtalálod a helyed a napi pénzügyekben. 20 éves tapasztalatom van a bankszámla, banki betét, hitelkártya, állampapír és nyugdíjmegtakarítások területén. 2003-ban végeztem a Corvinus Egyetemen közgazdászként.
A fenti cikkben szereplő megállapításokat a Biztos Döntés Kft. a releváns tények és körülmények lehető leggondosabb szakmai értékelése alapján igyekezett megfogalmazni. Ebből adódóan a fenti írás nem tényközlés, hanem a Biztos Döntés Kft. – megfontolt és felvállalt – szakmai véleményét jeleníti meg.