Ugrás a tartalomhoz
 
Cikkek

Hitelkalkulátor 2024 - Találd meg a legjobb hitelt!

Add meg, hogy mennyi pénzre van szükséged, és segítünk megtalálni a legjobb hitelt!

Hitelösszeg
Ft
500 000 Ft
50 millió Ft
Írta: Gergely Péter, pénzügyi szakértő
  • Hogyan használd a hitelkalkulátort

    1. Állítsd be mennyi hitelre van szükséged!
    2. Add meg a futamidőt!
    3. Add meg a havi nettó jövedelmedet!
    4. Hasonlítsd össze a banki ajánlatokat, állítsd sorba a neked fontos szempont szerint.
    5. Ha szükséges, módosítsd a kalkulációd beállításait!
  • BiztosDöntés tippek

    • Ha növeled a futamidőt, a havi törlesztőrészlet csökkenni fog.
    • Ha van futó hiteled, amit most is törlesztesz, akkor ennek a havi törlesztőjét vond le a fizetésedből és csak a maradék jövedelemmel számolj. Hitelkeretek 5 százalékát vond le.
    • A THM alapján állítsd sorba a hiteleket, ez a hitel minden általában felmerülő költségét tartalmazza. Benne van a kamat és az egyéb hitelfelvétellel járó költségek is.
  • Mi a hitelkalkulátor?

    A hitelkalkulátor segítségével összehasonlíthatod a bankok ajánlatait az általad beállított paraméterek alapján.

    A kalkulátorban szereplő adatokat a banki hirdetmények alapján folyamatosan naprakészen tartjuk, így biztos lehetsz benne, hogy csak a jelenleg is érvényes feltételek mellett kínált hiteleket láthatod.

    A BiztosDöntés hitelkalkulátora

    A BiztosDöntés kalkulátorai segítenek, hogy megtaláld a neked legmegfelelőbb hitelt. A legjobb ajánlat és egy közepes ajánlat között akár milliós különbség is lehet.

    A BiztosDöntés minden hitelkalkulátora bankfüggetlen, ingyenes és regisztráció nélkül használhatod.

    A kalkulátor segítségével könnyen összehasonlítható formában látod a bankok ajánlatait. Megnézheted a hitelek részletes feltételeit, és találsz információt az aktuális akciókról és kedvezményekről is. Sok esetben magát az igénylést is elindíthatod.

  • Milyen adatokat kell megadnom a kalkulációhoz?

    1. A hitelösszeget azért kell megadnod, mert ebből derül ki, hogy mennyi pénzt szeretnél igényelni. Az összeg nagysága alapján meg tudjuk mondani, hogy milyen típusú hitelek közt érdemes keresned.
    2. A futamidőt azért írd be, mert ez határozza meg, hogy mekkora lesz a havi törlesztőrészleted.
    3. Ha a jövedelmed is megadod, akkor meg tudjuk mondani, hogy az adott hitel törlesztőrészlete vállalható-e számodra. Ehhez bele kell férnie a jövedelmedre érvényes a JTM korlátba, azaz a Jövedelemarányos Törlesztőrészlet Mutatóba. A jövedelmed nagysága ismeretében azt is meg tudjuk mondani, hogy milyen kamatkedvezményeket érhetsz el.
  • Szabd személyre a kalkulációt, és pontosabb találatokat kapsz!

    Ha a kalkulátort személyre szabod, akkor a találatok is az igényeidhez igazodnak majd. A kalkulátornak vannak alapbeállításai, amelyek - a tapasztalataink alapján - átlagosnak számítanak. A te élethelyzeted és az igényeid azonban egyediek, és te ezekhez szeretnéd a legjobb hitelt.

    Indulj ki a hitelösszegből, azaz abból, hogy mennyi pénzre van szükséged.

    1. A futamidő változtatásával a törlesztőrészlet nagysága változik. Ha adott összeget hosszabb idő alatt fizetsz vissza a banknak, akkor havonta kisebb összeget kell törlesztened. Ugyanakkor a hosszú futamidő alatt több kamatot fizetsz a banknak, hiszen tovább használod a pénzét.
    2. A jövedelmedet azért fontos személyre szabnod, hogy lásd, mekkora törlesztőrészletet vállalhatsz. Vedd számba, hogy milyen kiadásaid vannak, és van-e futó hiteled vagy hitelkereted. A fennmaradó részből törleszted majd a hitelt. Ha a hitelben adóstársad is lesz, akkor az ő jövedelmével is számolj. Több igazolt jövedelemmel magasabb összegű hitelt igényelhetsz, vagy rövidebb idő alatt visszafizetheted azt.
    3. Lakáshiteleknél kamattámogatott hitelek (CSOK Plusz) között is kereshetsz, ha a vállalt és meglévő gyermekeid számát beírod. Ne feledd, hogy ebben az esetben meg kell felelned a CSOK Plusz minden feltételének.
  • Hogyan rendezzem sorba a találati listát?

    A találatokat több szempont alapján is sorba rendezheted. Az alapbeállítás szerint THM szerinti emelkedő sorban látod a bankok ajánlatait. Ez azért előnyös, mert így az olcsóbb hiteleket látod elöl.

    A hiteleket ezen kívül rangsorolhatod a törlesztő nagysága, a kamat, a visszafizetendő összeg, a bank neve alapján és lakáshiteleket a kamatperiódus szerint is.

Mutass többet

Gyakran ismételt kérdések

  • Miért érdemes a BiztosDöntés hitelkalkulátort használni?

    A BiztosDöntés kalkulátora segít kiválasztani a neked leginkább megfelelő hitelt. Segítségével azonos szempontok alapján hasonlíthatod össze az egyes bankok ajánlatait. A legjobb ajánlat kiválasztásával komoly megtakarítást érhetsz el.

  • Egy banktól miért csak egy hitelajánlat szerepel?

    Minden bank legkedvezőbb hitelét jelenítjük meg. A részletes beállításokban beállíthatod, hogy egy banktól több hitelt mutassunk neked.

  • Hogyan döntsem el, hogy személyi kölcsön vagy jelzáloghitel jó nekem?

    Az egyik ilyen döntési pont a hitelösszeg. Ha nagyobb összegre van szükséged, azaz 5 millió forint feletti hitelt vennél fel, akkor érdemes megfontolnod a jelzáloghitelt. Kisebb összegnél a jelzáloghitel nem éri meg, inkább személyi kölcsönt érdemes keresned.

    A kamat nagysága is fontos. A jelzáloghitelek kamata alacsonyabb, mint a személyi kölcsönöké, de az sem mindegy, hogy mire használnád a felvett összeget. Ha konkrét hitelcélod van, akkor érdemes lehet az erre kínált jelzálogkölcsönökben gondolkodnod.

    Fontos továbbá, hogy a személyi kölcsönhöz nem kell fedezet, míg a jelzálogkölcsönhöz szükséged van egy ingatlanra is. Ha a hitel mögé nem tudsz vagy nem akarsz ingatlanfedezetet bevonni, akkor nézz szét a kölcsönök között.

  • Mi a különbség a személyi kölcsön és a jelzáloghitel között?

    A személyi kölcsön fedezet nélküli hitel, míg a jelzáloghitelhez fedezet kell. Személyi kölcsön keretében kisebb összeget kaphatsz rövidebb futamidőre, a kamat pedig mindig fix. A jelzáloghitelnél igen nagy összeg is elérhető, a futamidő hosszú lehet, a hitelnek pedig kamatperiódusai lehetnek.
  • Milyen összegű hitel elérhető számomra?

    Ez a jövedelmedtől és lakáshitelnél a fedezet értékétől is függ. A hitel törlesztőrészletének bele kell férnie a JTM korlátba, azaz a jövedelmednek legfeljebb egy bizonyos százalékát teheti ki. A fedezet értékének pedig legfeljebb 80%-át adhatja neked hitelbe a bank.

  • Mennyi idő, míg megkapom a hitelt?

    Az a hitel típusától és a bonyolultságától függ. Legrövidebb idő alatt a személyi kölcsönt kapod meg, ez általában csak napokat vesz igénybe. A jelzáloghiteleket, lakáshiteleket 4-6 hét alatt folyósítja a bank, a támogatott hiteleknél akár ennél hosszabb ügyintézésre is számíthatsz.

  • Személyre szabhatom a kalkulátorokat?

    Igen, sőt, célszerű a kalkulátort személyre szabni. Így sokkal személyre szabottabb ajánlatokat tudunk neked mutatni.

  • Állami támogatást is tudok kalkulálni?

    A BiztosDöntés kalkulátoraiban kereshetsz CSOK Plusz hitelek és Babaváró hitelek között is.