OTP egyenleglekérdezés: minden tudnivaló 2024-ben
A legfontosabb információ, hogy mennyi pénzem van. A készpénzt könnyű áttekinteni, hiszen csak elő kell venni a pénztárcánkat, de a bankszámla áttekintése már bonyolultabb dolog. Ma már sok lehetőség van az OTP egyenleg áttekintésére. Az alábbiakban bemutatjuk ezeket.
A jó egyenleghez jó számlacsomag vezet
Ha azt látod, hogy folyamatosan csökken az egyenleged anélkül, hogy hozzányúlnál a bankszámládhoz, vagy ha használod a bankkártyádat, de a vártnál jobban csökken a számlád egyenlege, az egy vészjelzés arra, hogy váltanod kell.
Akár OTP-s vagy, akár nem, az OTP Banknál ma már egyre olcsóbb számlacsomagok közül választhatsz, melyekre nyugodtan átválthatsz. Akár ingyenes számlavezetés, olcsó tranzakciók, átalánydíjas csomagok is várnak a Smart számlacsomagban és a Bázis Számla esetében.
Akár máshol bankolsz, akár az OTP-nél vagy benne egy régi számlacsomagban, mindenképpen érdemes egy kis figyelmet fordítanod a túlságosan egyenlegcsökkentő számlakonstrukcióból történő kimenekülésre.
Ehhez az alábbi felületen ki tudod választani a téged érdeklő számlacsomagot, az OTP Bank honlapján vagy mobilalkalmazásában pedig időpontot is foglalhatsz mindehhez.
Most pedig lássuk, hogy ha OTP-s vagy, akkor milyen egyenleglekérdezési lehetőségeid vannak!
OTP egyenleglekérdezés okostelefonon Gyors egyenleg funkcióval vagy mobilalkalmazással
A Gyors egyenleg a legkönnyebben elérhető egyenleglekérdezési funkció. Az OTP MobilBank alkalmazása (ennek a legérdekesebb funkcióit itt mutatjuk be képekkel) mindig a zsebedben lévő mobilon fut, másrészt van egy olyan funkciója, amellyel könnyen elérheted az egyenleged lekérdezését.
Ezt bármikor visszavonhatod, vagy bármikor újra szabályozhatod, hogy melyik számlád egyenlegét lásd. Legfeljebb 5 számlára állíthatsz be gyors egyenleget, melyek között jobbra-balra tudsz lapozni.
Végül, természetesen a klasszikus egyenleglekérdezés is könnyen használható, melyet a belépést követően láthatsz. Ehhez azonban minden esetben be kell azonosítanod magadat.
A kutatások szerint nagyon szeretjük a mobilbankunkat és az egyenleglekérdezés az egyik leggyakrabban használt funkció.
OTP egyenleglekérdezés internetbankban
Ezen az oldalon belépve is lekérdezhető az egyenleg az OTP internetbankban. A szolgáltatáshoz OTPdirekt előfizetés szükséges, de maga az egyenleglekérdezés ingyenes.
Mobiltelefonról böngészővel fellépve erre az oldalra a mobiltelefonra optimalizált verzióval találkozol, így a mobil képernyőjén is kényelmesen le tudod olvasni az egyenlegedet. Ehhez azonban minden alkalommal be kell lépni, míg a mobilalkalmazás esetében erre nincs feltétlenül szükség.
OTP egyenleglekérdezés SMS-ben
Az OTPdirekt szolgáltatáson belül előfizethetsz automatikus reggeli egyenlegértesítő üzenetre. Ekkor az OTP Bank minden reggel kiküld egy SMS-t neked, amely tartalmazza az egyenlegedet. Ez a szolgáltatás - üzenetenkénti díjfizetés ellenében - teljesen automatikus.
Ugyanannyiba kerül üzenetenként az interaktív üzenet is, amihez szintén szükséges az OTPdirekt előfizetés. Tehát ha nem szeretnél naponta SMS-t kapni, hanem inkább te döntenéd el, hogy mikor kérdezed le az egyenleget, akkor egy EGY szövegű üzenetet kell küldeni a 20/30/70 940 0700 telefonszámra, vagyis a mobilszolgáltatód körzetszáma szerinti 940 0700 számra.
Interaktív üzenetben részletezhető is a tárgynapi lekötött betétek, illetve megtakarítás a LEK kóddal.
Ennek a módszernek az előnye, hogy csak a lekérdezésért számít fel díjat a bank, nem pedig naponta, mint az automatikus reggeli egyenlegértesítő üzenet esetében. A módszer hátránya ugyanakkor, hogy küldeni is kell egy SMS-t, amiért pedig a mobilszolgáltatód számíthat fel díjat.
OTP egyenleglekérdezés bankautomatánál
Ez egy klasszikus módszer. Fogod a bankkártyádat és egy OTP ATM-en a menüből kiválaszthatod az egyenleglekérdezést is.
Ilyenkor vagy képernyőn vagy bizonylatra nyomtatva megkapod a látra szóló egyenlegedet. A szolgáltatás pénzbe kerül.
OTP egyenleglekérdezés telefonon
Amikor még nem volt internet, vagy annak elérése gyerekcipőben járt, akkor az ügyfelek számára jelentős előny volt, hogy telefonon le tudták kérdezni az egyenlegüket.
A klasszikus átutalási betétszámlán a kilencvenes évek elejéig egyenleget csak OTP bankfiókban tudtak mondani, ott is csak 10 naponkénti egyenleget.
Főleg, hogy a telefonos egyenleglekérdezés tényleg egyetlen gombnyomásos is lehet, a beazonosításhoz szükséges számokat és kódot ugyanis eltárolhatod a telefon memóriájában ún. DTMF kódként. A számok közé szünetet is iktathatsz, ekkor a kódok beütése közben is hallod, hogy jó helyen jársz-e a menüben.
A telefonos automata minden fontos körzetből elérhető, így a budapesti vezetékes hálózatból a 06 1, a Yettel, Telekom vagy Vodafone hálózatából pedig a 06 20/30/70 előtárcsázásával egyaránt hívhatod a 366 6666 telefonszámot.
Az egyenleglekérdezés az 1-es menüből kérhető. Itt a 10 számjegyű azonosító és 3 jegyű telekód a bankkártyaszámod jobbról utolsó 10 számjegyéből (balról olvasva) és a bankszámlaszámod utolsó 3 számjegyéből áll össze. Utóbbi kódot megváltoztathatod, ezzel titkossá teheted. Ezek beütésével az automata beolvassa a számlád egyenlegét.
A szolgáltatáshoz OTPdirekt előfizetés nem szükséges.
Maradtak kérdéseid?
-
Hogyan lehet legegyszerűbben lekérdezni az egyenleget?
A legegyszerűbb egyenlegelérés valószínűleg a gyors egyenleg, mely a mobilalkalmazás használatával érhető el. Itt be lehet állítani legfeljebb 5 számlát, amelynek az egyenlegét már belépés előtt látni akarod az alkalmazás kezdőképernyőjén. Megmutatjuk képekkel is. -
Kell OTPdirekt szerződés a telefonos automata egyenleglekérdezéshez?
Nem. Itt elegendő a kártyaszámod jobbról utolsó 10 számjegyét és a számlaszámod utolsó 3 jegyét beütnöd és máris megismerheted az egyenlegedet. Minden más, telefonról elérhető egyenleglekérdezéshez viszont már kell OTPdirekt szerződés. -
Mikor kell fizetni azért az információért, hogy mennyi az egyenlegem?
Az ATM-es lekérdezés és mindenféle SMS alapú lekérdezés biztosan pénzbe kerül. A mobilalkalmazás és az internetbank használata pedig díjcsomagtól függően havidíjas lehet.
Kisgyerekkoromban a golyós számológépen szocializálódva fogtam bele a pénzügyekbe, amiből végül merő véletlenségből egy közgazdász diploma lett. Közben rájöttem, hogy a bankkártya nem csak levélbontásra alkalmas, hanem ha ATM-be dugjuk, az el is nyelheti. Ebből a felismerésből született meg több ezer szakmai cikk többféle pénzügyi-gazdasági portálon, immáron harmadik évtizede. Eretnek nézeteim tálalására végre megtaláltam végleges helyemet a BiztosDöntésnél, ahol célom, hogy közérthetően hozzam el neked mindazt, amivel megtalálod a helyed a napi pénzügyekben. 20 éves tapasztalatom van a bankszámla, banki betét, hitelkártya, állampapír és nyugdíjmegtakarítások területén. 2003-ban végeztem a Corvinus Egyetemen közgazdászként.
A fenti cikkben szereplő megállapításokat a Biztos Döntés Kft. a releváns tények és körülmények lehető leggondosabb szakmai értékelése alapján igyekezett megfogalmazni. Ebből adódóan a fenti írás nem tényközlés, hanem a Biztos Döntés Kft. – megfontolt és felvállalt – szakmai véleményét jeleníti meg.