UniCredit netbank – minden, amit tudnod kell róla 2024-ben
Az UniCredit Bank olyan internetbank rendszert dolgozott ki, amely kitűnően és biztonságosan használható a mindennapi bankügyeiden túl is anélkül, hogy a biztonság terén kompromisszumot kellene kötnöd. Megmutatjuk hogyan igényelheted az UniCredit netbank webes alkalmazását és mit kell tegyél, ha belépési problémáid vannak, netán elfelejtetted a jelszót. Bemutatjuk az internetbank szolgáltatás széles körben használható funkcióit is. Vágjunk is bele!
- Az UniCredit netbank igénylése
- Az UniCredit netbank mindennapi használata
- Az UniCredit eBanking biztonsági háttere
- 5 jó dolog az UniCredit netbank világából
- UniCredit netbank problémák megoldása
- Az UniCredit netbank ügyfélszolgálata
- Az UniCredit netbank technikai feltételei
- Összefoglaló az UniCredit eBankingről
- A UniCredit netbank előnyei és hátrányai
- Maradtak kérdéseid?
Az UniCredit netbank igénylése
Az UniCredit Bank internetbank szolgáltatását bármely bankfiókban igényelheted és időpontot is foglalhatsz akár 15 napra előre. Miután megigényelted a hozzáférést az UniCredit eBanking netbankhoz, az alábbi szolgáltatásokra fogod tudni használni:
- számlaegyenleg megismerése
- számlatörténet lekérdezése
- átutalás indítása, 20 millió forint alatti összeg esetén azonnali teljesüléssel bármely magyarországi bankszámlára éjjel-nappal
- hitelkártya-tartozás kifizetése
- befektetések és megtakarítások kezelése
- különféle nyilatkozatok leadása bankfiók meglátogatása nélkül
- elektronikus számlakivonat letöltése
A rendszer használatához beállítható jelszó minimum 8 és maximum 12 karakterből állhat az A-Z, a-z, 0-9 (nagybetű, kisbetű és számok) választékból. A jelszónak legalább 1 nagybetűs és legalább 1 kisbetűs karaktert kell tartalmaznia.
Már van az UniCreditnél bankszámlád, de drágállod? Évente akár tízezreket is megspórolhatsz egy olcsóbb UniCredites számlával úgy, hogy a számlaszámod sem változik az eddig megszokott netbankot, mobilbankot használhatod továbbra is. A bankszámla-kalkulátorunkban mutatunk ilyet is és még pár másik számlacsomagot is, amik még olcsóbbak és jobbak is lehetnek.
Azon dolgozunk, hogy a rengeteg bankszámla közül megtalálhasd a legjobbat.
-
- Nyiss számlát mobilappon, szelfis azonosítással!
-
- 40 000 Ft jóváírást kapsz, ha új ügyfélként szelfivel nyitod meg a számlát
-
PROMÓCIÓ
-
PROMÓCIÓ
-
PROMÓCIÓ
-
PROMÓCIÓ
A megjelenített adatok nem minősülnek ajánlatnak vagy ajánlattételnek és nem jelentenek teljes körű tájékoztatást, azok kizárólag informatív jellegűek, szerződéskötési kötelezettséget nem jelentenek.
Felhívjuk figyelmét, hogy a kalkulátorban szereplő banki ajánlatok nem feltétlenül objektív összehasonlítás alapján jelennek meg. A banki ajánlatok sorrendjét befolyásolhatja a kattintások gyakorisága, a bankokkal kötött promóciós szerződés tartalma (így különösen: a promóciós díj összege, illetve a megrendelt kattintási szám mennyisége), valamint az ajánlatok megjelenésének időben történő egyenletes eloszlása miatti egyedi ütemezési célú informatikai megoldások.
A kiválasztott hitelintézet által adott ajánlat eltérhet a fent megadott adatoktól, amely vonatkozásában felelősségünket kizárjuk. További részletek az Ügyféltájékoztatónkban (ITT), valamint a hitelintézetek weboldalán vagy azok ügyfélszolgálatain tekinthetők meg.
Ezeknek a bankoknak a termékeit nem jelenítjük meg a kalkulátorainkban: Bank of China, BNP Paribas, Deutsche Bank, Duna Takarék Bank, ING, KDB Bank, Merkantil Bank, Oberbank, Polgári Bank.
Nem találtad meg, amit kerestél? Nézd meg a gyakran ismételt kérdéseket is!
- a bankszámla havi számlavezetési díja
- a bankkártya éves díja
- a digitális szolgáltatások díja (ha van)
- a tranzakcióid díjai (mint pl. átutalások, készpénzfelvételek).
Minden kedvezményt figyelembe vettünk. További részletek a "Feltételek, díjak" linkre kattintva, adatok módosítása a kalkulátor tetején.
- a bankszámla havi számlavezetési díja
- a bankkártya éves díja
- a digitális szolgáltatások díja (ha van)
- a tranzakcióid díjai (mint pl. átutalások, készpénzfelvételek).
Minden kedvezményt figyelembe vettünk. A ma ismert díjakkal számoltunk, mely az inflációval nőhet évente. További részletek a "Feltételek, díjak" linkre kattintva, adatok módosítása a kalkulátor tetején.
Az UniCredit netbank mindennapi használata
Az UniCredit netbank, UniCredit eBanking rendszerbe itt tudsz belépni.
Ebben az útmutatóban a lakosságnak készült UniCredit netbankot, az UniCredit eBanking-et mutatjuk be.
Az UniCredit eBanking webalkalmazás kétlépcsős ügyfélhitelesítéssel működik, melyet SMS hitelesítéssel, a banktól kapott miniatűr fizikai token eszközzel generált számmal vagy mobiltelefonon futó, szoftveres tokennel, az mTokennel (vállalkozóknak a ViCA mobilalkalmazással) vehetsz igénybe.
Az UniCredit eBanking-be történt belépést követően az alábbi funkciókat érheted el.
A felső menüsorban a kezdőlap gomb vagy a logó megnyomásával mindig eléred a kezdőoldalt.
A Hitelezés gombra kattintva a hiteleiddel és hitelkártyáddal kapcsolatos információkat láthatod. Innen tudod letölteni a számlakivonatokat is.
A Bankolás gomb a bankszámláiddal és bankkártyáiddal kapcsolatos adatokhoz és kivonatokhoz vezet el. Innen láthatod a tranzakciós történetet is.
A Befektetés funkciókon keresztül elérheted a megtakarítási termékeidet, mint megtakarítási számla, értékpapírok és lekötött betétek.
A Biztosítás-ra kattintva a biztosítási szerződéseidet láthatod. Utasbiztosítást, lakásbiztosítást és kötelező gépjármű biztosítást online is köthetsz itt.
A Segítség funkción keresztül támogatást kaphatsz az internetbank használatához.
A Fiók- és ATM- kereső elvezet a legközelebbi UniCredit bankfiók vagy ATM helyszínére.
A Kapcsolat menüponton keresztül tudsz írni a banknak.
Az Árfolyamok szekcióban láthatod az UniCredit Bank hivatalos árfolyamait és egy árfolyamváltó kalkulátort is használhatsz.
A számlakezelésben a Kötelezettségek oszlopban láthatók az UniCredit Bank által folyósított személyi kölcsönöd, jelzáloghiteled és hitelkártyáddal kapcsolatos tartozásod összege. A Rendelkezésre álló összeg oszlop a folyószámláid folyószámla-hitelkerettel együtt érvényes egyenlegét mutatja. A Megtakarítások oszlopban találod a lekötött betétek és megtakarítási számlák egyenlegét.
Az Üzenetek-re kattintva kaphatsz üzenetet a banktól.
Végül a Beállítások-ra kattintva egy külön ablakban módosíthatod a bejelentkezési jelszavadat, létrehozhatsz, módosíthatsz, törölhetsz számlához, betéti kártyához és hitelkártyához kapcsolódó SMS-értesítéseket, átállíthatod az eBanking nyelvét, visszaállíthatod alapértelmezettre az ügyfélválasztás során megadottakat beállításokat és kezelheted a számláidhoz tartozó másodlagos azonosítókat is.
A Kijelentkezés gomb megszakítja a kapcsolatot a számítógéped és a bank között. Az ablak (fül) becsukása előtt mindig használd ezt a funkciót a teljes biztonságod érdekében.
Részletesebben is bemutatjuk az UniCredit netbank funkcióit
Egy helyről intézheted az átutalásaidat a Megbízások gomb megnyomásával vagy a legördülő menüben található Átutalás indítása lehetőség segítségével. Az átutalás kitöltése során mindig figyelj arra, hogy az értéknap valóban az a nap-e amilyen küldeni szeretnéd a pénzt. Az értéknap átállításával az átutalásod a megadott napon megy el a régi (nem azonnali) átutalási rendszerben.
A saját számláidra is átvezethetsz itt pénzt. Ez nem igényel aláírást.
Ha valamilyen oknál fogva hibaüzenettel találkozol, ellenőrizd a megbízás részleteit és küldd be újra az átutalást!
Devizaátutalást és hitelkártya-visszafizetési megbízást is elindíthatsz itt. Utóbbi forintátutalásként megy el a számládról.
Itt egyetlen listában találhatod meg az összes, korábban elmentett átutalási partnerre vonatkozó sablont. Az átutalás részleteit sablonból indítva egy áttekintő képernyőre jutsz, ahol módosíthatod az átutalás részleteit. A sablonok törölhetők is.
Összesen kilenc sablont hozhatsz létre gyakori átutalásaidhoz.
A függő megbízásaidat Megbízások gomb melletti nyílra kattintva a legördülő menüből a Függő megbízások menüből éred el. Itt láthatod azokat a tranzakciókat, melyek még folyamatban vannak. PDF dokumentumban letöltheted ezeknek a részleteit is.
A Megbízások gomb melletti nyílra kattintva állandó átutalást is beállíthatsz. Ezek állandó összegű, rendszeresen ismétlődő tranzakciókat jelentenek, melyeket elég átutalásonként csak egyszer megadni. Az ütemezett tranzakciók belföldi és külföldi átutalások közül is megtekinthetők. Ezeket ugyanitt nem csak láthatod, de módosítani is tudod.
Csoportos beszedéseket szoktál használni?
Csoportos beszedési megbízásokat is adhatsz a banknak olyan szolgáltatók felé, amelyekkel az UniCredit Bank ilyen tranzakcióra vonatkozó szerződést kötött. A kedvezményezett szolgáltatók csoportos beszedési megbízásai egyedi, a szolgáltatóktól származó adatokkal kitöltendő mezőket tartalmaznak.
A csoportos beszedéseket módosítani és törölni is tudod itt. Az Értékhatár mezőben olyan összeget is megadhatsz, mely felett a bank nem teljesíti a megbízást. Ezzel védheted magad a túlszámlázások ellen. Opciósan lejárati dátumot is megadhatsz.
Az átutalásokkal kapcsolatos partnerek sablonjait a Megbízások gomb melletti nyílra kattintva választhatod ki. A meglévők mellé új kedvezményezetteket is megadhatsz, a meglévőket pedig módosíthatod vagy törölheted.
A folyószámládhoz tartozó betéti kártyá(i)dat a kapcsolódó számlánál találod, ahol a kártya képére kattintva jelennek meg a kártya adatai. A hitelkártyáid adatait és a kártyával végzett tranzakciókat a Hitelezés menü Kártyáim fülön tekintheted meg.
A Hitelezés menüben találod a kölcsöneid és a hitelkártyáidat. Az átnevezés ikonnal átnevezheted a hiteleidet, megkönnyítve ezzel a beazonosításukat.
A Befektetés gombra kattintva olyan konstrukciókat érhetsz el, mint Megtakarítási számla, Nyugdíj Előtakarékossági Számla (NYESZ), Tartós Befektetési Számla (TBSZ), Rendszeres Megtakarítási Program (RMP), Stabilitási Megtakarítási Számla (SMSZ) és Lekötött betét.
A befektetési menüben lakossági állampapírt is vásárolhatsz. Ha meghatalmazottként több ügyfél számlája fölött is rendelkezel, állampapírt csak a saját számládról tudsz vásárolni. Magyar Állampapír Pluszt (MÁP Plusz) vagy Egyéves Magyar Állampapírt (1MÁP) vagy Prémium Magyar Állampapírt (PMÁP) vásárolhatsz.
Az első kettő vásárlására vonatkozó megbízást csak hétköznap, hétfőn reggel 6 és pénteken 17:50 között (tehát hétköznap éjjel is), míg a PMÁP vételére vonatkozó megbízást beadni csak hétköznapokon 6 és 17:50 között lehet. Egyéb időpontokban és bankszünnapokon hibaüzenet fogad, ha állampapírt vásárolnál.
Ugyanitt el is adhatod az állampapír állományod egy részét vagy egészét. Ilyen megbízást csak hétköznap 9 és 16 óra között adhatsz be.
Az UniCredit eBanking rendszerben tőzsdei megbízást is adhatsz a Budapesti Értéktőzsdére (BÉT), illetve Amundi befektetési alapokból is vásárolhatsz vagy eladhatsz.
Sőt, az UniCredit eBanking rendszeren keresztül értékpapír transzfert is végezhetsz.
Az UniCredit eBanking biztonsági háttere
A biztonságot a szolgáltatás fejlesztésénél elsődleges szempontként kezelte az UniCredit Bank, így a rendszer biztonságát nemzetközileg elismert, többszintű biztonsági rendszer garantálja.
Az adatforgalom sérthetetlenségét szabványos, 128 bites SSL titkosítás biztosítja.
A felhasználó igény esetén akár tranzakciószinten, akár napi szinten is korlátozhatja a kifizetések maximális összegét.
A rendszerbe történő bejelentkezés, illetve a megbízások aláírása (hitelesítése) csak SMS-ben kapott egyedi jelszóval vagy token segítségével történhet.
5 jó dolog az UniCredit netbank világából
- A fiókban történő ügyintézésnél kedvezőbb tranzakciós díjak várnak, melyekkel pénzt spórolhatsz.
- Az internetbank biztonságát nemzetközileg elismert, többszintű biztonsági rendszer garantálja.
- Elektronikus úton a hagyományosnál gyorsabban és egyszerűbben megkaphatod a bankszámlakivonatodat, ha papír alapú helyett elektronikus számlakivonatot választasz.
- A korszerű internetbanki alkalmazás letisztult és átlátható felületén gyorsan és egyszerűen, néhány kattintással elintézheted a kívánt pénzügyi műveleteket.
- A szolgáltatást felkészítették arra, hogy az ún. Harmadik fél szolgáltatók hozzáférhetnek bizonyos pénzügyi adataidhoz, ha ahhoz előzetesen hozzájárultál. Az UniCredit eBanking felületen a Harmadik fél szolgáltatók menüpontot a főoldalon, a „Beállítások” ikon mellett (a fejlécben, a neved mellett) találhatod meg. A Bankolás menüben találod a hozzád rendelt ügyfelek összes számláját.
UniCredit netbank problémák megoldása
Az UniCredit eBanking egy korszerű, megbízható szolgáltatás, így várhatóan nem lesz vele gondod. Az oldal tetején lévő tabok (Belépés és ügyfélválasztás, Mit hol találok?, Folyószámlák és kártyák, Megbízások, Hitelek, Befektetések) feladattípusonként tagolják a funkciók leírását. A jobb oldalon elhelyezett menüben a kérdőjelre kattintva további leírásokat találsz, amelyek bemutatják a rendszer használatát.
Ha mégis elakadnál, vagy nem találnál valamit, a 06 1 301 1222 telefonszámon felhívható ügyfélszolgálat segít neked.
Az UniCredit Bank azt javasolja, hogy úgy állítsd be az internetes böngésződet, hogy az automatikusan ne tároljon adatokat.
Ha hitelesítéshez SMS-t használsz és az nem érkezik meg, akkor hívd fel a telefonos ügyfélszolgálatot a 06 1 301 1222-es telefonszámon.
Az UniCredit netbank ügyfélszolgálata
Ha bármilyen segítségre van szükséged az internetbank használatával kapcsolatban, hívd a Telefonbankot az (06 1/20/30/70) 325 3200-as telefonszámon.
Biztos lehetsz benne, hogy a bank munkatársai telefonon és személyesen is azon lesznek, hogy megoldják az internetbankkal kapcsolatos problémáidat.
Az UniCredit netbank technikai feltételei
Az UniCredit eBanking rendszer használatához az alábbi technikai feltételeknek kell megfelelni:
Operációs rendszer: Windows 7/8/10 vagy Linux vagy Mac OS X 10.8 vagy ennél újabb verziójú.
Internet böngésző: MS Internet Explorer 9, Firefox 31, Opera 36, Google Chrome 50, Safari 6 vagy ezeknél újabb verzió.
Mindig a legfrissebb verziójú böngészőt használd és telepítsd az operációs rendszered biztonsági frissítéseit is.
A rendszeres internetbank karbantartásokról itt tájékozódhatsz.
Összefoglaló az UniCredit eBankingről
Az UniCredit eBanking sokféle korszerű pénzügyi szolgáltatást tesz elérhetővé univerzálisan, böngészőn keresztül, beleértve az okostelefonok böngészőit is, melyekre szintén optimalizálva van a webes alkalmazás.
A magánügyfelek számára külön okostelefonos alkalmazás érhető el.
Az internetbank rendszerek kétlépcsős (erős) ügyfélhitelesítés mellett biztosítják a belépést és a tranzakciók jóváhagyását. A hitelesítés SMS mellett történhet fizikai és szoftveres tokennel is.
A UniCredit netbank előnyei és hátrányai
- jól használható modern internetbank szolgáltatás a legfontosabb funkciókkal
- korszerű biztonságos beléptetési rendszer kétlépcsős (erős) ügyfélhitelesítéssel
- értékpapírszámla, befektetési lehetőségek, állampapírok is elérhetők
- kétféle internetbank rendszer van forgalomban a magánszemély ügyfeleknek és a vállalkozóknak
- a mobilalkalmazás felülete nem azonos az internetbank mobil böngészőkön futó változatával
Maradtak kérdéseid?
-
Van keresési lehetőség az UniCredit netbank rendszerében?
Igen. Ha az UniCredit eBanking funkciói között szeretnél keresni, azt a kezdőlap tetején található keresőben teheted meg. A tranzakcióid közötti kereséshez használd a kezdőlapon található Bankolás menüből elérhető, a Tranzakciók áttekintése sor jobb szélén lévő nagyítót.
-
Hogyan kell belépnem az internetbankba, ha egyszerre van privát és céges számlám is?
Két különböző rendszer tartozik a két ügyfélkörhöz. Lakossági számlára az UniCredit eBanking rendszerben léphetsz be, míg a vállalkozói számládat az UniCredit SpectraNet Internet Banking rendszerben érheted el. Két teljesen különböző rendszerről van szó.
-
Akciós betétet is le tudok kötni az UniCredit netbank felületén?
Nem. Az akciós betétlekötési megbízások kizárólag személyesen, a bankfiókokban, illetve telefonos banki szolgáltatáson keresztül adhatók meg.
-
Fel tudok törni betétet az UniCredit netbank rendszerben?
Részben. Ez a funkció az UniCredit eBanking rendszerben nem automatikus. A betétfeltörést kezdeményezheted, de a bankfiókban tudod befejezni.
-
Hogyan tudok állampapírra adott megbízást visszavonni?
Ha már teljesült az ügylet, akkor sehogy. Állampapír megbízásokat csak az ügyletek teljesülése előtt tudod visszavonni.
-
Használhatom az UniCredit eBanking szolgáltatást és a mobilalkalmazást párhuzamosan?
Igen.
Kisgyerekkoromban a golyós számológépen szocializálódva fogtam bele a pénzügyekbe, amiből végül merő véletlenségből egy közgazdász diploma lett. Közben rájöttem, hogy a bankkártya nem csak levélbontásra alkalmas, hanem ha ATM-be dugjuk, az el is nyelheti. Ebből a felismerésből született meg több ezer szakmai cikk többféle pénzügyi-gazdasági portálon, immáron harmadik évtizede. Eretnek nézeteim tálalására végre megtaláltam végleges helyemet a BiztosDöntésnél, ahol célom, hogy közérthetően hozzam el neked mindazt, amivel megtalálod a helyed a napi pénzügyekben. 20 éves tapasztalatom van a bankszámla, banki betét, hitelkártya, állampapír és nyugdíjmegtakarítások területén. 2003-ban végeztem a Corvinus Egyetemen közgazdászként.
A fenti cikkben szereplő megállapításokat a Biztos Döntés Kft. a releváns tények és körülmények lehető leggondosabb szakmai értékelése alapján igyekezett megfogalmazni. Ebből adódóan a fenti írás nem tényközlés, hanem a Biztos Döntés Kft. – megfontolt és felvállalt – szakmai véleményét jeleníti meg.