Cikkek  

Szakaszos folyósítás

Szakaszos folyósítás általában építési hiteleknél jellemző. Az építési hitel olyan jelzáloghitel, amelyet új lakások és házak építésére ad a bank, és a fedezete az épülő ingatlan.

Az építési munkálatokat szakaszokra bontják, és a hitelt részletekben, az egyes szakaszok elkészülte után folyósítják. A következő részlet kifizetése mindig az épület készültségi fokától függ. A már folyósított hitelrész után törlesztőrészletet kell fizetned, a még nem folyósított rész után pedig rendelkezésre tartási díjat.

CSOK Plusz Lakáshitel
  • 2,89%-os akciós kamattal, THM 2,98%
  • Akció a kezdeti díjakra
  • Online hiteligénylés piaci kamatozású jelzáloghitellel együtt
Érdekel
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Lakáshitel felvételén gondolkodik hiteligénylő
    Lakáshitel

    Soha nem volt még ekkora egy átlagos lakáshitel induló törlesztőrészlete

    Már a 19 millió forintot közelíti egy átlagos lakáshitel összege, és az ezért felvállalt törlesztőrészlet mértéke immár meghaladja a 140 ezer forintot – hívta fel a figyelmet Gergely Péter. A BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint ugyanakkor az ügyfelek továbbra is konzervatívak, és továbbra is csak a nettó átlagbér 30 százaléka körüli törlesztőrészletet vállalnak csak, de vannak figyelmeztető jelek.

    frissítve: 2024. szeptember 5.
  • Megkezdett építkezés csok plusz segítségével
    Lakáshitel

    Drasztikusan csökken a CSOK Plusz kamata – ennek az állam örül a legjobban

    Több, mint 3 százalékponttal kisebb kamattal indul majd a CSOK Plusz a januárig érvényben lévő CSOK hitelhez képest – ez döntően a szerződésben szereplő kamat és az ügyfél által fizetett 3 százalékos kamat közötti különbséget kamattámogatásként kifizető költségvetésnek jelent majd számottevő könnyebbséget – kommentálta a csütörtök éjjel megjelent CSOK Plusz kormányrendeletet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.

    frissítve: 2024. augusztus 11.
  • Hiteligénylők tárgyalnak bankfiókban arról, hogy mennyi hitel fér bele a jövedelmükbe
    Lakáshitel

    Jövedelemarányos Törlesztőrészlet Mutató (JTM) - erre figyelj, hogy annyi hitelt kaphass, amennyit szeretnél

    Talán te is olyan típus vagy, aki hitelfelvétel előtt alaposan körüljárja a témát, és szeret biztosra menni. Vagy már egyeztettél a banki ügyintézővel, és most derült ki, hogy a jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató miatt nem kaphatsz annyi hitelt, amennyire szükséged van? Adunk pár tanácsot, hogy el tudd intézni, hogy megkaphasd az igényelt hitelösszeget. Azt is megmutatjuk, hogy milyen jövedelmeket és hiteleket kell számításba venni a JTM kiszámolásánál.

    frissítve: 2024. szeptember 1.