SWIFT kód

A SWIFT egy globális fizetési rendszer, a Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication rövidítése. A rendszert, melyen ma már évi több száz milliárd dollárt utalnak át világszinten, 1973-ban alapították azzal a céllal, hogy a világ bármely országai között bármely bankszámláról bármely bankszámlára lehessen pénzt küldeni.

A rendszernek körülbelül 2 500 bank a tulajdonosa, a központ Brüsszelben van (Belgium). A SWIFT rendszerhez 200 ország 11 000 bankja képes csatlakozni.

A SWIFT-kód, vagy más néven BIC-kód ebben a rendszerben a bankot jelöli, olyan, mint egy irányítószám. 8 vagy 11 karakterből állhat.

SEPA átutalás esetén mindig a 11 karakteres kódot kell megadni, ilyenkor a 8 karakteres kódot 3 darab X-szel kell 11 karakteresre kiegészíteni. Ha egy SWIFT-kód 8 karakteres, vagy a végén három X betű található, az bankközpontra vagy SWIFT-kód nélküli bankfiókra utal. Ha az utolsó három karakter nem X betű, akkor az a konkrét fiókot is megjelöli, ahová a pénznek érkeznie kell.

ECO számla
  • Ingyenes bankkártya éves díj az első évben
  • Bárhonnan online, egy szelfi segítségével
  • Akár 0 Ft számlavezetési díj
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Budapest Bank számlacsomagok 2024
    Bankszámla

    Budapest Bank számlacsomagok 2024

    Sokaknak van még Budapest Bankos bankszámlája. Bemutatjuk ezeket az ajánlatok és a mobilbankjuk legérdekesebb funkcióit is.

    frissítve: 2024. január 1.
  • Google Wallet logó
    Bankszámla

    Google Wallet: Minden, amit tudnod kell róla 2024-ben

    Ebben az útmutatóban választ kapsz arra, hogyan használhatod a Google Wallet fizetési rendszerét a mobiltelefonodról, Megmutatjuk a Google Wallet használatát és azt, hogy milyen fizetésekre alkalmas, miket lehet benne tárolni és milyen bankkártyákkal érhető el.

    frissítve: 2024. április 20.
  • Lány kávézik miután Xiaomi pay-el fizetett
    Bankszámla

    Így használd a Xiaomi Pay-t fizetésre

    Az okosórás fizetések egyik nagy korlátja, hogy a banknak külön nyújtania kell az okosóra operációs rendszerével történő együttműködést a bankkártya regisztrációja, azaz digitalizációja során, különben nem tudod használni azt fizetésre. Szerencsére idehaza egyre több bank támogatja a Xiaomi Pay használatát, így te is fizethetsz úgy, hogy mind a pénztárcádat, mind a mobiltelefonodat otthon hagyod. Ezt az útmutatót azért készítettük neked, hogy jobban megismerhesd a Xiaomi Pay használatát.

    frissítve: 2024. január 12.