Fitbit pay
Az okosórás fizetések egyik meghatározó képviselője a Fitbit és az általa kifejlesztett Fitbit Pay. A Fitbit eszközöket a Google Pay-jel is használhatod.
A bankkártya blokkolása egy visszavonható művelet. A blokkolás alatt a bankkártya nem használható semmilyen műveletre (például vásárlás, vagy készpénzfelvétel). Olyan, mintha minden limitje nullára lenne állítva. A letiltás ellenében választható blokkolásnak az az értelme, hogy egy elveszett bankkártya megtalálása esetén vissza lehet állítani működő állapotba.
Például ha nem találod a bankkártyádat, de nem gondolod, hogy ellopták vagy elvesztetted, akkor érdemes először blokkolást kérned (vagy akár a bankod mobilappján megcsinálni, ha az tud ilyet), hátha később megtalálod. A pénzedet ugyanakkor tökéletesen megvédi abban az esetben is, ha a bankkártyádat mégis ellopták.
A blokkolás általában ingyenes, vagy legalábbis sokkal olcsóbb, mint a letiltás.
A blokkolás viszont sosem fog pótkártyát eredményezni, így ha a kártya végül tényleg elveszett, és szeretnél egy újat, akkor muszáj lesz a régit letiltanod és egy újat rendelned.
Esetleg alternatívaként, a lejáratot megvárva a bank felár nélkül ad új kártyát.
Az okosórás fizetések egyik meghatározó képviselője a Fitbit és az általa kifejlesztett Fitbit Pay. A Fitbit eszközöket a Google Pay-jel is használhatod.
Kinek melyik a legjobb bankszámla? Használattól függően évente több tízezer forintos különbség is lehet a bankszámlák között. Van aki azt szereti, hogy a mobilbankjával szinte bármit elintézhet. Másoknak az a fontos, hogy legyen a közelben bankfiók vagy bankautomata. Segítünk a választásban.
A bankok olyan kártyákat bocsátanak ki hitelkártyaként, amelyeket ugyanúgy használhatsz, mint a betéti kártyákat, melyek a folyószámládhoz kapcsolódnak. A kamatozásban viszont másként működnek, továbbá extra kedvezményeket kínálnak a betéti kártyákhoz képest. Ha szeretnél sokat spórolni, tarts velünk, megmutatjuk, hogy a hitelkártya tudatos használatával hogyan teheted ezt meg hónapról hónapra!