BUBOR (Budapest Bankközi Forint Hitelkamatláb – Budapest Interbank Offered Rate)

Az a kamatláb, amely mellett a kereskedelmi bankok egymásnak rövid távú hiteleket nyújtanak. Ez a legaktívabb hazai bankok napi, heti, havi, legfeljebb egyéves időszakokra szóló hitelajánlati árainak átlaga, amelyet naponta számítanak.

Az MNB (Magyar Nemzeti Bank) ezt a kamatlábat a honlapján naponta közzéteszi. A BUBOR-t napi, egyhetes, kéthetes, egyhavi, kéthavi, háromhavi, hathavi, kilenchavi és egyéves időszakokra jegyzik.

A BUBOR referenciakamatlábként szolgál a rövid futamidejű vagy kamatperiódusú hitelek kamatának meghatározásakor, így például a változó kamatozású lakáshiteleknél.

CSOK Plusz Lakáshitel
  • 2,89%-os akciós kamattal, THM 2,98%
  • Akció a kezdeti díjakra
  • Online hiteligénylés piaci kamatozású jelzáloghitellel együtt
Érdekel
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Férfi házakat néz és a lakáshitel önerő összegén gondolkodik ami kell majd a vásárláshoz
    Lakáshitel

    Lakáshitel önerő: mennyi kell és hogyan teremtsem elő?

    A lakáshiteleknek – és minden jelzáloghitelnek – sarkalatos pontja az önerő. Ez a hitelfelvétel mumusa, az az adott esetben több millió forint, amit neked kell beletenned a hiteledbe. Miért van erre szükség egyáltalán? Honnan teremtsd elő? Mi lehet önerő és mi nem? Segítünk, hogy megvehesd a kinézett lakást és a lakáshitel önerő ne okozzon gondot.

    frissítve: 2024. február 22.
  • Házaspár akik munkáltatói kölcsönt kaptak
    Lakáshitel

    Munkáltatói kölcsön – minden, amit tudni akarsz róla 2024-ben

    Ha hitelre van szükséged, valószínűleg először te is a bankok ajánlatait kezded el böngészni. Ezzel nincs is semmi gond, de jó, ha tudod, hogy akár a munkáltatódtól is kaphatsz lakáscélú kölcsönt. Ez a munkáltatói vagy munkavállalói hitel, és ha a te munkahelyeden is van, akkor nagyon jól járhatsz vele. Ebben az útmutatóban megtudhatod, milyen kölcsönöket igényelhetsz a munkaadódtól és milyen feltételekkel igényelhetsz hitelt.

    frissítve: 2024. február 1.
  • Hiteligénylők tárgyalnak bankfiókban arról, hogy mennyi hitel fér bele a jövedelmükbe
    Lakáshitel

    Jövedelemarányos Törlesztőrészlet Mutató (JTM) - erre figyelj, hogy annyi hitelt kaphass, amennyit szeretnél

    Talán te is olyan típus vagy, aki hitelfelvétel előtt alaposan körüljárja a témát, és szeret biztosra menni. Vagy már egyeztettél a banki ügyintézővel, és most derült ki, hogy a jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató miatt nem kaphatsz annyi hitelt, amennyire szükséged van? Adunk pár tanácsot, hogy el tudd intézni, hogy megkaphasd az igényelt hitelösszeget. Azt is megmutatjuk, hogy milyen jövedelmeket és hiteleket kell számításba venni a JTM kiszámolásánál.

    frissítve: 2023. augusztus 2.