MBH netbank 2024 – ezeket érdemes tudnod róla
Ez az útmutató a korábbi Takarékbank internetbankjáról szól.
Ma már senki sem kérdőjelezi meg, hogy a netbankos, önkiszolgáló módon beküldött tranzakciók a leggyorsabbak és a legolcsóbbak. Így van ez az MBH Netbanknál is. Lássuk is, mely funkciókat használhatod önállóan az MBH internetbankjában és bemutatunk két érdekességet is.
- Hogyan igényeljem az MBH Netbankot?
- Milyen funkciókkal rendelkezik az MBH Netbank?
- Gyorsmenü az MBH Netbankban
- Csomagban beküldött megbízások kezelése
- Az MBH Bank biztonsági tanácsai a netbank használatához
- Az MBH Netbank technikai feltételei
- Összefoglaló az MBH Netbankról
- Az MBH Netbank előnyei és hátrányai
- Maradtak kérdéseid?
A már korábban egyesült Budapest Bank és MKB Bank 2023. április 30-án MBH Bank néven összeolvadt a Takarékbankkal. Mindhárom bank meglévő bankszámla konstrukciói változatlan feltételekkel élnek tovább, ahogy a mobilalkalmazásaik és az internetbankjaik is. Az új ügyfelek a korábbi Budapest Bank számlakonstrukcióit és mobilapplikációját használhatják. A három bank informatikai egyesítése és benne a minden ügyfélre nézve egységes internetbanki és mobilalkalmazási felület megjelenése a jogi egyesülést követően még évekig eltarthat. Addig az MBH Bank neve alatt háromféle internetbankkal és mobilapplikációval találkozhatsz. Ez az útmutató a korábbi Takarékbank internetbankjáról szól.
Hogyan igényeljem az MBH Netbankot?
Korábban a Takarékbank ügyfeleként tudtad igénybe venni ezt a szolgáltatást vagy szerződni rá. Meglévő ügyfélként továbbra is használhatod, azonban új ügyfélként már nem tudsz ilyet igényelni.
Szeretnél egy kedvező bankszámlát az MBH Banknál? A bankszámla kereső segít megtalálni a legmegfelelőbb MBH Bank-os - vagy akár más bankos - bankszámlát.
Azon dolgozunk, hogy a rengeteg bankszámla közül megtalálhasd a legjobbat.
-
PROMÓCIÓ
-
- 40 000 Ft jóváírást kapsz, ha új ügyfélként szelfivel nyitod meg a számlát
-
PROMÓCIÓ
-
PROMÓCIÓ
-
- Nyiss számlát mobilappon, szelfis azonosítással!
-
PROMÓCIÓ
A megjelenített adatok nem minősülnek ajánlatnak vagy ajánlattételnek és nem jelentenek teljes körű tájékoztatást, azok kizárólag informatív jellegűek, szerződéskötési kötelezettséget nem jelentenek.
Felhívjuk figyelmét, hogy a kalkulátorban szereplő banki ajánlatok nem feltétlenül objektív összehasonlítás alapján jelennek meg. A banki ajánlatok sorrendjét befolyásolhatja a kattintások gyakorisága, a bankokkal kötött promóciós szerződés tartalma (így különösen: a promóciós díj összege, illetve a megrendelt kattintási szám mennyisége), valamint az ajánlatok megjelenésének időben történő egyenletes eloszlása miatti egyedi ütemezési célú informatikai megoldások.
A kiválasztott hitelintézet által adott ajánlat eltérhet a fent megadott adatoktól, amely vonatkozásában felelősségünket kizárjuk. További részletek az Ügyféltájékoztatónkban (ITT), valamint a hitelintézetek weboldalán vagy azok ügyfélszolgálatain tekinthetők meg.
Ezeknek a bankoknak a termékeit nem jelenítjük meg a kalkulátorainkban: Bank of China, BNP Paribas, Deutsche Bank, Duna Takarék Bank, ING, KDB Bank, Merkantil Bank, Oberbank, Polgári Bank.
Nem találtad meg, amit kerestél? Nézd meg a gyakran ismételt kérdéseket is!
- a bankszámla havi számlavezetési díja
- a bankkártya éves díja
- a digitális szolgáltatások díja (ha van)
- a tranzakcióid díjai (mint pl. átutalások, készpénzfelvételek).
Minden kedvezményt figyelembe vettünk. További részletek a "Feltételek, díjak" linkre kattintva, adatok módosítása a kalkulátor tetején.
- a bankszámla havi számlavezetési díja
- a bankkártya éves díja
- a digitális szolgáltatások díja (ha van)
- a tranzakcióid díjai (mint pl. átutalások, készpénzfelvételek).
Minden kedvezményt figyelembe vettünk. A ma ismert díjakkal számoltunk, mely az inflációval nőhet évente. További részletek a "Feltételek, díjak" linkre kattintva, adatok módosítása a kalkulátor tetején.
Milyen funkciókkal rendelkezik az MBH Netbank?
Az MBH Netbank egy korszerű szolgáltatás, mellyel a legfontosabb adatokat láthatod a bankszámládról, továbbá sokféle megbízást is beküldhetsz a bank felé.
Láthatod a számlaegyenleged, a számlatörténeted, limiteket állíthatsz be a bankkártyádra, hitelkártyádra, sőt fel is függesztheted azt. Módosíthatod az internetes PIN kódodat, az iPIN-t.
Láthatod a lekötött betéteidet, áttekintheted a jogosultságaidat és a tevékenységedet. Ez utóbbi segít beazonosítani azt, ha valaki belépett a rendszerbe az azonosítóiddal.
Lekérdezheted a számlakivonataidat, díjkimutatásodat, a függő bankszámlás tételeidet és a bankkártyás zárolásokat – melyeket még nem könyveltek le a számládon – és a belföldi forintátutaláshoz használható másodlagos azonosítóidat.
Már 10 000 forinttól vásárolhatsz Nyereménybetétet, amellyel negyedévente egy Suzuki Vitara 1,0 Boosterjet GL vagy más típusú gépjárművet nyerhetsz, havonta pedig egy Suzuki Address 110 típusú robogót, vagy hasonló típust, illetve egy 100 000 forint értékű Notebook.hu ajándékkártyát.
Megtekintheted az MBH Bank árfolyamait, listázhatod az állandó megbízásaidat, melyek meghatározott – rendszeres – időszakonként azonos összeggel automatikusan teljesülnek.
Láthatod a kimenő és a bejövő fizetési kérelmeket és lekérdezheted a hitelesítő táblát is, mely a hazai bankszámlaszám első 8 számjegyéből megmondja a számlát vezető bankfiók helyét.
Az MBH Netbank beépített ATM- és bankfiókkeresőt is tartalmaz.
Sokféle tranzakciót indíthatsz
Az átutalások, átvezetések, állandó átutalási megbízások mellett sárga csekket is befizethetsz az MBH Netbank felületén, mely átutalásként, annak díjazásával teljesül.
Felhatalmazást adhatsz csoportos beszedésre, átutalhatsz devizában, euróban SEPA átutalást is kezdeményezhetsz, mellyel az Európai Gazdasági Térségben (ez az Európai Unió tagállamait, valamint Izlandot, Liechtensteint, Monacót, Norvégiát és Svájcot takarja) belföldi átutalás díjáért küldhetsz eurót külföldre az MBH Bank-os bankszámládról.
Betétet köthetsz le, melyhez egy betétkalkulátorral listázhatod az elérhető betétlekötési lehetőségeket és a kamatot is megismerheted.
Ezzel bármely hazai forint töltésű ATM-ből havonta 2 alkalommal, összesen legfeljebb 150 000 forint erejéig ingyen vehetsz fel készpénzt, de egyszerre csak egy banknál lehet érvényben ilyen nyilatkozatod, ha több banktól is van bankkártyád. A nyilatkozat kitöltésével a jelenlegi – más banknál korábban tett - nyilatkozatod a következő hónaptól (20-a után nyilatkozva a következő második hónaptól) felülíródik.
Végül láthatod az MBH Banktól érkezett rendszerüzeneteket és azokat az üzeneteket is, melyeket te írtál a banknak.
A beállítások közt módosíthatod a bejelentkezési jelszavadat és kiválaszthatod az alapértelmezett bankszámládat.
Gyorsmenü az MBH Netbankban
Az MBH Netbank egyik fontos kényelmi funkciója, hogy egy gyorsmenüt állíthatsz be, mely a menüsor legelejére kerül és állandóan a kezed ügyében lesz. A gyorsmenübe az alábbi menüpontok közül legfeljebb öt kerülhet be:
- Alapértelmezett számla kiválasztása
- Állandó megbízások
- Árfolyamok
- Átutalás belföldön forintban, átutalás belföldön forintban (Sablon)
- Átutalás egyéb devizában, átutalás egyéb devizában (Sablon)
- Átutalás euróban (SEPA), átutalás euróban (SEPA) (Sablon)
- Bankkártyák
- Bankon belüli devizaátutalás, bankon belüli devizaátutalás (Sablon)
- Beérkezett üzenetek
- Bejövő fizetési kérelmek
- Betétkalkulátor
- Bilaterális megállapodások
- Csomag importálása
- Devizaátvezetés
- Díjkimutatás
- Elektronikus számlakivonat
- Értesítők
- Fizetési kérelem
- Fizetési kérelem beállítások
- Fizetési kérelem limitek, fizetési kérelem (Sablon)
- Forint átvezetés
- Függő tételek
- Hitelesítő tábla
- Jogosultság áttekintő
- Jóváhagyandó tételek
- Kijelentkezés
- Kimenő fizetési kérelmek
- Kimenő üzenetek
- Lekötött betétek
- Másodlagos azonosítók
- Megbízások állapota
- Nagy összegű készpénzfelvétel bejelentése
- Napi teljesített tranzakciók
- Nyereménybetétek
- Nyilatkozat ingyenes készpénzfelvételről
- Sablonok – Sablonok importálása
- Sárga csekk befizetés, sárga csekk befizetés (Sablon)
- Számlaegyenleg
- Számlakivonat
- Számlatörténet
- Tevékenység áttekintő
- Tranzakció keresése
- Zárolások
A beállítást a Gyorsmenü -> Gyorsmenü összeállítása menüben éred el. A menüpontok megadása után azok sorrendjét módosíthatod.
Ha mindegyik jelölőnégyzetet üresen hagyod, akkor az alapértelmezett beállítások lépnek életbe. Eszerint az Átutalás belföldön forintban és a Számlatörténet menüpontok aktívak csak.
A Gyorsmenü egy hasznos funkció, mindenképpen javasoljuk a használatát!
Csomagban beküldött megbízások kezelése
Az MBH Netbank egy másik hasznos funkciója, hogy csomagban is beküldheted a megbízásaidat a bankba.
Ez azzal az előnnyel jár, hogy ezek egyszerre teljesülnek, így azok beküldéséig a tranzakciók összeállításán szabadon dolgozhatsz.
Minden megbízásnál felajánlja a rendszer, hogy azonnal beküldöd a bankba, vagy csomagba teszed. Ha csomagba teszed, úgy folytathatod az összeállítást ugyanazon vagy más tranzakciókkal.
A csomagokat a Megbízások kezelése -> Jóváhagyandó tételek menüben láthatod, ahol tudod ezeket kezelni. Csomagot importálhatsz is fájlból, melyet a számítógépeden előre készített.
A jóváhagyandó tételek listája 10 információt jelenít meg egy adott tételről, és ugyanezek alapján van lehetőséged őket sorba is rendezni.
Ezekre figyelj oda
Ha a tétel már aláírásra került egy vagy több partnered által, akikkel közösen használod a netbankot, de az te vagy más partnered aláírására vár még, abban az esetben egy toll jelenik meg az adott oszlopban annyi számmal, ahányan aláírták az adott tranzakciót. Ha még senki nem írta alá, akkor ez az oszlop üresen marad.
A Tulajdonságok pont alatt láthatod, ha az adott tétel importálva került a rendszerbe. Ezt egy floppy ikon jelzi. A Tételszám oszlopban láthatod, hogy adott csomagon belül hány darab tétel található.
Az Elküldés mező az adott jóváhagyandó tétel elküldésének tervezett dátumát jelzi, a Deviza oszlopban pedig láthatod, hogy a megbízás milyen devizában lett kiállítva. Az elküldés tervezett dátumát vagy a beírómezőbe kattintva adhatod meg, vagy a naptár ikonra kattintva választhatod ki egy felugró mezőből.
A táblázat jobb felső sarkában látható ikonok segítségével végezhetsz műveleteket a táblázat egy vagy több elemén.
A kijelölt csomagokat a ceruza ikonnal írhatod alá az SMS-ben kapott jelszót beírásával a lista alatti „SMS jelszó 000-” alatti mezőbe, és a „Rendben” gombra kattintva.
A nyíl ikonnal végül a kijelölt – már aláírt – csomagokat el tudod küldeni.
A csomagok kezelése első hallásra kicsit bonyolult lehet, de egy kis gyakorlás után bele lehet jönni és otthonosan mozoghatsz a megbízásaid kezelésében.
Nyilván akkor van értelme csomagba tenni a megbízásaidat, ha sok tranzakciót küldesz be egyszerre, főként rendszeresen. Ekkor egy külön hasznos funkció, hogy mindezt nem a netbankban kell összeállítanod a 10 perces, állandóan elölről induló időzár alatt, hanem előzetesen megteheted ezt a számítógépeden, a netbankon kívül és csak elég akkor feltölteni a tranzakcióidat, ha végeztél.
Az MBH Bank biztonsági tanácsai a netbank használatához
Az MBH Bank ügyfelei férhetnek hozzá a legnagyobb méretű országos fiókhálózathoz, így érthető, hogy az MBH Bank netbank felhasználói állandó támadások célpontjai az interneten.
Az alábbiakban rövidítve közöljük az MBH Bank biztonságos netbank használattal kapcsolatos tanácsait, melyeket mi is fontosnak tartunk betartani a teljes biztonságod, benne a pénzed védelme érdekében.
Ha olyan üzenetet kapsz e-mailen, cseten vagy telefonon, amely az MBH Bankra, illetve bármilyen más szolgáltatóra hivatkozva az online belépési adataidnak megadását, belépési adataidnak megváltoztatását vagy az üzenetben található linkre való kattintást kérik, ne add ki a belépési adataidat.
Semmilyen bank, így az MBH Bank sem kér tőled személyes adatokat, MBH Netbank belépési jelszót, bankszámlaszámot, kártyaszámot vagy PIN kódot e-mail-ben vagy más csatornán.
Ha bizonytalan vagy valamiben, akkor vedd fel a kapcsolatot személyesen vagy telefonon keresztül az MBH Bankkal a szükséges intézkedések megtétele érdekében.
Az MBH Netbankot megbízható, saját eszközzel használd és lehetőleg kerüld nyilvánosan elérhető Wi-Fi hálózatokra való csatlakozást.
Tartsd naprakészen a szoftvereidet, telepítsd a szoftver- és biztonsági frissítéseket, és ha lehet, használj vírusirtót és tűzfalat.
Az MBH Netbankba mentett linkkel (könyvjelzővel) lépj be és ellenőrizd, hogy valóban az alábbi oldalon vagy-e: https://www.mbhbank.hu/lakossagi/netbank.
Sose hagyd eszközeidet felügyelet nélkül olyan helyen, ahol mások is elérhetik azt.
Ha befejezted a bankolást, mindig használd az MBH Netbank kilépés funkcióját és csak utána navigálj más oldalra, vagy zárd be a böngészőt.
A jelszónál ezekre figyelj oda
Erős jelszót használj, mely legalább 12 karakterből áll, tartalmaz kisbetűt és nagybetűt, számot, valamint egy speciális karaktert. A jelszavad ne legyen könnyen kitalálható, ne tartalmazzon hozzád köthető információkat, például születési idő, lakcím, gyermeked neve vagy születési dátuma, vagy bármilyen más, könnyen kitalálható adatot.
Az MBH Netbank használatához beállított jelszót ne használd máshol, ne írd fel és ne engedélyezd a böngésződben a jelszavak automatikus megjegyzését, vagy legalábbis az MHB Netbankra ne használd ezt.
Csak annak utalj pénzt, bankkártyaadataidat csak olyan internetes oldalon add meg, melynek eredetiségéről, hitelességéről meggyőződtél és megbízhatónak találod.
Ellenőrizd a bankszámlakivonatodon, nem találsz-e ismeretlen tranzakciókat, melyeket nem te indítottál.
Jogtalan tranzakció észlelése esetén azonnal hívd az MBH Bank ügyfélszolgálatát az éjjel-nappal elérhető 06 80 350 350 telefonszámon vagy írj a ugyfelszolgalat@mbhbank.hu e-mail címre. Utóbbi esetben hivatkozz a jogtalan műveletre és kérj visszahívást.
Emellett célszerű feljelentést tenned a lakóhely szerinti illetékességgel rendelkező rendőrkapitányságon is.
Az MBH Netbank technikai feltételei
Az MBH Netbank szolgáltatást az alábbi együttes technikai feltételekkel veheted igénybe.
Először is, az MBH Netbank használatához szükséged lesz egy SMS fogadására alkalmas mobiltelefonra.
Értelemszerűen szükséged lesz internetkapcsolatra is az MBH Netbank használatához.
Operációs rendszerek közül az alábbiak vagy ennél magasabb verziószámok használhatók: Windows 7, 8, 10 vagy 11, macOS, Linux, mobilkészüléken pedig iOS 9, Android 4.3.
Összefoglaló az MBH Netbankról
Az MBH Netbank az MBH Bank sokféle szolgáltatásának igénybevételére használható.
Folyószámlák, betéti kártyák, hitelkártyák, lekötések és jogosultságok áttekintése, másodlagos azonosítók, napi teljesített tranzakciók, számlakivonatok, árfolyamok lekérdezése valósítható meg a segítségével.
ATM-keresője és bankfiókkeresője is van, sőt bizonyos nyilatkozatok is megtehetők a segítségével.
Értékpapírszámlával részvények, befektetési jegyek, kötvények és állampapírok is vásárolhatók.
Az MBH Netbank belépési folyamata a legkorszerűbb biztonsági elemeket, követelményeket tartalmazza, így biztonságosan használhatod.
Az MHB Netbankot folyamatosan fejleszti az MBH Bank, így a jövőben újabb funkciókkal, korszerűbb szolgáltatásokkal találkozol majd.
Az MBH Netbank előnyei és hátrányai
- szinte bármilyen operációs rendszerrel és böngészővel használhatod
- korszerű biztonsági elemeket tartalmaz, mint például kettős (erős) ügyfélhitelesítés
- sokféle tranzakciót képes kezelni, ezeket csomagban is beküldheted a bankba
- az MBH Netbank netbank segítségével végzett tranzakciók olcsóbbak, mint telefonon vagy bankfiókban intézve
- még nem kezeli a QR-kódos átutalást
- nincsenek költési kimutatások, statisztikák a folyószámla-használatáról
- határozatlan időre átmenetileg fel van függesztve az MBH mobilappon (korábban Takarékbank) keresztüli biometrikus hitelesítés, a szolgáltatás csak jelszóval használható
Maradtak kérdéseid?
-
Miért nem működik a fizetési kérelem az MBH Netbankban?
Addig nem működik ez a funkció, amíg szerződést nem kötsz rá. Szerződést az Adminisztrációs menü Fizetési kérelem beállítások pontjában lehet beállítani. Itt a számla jobb szélén a három pontra, majd a + jelre kattintva lehet kezdeményezni a szerződéskötést fizetési kérelem szolgáltatásra.
-
Hogyan tudom beállítani a biometrikus hitelesítést az MBH mobilappon (korábban Takarékbank)?
Ez egyelőre nem lehetséges. Adathalászati csalás miatt biztonsági okokból 2022. november 23. óta ez az opció fel van függesztve.
Kisgyerekkoromban a golyós számológépen szocializálódva fogtam bele a pénzügyekbe, amiből végül merő véletlenségből egy közgazdász diploma lett. Közben rájöttem, hogy a bankkártya nem csak levélbontásra alkalmas, hanem ha ATM-be dugjuk, az el is nyelheti. Ebből a felismerésből született meg több ezer szakmai cikk többféle pénzügyi-gazdasági portálon, immáron harmadik évtizede. Eretnek nézeteim tálalására végre megtaláltam végleges helyemet a BiztosDöntésnél, ahol célom, hogy közérthetően hozzam el neked mindazt, amivel megtalálod a helyed a napi pénzügyekben. 20 éves tapasztalatom van a bankszámla, banki betét, hitelkártya, állampapír és nyugdíjmegtakarítások területén. 2003-ban végeztem a Corvinus Egyetemen közgazdászként.
A fenti cikkben szereplő megállapításokat a Biztos Döntés Kft. a releváns tények és körülmények lehető leggondosabb szakmai értékelése alapján igyekezett megfogalmazni. Ebből adódóan a fenti írás nem tényközlés, hanem a Biztos Döntés Kft. – megfontolt és felvállalt – szakmai véleményét jeleníti meg.