Hitel munkanélkülieknek – hogyan juthatsz hitelhez munka nélkül?
Munkanélküliként is hitelhez lehet jutni? Megnéztük, milyen lehetőségeid vannak, ha nincs állásod, de pénzre van szükséged!
Kamatkockázattal olyan hitelek esetében számolhatsz, amelyek kamata a futamidő alatt változhat. Minden jelzáloghitel ilyen, amelyiknek nem végig fix a kamata.
A kamatkockázat annak kockázata, hogy a futamidő alatt a referenciakamat emelkedése miatt a hitel kamata is emelkedni fog. Minél rövidebb egy hitel kamatperiódusa, annál nagyobb a kamatkockázat, mivel annál többször fordulhat elő, hogy a kamat, és így a törlesztőrészlet is emelkedik.
A kamat nemcsak emelkedhet, hanem csökkenhet is, de az emelkedés az, ami a törlesztőrészlet emelkedésével jár, és amit érdemes elkerülni. A kockázatot úgy csökkentheted, hogy a kamatot minél hosszabb időre rögzíted, azaz hosszabb kamatperiódusú hitelt választasz. Az ilyen hitelek biztonságosabbak. Végig fix kamatozású hitelnél kamatkockázattal nem kell számolnod.
Munkanélküliként is hitelhez lehet jutni? Megnéztük, milyen lehetőségeid vannak, ha nincs állásod, de pénzre van szükséged!
Ingatlant szeretnél vásárolni, de nem tudod hogyan teremtsd elő az ehhez szükséges önerőt? Egyáltalán, miért kell a lakáshitelhez önerő, és a vételár mekkora része legyen? Talán te is azt gondolod, hogy a lakáshitel önerő nélkül nem fog menni. Többféle megoldás is van, elmagyarázzuk mindegyiket.
Nagyon fontosnak tartják a szülők, hogy a gyerekek megtanuljanak bánni a pénzzel, tisztában legyenek értékével és szerepével. Az Erste felmérése szerint azonban nincsenek könnyű helyzetben, amikor alapvető fogalmakat kell elmagyarázni, mert a többség nem ismer olyan eszközöket, például társasjátékot vagy applikációt, amely segítene az edukációban. A legkisebbek pénzügyi tudatosságra neveléséhez a szülők legszívesebben egy mesekönyvet hívnának segítségül. Ezt bizonyítja az Erste ősszel kiadott mesekönyvének sikere is: a Cserebere az erdőben még a boltokban sincs, máris újra kell nyomni több ezer példányban.