Hogyan működik a mobilfizetés
Manapság szinte mindenkinek ott lapul a zsebében a mobiltelefon, és az is biztos, hogy nagyon sokan használták már fizetésre. Megmutatjuk, mi mindenben tudja megkönnyíteni az életedet.
A Moneytou egy 2019-ben indult pénzküldő szolgáltatás, melyet a Mastercard és a Viber csevegőalkalmazást fejlesztő és üzemeltető Rakuten fejlesztett ki.
Elsősorban a kis összegű fizetések küldésére és fogadására, illetve pénzek bekérésére találták ki. Utóbbi funkció az azonnali fizetési rendszer (AFR) fizetési kérelem szolgáltatásához hasonlít.
A partnernek a Viber csevegőablakában, a pénztárca ikonnal lehet kezdeményezni a pénzküldést. Mindegy, hogy asztali számítógépről, laptopról, tabletről vagy okostelefonról küldöd, illetve fogadod, de mindkét félnél Viber regisztráció szükséges a pénz átküldéséhez.
A pénzküldés bankkártyáról bankkártyára történik, a bankkártyák mögötti számlák bevonásával, függetlenül attól, hogy a küldő és a fogadó fél milyen országban van. Azonban kizárólag Magyarországon kibocsátott, érvényes Mastercard, Maestro és Visa kártyák használhatók pénzküldésre és -fogadásra. A rendszer folyamatosan, 7x24 órában üzemel, egy tranzakció néhány perc alatt teljesül.
A szolgáltatás használatához bankkártya-regisztráció szükséges. Párhuzamosan több élő bankkártya-regisztrációd is lehet.
Az EU pénzmosás ellen irányuló törvénye miatt havonta maximálisan 200 000 forint küldhető, évente pedig összesen 1,25 millió forint. A fogadás nincs korlátozva.
A szolgáltatásban elérhető bankokról, kártyákról, a szolgáltatás áráról a Moneytou.eu oldalon lehet tájékozódni.
Manapság szinte mindenkinek ott lapul a zsebében a mobiltelefon, és az is biztos, hogy nagyon sokan használták már fizetésre. Megmutatjuk, mi mindenben tudja megkönnyíteni az életedet.
A kedvelt üdülőhelyeket nem csak a turisták, hanem a bankkártyákra, banki adatokra vadászó bűnözők is előszeretettel látogatják. Az Erste Bank kampányt indított a biztonságos fizetés, bankkártya- és mobilhasználat népszerűsítésével a középpontban. Így tarthatjuk biztonságban a pénzünket.
Minden bankkártyához egyedi bankkártyaszám tartozik. Mi a funkciója ennek a hosszú számsornak? Hogyan épül fel a bankkártyaszámod és mi tudható meg belőle?