Folyószámla-hitelkeret

A folyószámla-hitelkeret egy kifejezetten bankszámlához kapcsolódó hitel, amely megnyújtja az egyenlegedet és ezzel a mozgásteredet a pénzügyi tranzakcióid során.

A folyószámla-hitelkeretet akkor adják a bankok, ha jövedelmed érkezik a náluk vezetett bankszámlára és már legalább három hónap óta fennáll ez az állapot. A keret mértéke a jövedelmeddel arányos, esetleg annak többszöröse is lehet.

A keret hozzáadódik a mindenkori egyenlegedhez, így annyival többet költhetsz. Ha emiatt már a hitelkeretedben vagy, akkor az egyenleged negatív lehet, de ez a hitelkeret mértékéig szabályos.

Ha az egyenleged a folyószámla-hitelkeretben tartózkodik, akkor minden jóváírás automatikusan a tartozásodat csökkenti, és minden terhelés növeli azt.

A folyószámla-hitelkerethez költségek (pl. rendelkezésre tartási jutalék, prolongációs jutalék, folyósítási díj, hitelkamat,stb.) kapcsolódhatnak és akkor is lehet díja, ha nem használod.

A folyószámla-hitelkeretet a bank kifejezetten a jövedelmeddel arányosan szabja meg azért, hogy a fizetésed mindig feltöltse azt, azaz legalább egy hónapban egyszer visszafizesd a hitelt (vagy jövedelemhez viszonyított többszörözés esetén annak egy részét). Ez a legnagyobb veszélye is egyben, hiszen könnyű vele hitelcsapdába kerülni. Egyszer elköltöd a hitelkeretet és utána már mindig azon belül mozogsz csak az egyenlegeddel: a fizetésed feltölti, a fizetésed elköltése pedig megterheli a hitelkeretet. Érdemes apránként visszafizetni a folyószámla-hitelkeret tartozást.

ECO számla
  • Ingyenes bankkártya éves díj az első évben
  • Bárhonnan online, egy szelfi segítségével
  • Akár 0 Ft számlavezetési díj
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Mobilbank felhasználónak újlenyomatos olvasás
    Bankszámla

    Ha ezeket betartod, nagyobb biztonságban lesz a bankszámládon a pénz

    Szeretsz az interneten vásárolni és a neten fizeted be a számláidat is? Habár a bankban tartott megtakarítások jóval nagyobb biztonságban vannak, mintha otthon rejtegetnél nagy mennyiségű készpénzt, de ennek ellenére nem árt néhány óvintézkedést tenni. A modern megoldások sem nyújthatnak 100 százalékos védelmet, de ha odafigyelsz a biztonságos kártya- vagy internetbank-használatra, akkor jelentősen lecsökkentheted a kockázatot. Segítünk, hogy biztonságban legyél.

    frissítve: 2024. április 14.
  • Telefonszámra vagy e-mail címre utalnál pénzt? Megmutatjuk, hogyan segít a másodlagos azonosító!
    Bankszámla

    Telefonszámra vagy e-mail címre utalnál pénzt? Megmutatjuk, hogyan segít a másodlagos azonosító!

    2020. március 2-án elindult az azonnali fizetési rendszer, vagyis bármely magyarországi banknál is vagy, ha az utalásod megfelel a kritériumoknak (20 millió forintnál alacsonyabb összeget küldesz, illetve nem rendszeres, havonta, hetente ismétlődő utalásról van szó), akkor az pár másodpercen belül a címzetthez kerül. Ha te sem szoktad megjegyezni a bankszámlaszámokat, akkor jó hír, hogy most már e-mail cím vagy akár telefonszámra is utalhatsz. Megmutatjuk hogyan!

    frissítve: 2024. március 30.
  • Egy jó bankszámláért kevesebbet kell fizetni
    Bankszámla

    Melyik a legolcsóbb havidíjú bankszámla 250 000 Ft jövedelemmel?

    Van havonta 250 000 forintod és szeretnél választani hozzá egy optimális bankszámlát? Most ajánlunk neked egy ilyet, méghozzá minden hazai banktól egyenként megmutatjuk az erre legalkalmasabb számlakonstrukciókat. Kezdjünk is bele!

    frissítve: 2024. március 17.