HItelcél

Hitelcélnak nevezzük azt a dolgot, amire a hitelt fel szeretnéd venni.

Vannak olyan kölcsönök, ahol nem kell meghatározni, hogy mire veszed fel a pénzt, ilyen például a személyi kölcsön, de a Babaváró hitel is. Ezeknél a kölcsönöknél nem kell megmondanod, hogy mire költöd a hitel összegét, tetszőlegesen bármire felhasználhatod. A bank a pénzt a számládra utalja, ahol te hozzáférsz, és úgy használod fel, ahogy szükséged van rá.

A törlesztést onnantól kell kezdened, ahogy a bank folyósította neked a hitelt, illetve a szerződés szerint, függetlenül attól, hogy mennyit költöttél már el belőle.

Vannak hitelcélhoz kötött hitelek is, ahol a hitel célját a szerződésben is rögzítik. Ilyen lehet például a jelzáloghitel. Ha a hitelcél a lakásvásárlás, vagy felújítás, bővítés, akkor azt lakáshitelnek hívjuk. Ha autóhitelt veszel fel, akkor a hitelcél az autóvásárlás, hitelkiváltás esetén pedig az a cél, hogy az új hitelből egy korábban felvett hiteledet végtörleszd.

Ha a hitelcélt meghatározod, akkor a pénzt másra nem költheted, csak arra, ami a szerződésben szerepel.

A bank sokszor nem is neked utalja a pénzt, hanem a lakás eladójának, vagy a másik banknak, ahol a kiváltandó hiteled van.

Van szabad felhasználású jelzáloghitel is, a bank biztonságosabbnak tartja, ha tudja, mire használod a pénzét, és kockázatos dolgokat nem finanszíroz. A hitelcélhoz kötött hitelek ezért általában kedvezőbbek is a szabad felhasználású kölcsönöknél.

CIB 10 Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel
  • Most akár 40 000 Ft jóváírás
  • Nincs folyósítási díj, földhivatali eljárási illeték, Takarnet lekérdezési díj
  • 15 millió Ft 15 évre 133 856 Ft törlesztővel, THM: 7,16%
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Egy nő azt latolgatja, vajon mi a referenciakamat
    Lakáshitel

    Mitől függ, hogy mennyi a hitelem kamata? – Referenciakamat és kamatfelár

    Te is kaptál már a bankodtól levelet, amiben a törlesztőrészlet változásnál valami referenciakamatra hivatkoztak, de inkább átugrottad? Vagy szeretsz mindennek utánanézni, és tudod, hogy a hitelek törlesztője változhat a futamidő alatt, de azt már nem, hogy miért? Ha szeretnéd érteni, hogy a bankok hogyan határozzák meg a hiteleik kamatát, akkor jó helyen vagy. A téma elég szakmai, és pár alapfogalmat át kell vennünk mielőtt elérünk a referenciakamathoz, de igyekszünk érthetően elmagyarázni. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. február 21.
  • Hiteligénylők tárgyalnak bankfiókban arról, hogy mennyi hitel fér bele a jövedelmükbe
    Lakáshitel

    Jövedelemarányos Törlesztőrészlet Mutató (JTM) - erre figyelj, hogy annyi hitelt kaphass, amennyit szeretnél

    Talán te is olyan típus vagy, aki hitelfelvétel előtt alaposan körüljárja a témát, és szeret biztosra menni. Vagy már egyeztettél a banki ügyintézővel, és most derült ki, hogy a jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató miatt nem kaphatsz annyi hitelt, amennyire szükséged van? Adunk pár tanácsot, hogy el tudd intézni, hogy megkaphasd az igényelt hitelösszeget. Azt is megmutatjuk, hogy milyen jövedelmeket és hiteleket kell számításba venni a JTM kiszámolásánál.

    frissítve: 2024. április 30.
  • Az értékbecslés elkezdéséhez szükséges lakáskulcsot nyújtja egy lány
    Lakáshitel

    Értékbecslés: ezeket kell tudnod róla lakáshitel igénylésnél 2024-ben

    Ha hitelből vennél lakást, vagy más célra igényelnél jelzáloghitelt, akkor a hitelfelvételnek mindig része az ingaltan értékbecslés. Enélkül nincs hitel. Az értékbecslést sok tévhit övezi, ami miatt sokan tartanak tőle. Útmutatónk végigvisz az értékbecslés folyamatán és elmondjuk azt is, hogy mire számíts. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. május 6.