Nyitóösszeg

A nyitóösszeg az a pénz, amit a bank elkér azért, hogy egy bankkártyát adjon a számodra, ha igényled. A legtöbb mai kártyának már nincs ilyen feltétele, legfeljebb a prémium konstrukciók esetében, illetve pár dombornyomású bankkártyánál lehet még ilyen feltétel.

Ezt a bank azért kéri el, mert így akar meggyőződni róla, hogy egy bizonyos mennyiségű pénzt elő tudsz teremteni és be tudod fizetni a bankszámládra. A dombornyomású kártyáknál ritkán, de előfordulhatnak fedezetlen költések (ahol nincs elektronikus összeköttetés a bankkal - ilyen helyen csak dombornyomású kártyát tudsz használni).

A nyitóösszeget csak arra a pár napra kell a banknál hagynod, amíg a kártyaigénylésed elbírálják és legyártják a kártyát. Amint kézhez kaptad a kártyát, a nyitóösszeg már kivehető a számláról, vagy elkölthető, átutalható és a jövőben sem kell „bemutatnod”, ez tehát csak az első igénylésre vonatkozik.

Ne keverd össze az óvadékkal, melyet állandóan a banknál kell tartanod, amíg a kártyádat használod.

ECO számla
  • Ingyenes bankkártya éves díj az első évben
  • Bárhonnan online, egy szelfi segítségével
  • Akár 0 Ft számlavezetési díj
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • UniCredit számlacsomagok 2024
    Bankszámla

    UniCredit számlacsomagok 2024

    Érdekel, hogy melyik UniCredit bankszámla a legjobb? Tudtad, hogy ha mobilbankról utalsz náluk, akkor a netbankos utalással szemben ezek teljesen ingyenesek? Segítünk megtalálni a hozzád illő számlacsomagot és a havi költségeket is kikalkuláljuk. A mobilbankjuk legérdekesebb funkcióit is képekkel megmutatjuk.

    frissítve: 2024. március 31.
  • Szemüveges üzletember a devizaszámla egyenlegét nézi monitoron
    Bankszámla

    Devizaszámla: ezt érdemes tudnod róla 2024-ben

    Manapság újra virágoznak a devizaszámlák, noha sosem voltak igazából olyan elterjedtek, mint a forintszámlák. A lakosság döntő többsége ugyanis forintban kapja és idehaza forintban is költi el a fizetését, ezért a devizára és az ahhoz kapcsolódó bankszámlára nincs igazából szüksége. Legfeljebb csak akkor, ha külföldre megy nyaralni vagy abban tartja a megtakarításait. Vagy akkor, ha... Nos, lássuk, mire is jó még egy devizaszámla!

    frissítve: 2024. április 21.
  • Telefonszámra vagy e-mail címre utalnál pénzt? Megmutatjuk, hogyan segít a másodlagos azonosító!
    Bankszámla

    Telefonszámra vagy e-mail címre utalnál pénzt? Megmutatjuk, hogyan segít a másodlagos azonosító!

    2020. március 2-án elindult az azonnali fizetési rendszer, vagyis bármely magyarországi banknál is vagy, ha az utalásod megfelel a kritériumoknak (20 millió forintnál alacsonyabb összeget küldesz, illetve nem rendszeres, havonta, hetente ismétlődő utalásról van szó), akkor az pár másodpercen belül a címzetthez kerül. Ha te sem szoktad megjegyezni a bankszámlaszámokat, akkor jó hír, hogy most már e-mail cím vagy akár telefonszámra is utalhatsz. Megmutatjuk hogyan!

    frissítve: 2024. március 30.