E-pénz (elektronikus pénz)
A legismertebb fintech cégek is e-pénzt használnak. Nézzük meg, hogy mennyi mindent tud az e-pénz (elektronikus pénz) és hogy miért használja olyan sok neobank.
Az inkasszó olyan pénzmozgás, mely az adós bankszámlája ellen irányul. Az nyújtja be a bankhoz, akinek követelése van.
Az inkasszót hívják (okmányos) beszedési megbízásnak is, sőt, a csoportos beszedési megbízást is gyakran nevezik inkasszónak, pedig igazából nem ez a név eredete, az a (kül)kereskedelmi fizetések világából származik.
Az inkasszó hatálya lehet azonnali és halasztott. Az inkasszót a vevőnek el kell fogadnia. Miután ez megtörtént, a két bank elintézi egymás között a tranzakciót, ezért könnyű és rugalmas fizetési megoldásnak tartják.
A szállítási okmányok bankhoz történő benyújtásával egyidejűleg adható meg a beszedvény. Ha céges bankszámlád van, te is használhatsz inkasszót, de érdemes odafigyelned a művelet banki díjára.
A legismertebb fintech cégek is e-pénzt használnak. Nézzük meg, hogy mennyi mindent tud az e-pénz (elektronikus pénz) és hogy miért használja olyan sok neobank.
Mostantól még több információval követhetők a bankkártyás vásárlások a Gránit Bank mobilalkalmazásában is, ahol a piacon másodikként a Mastercarddal közös szolgáltatás révén megjelenik az egyes költések pontos helye és a kereskedő logója is. Az új funkció segíti a költések beazonosítását és növeli a kártyahasználat biztonságát.
A rövid válasz az, hogy nem. Egyes tranzakcióknál az átulalás ideje bizonyos összeg alatt pár másodperc, míg más tranzakciókra akár napokat is várni kell, összegtől függetlenül. Bemutatjuk, hogy mikor ér át azonnal a pénz és azt is, hogy mikor kell napokat várnod rá. Hogy tudod kikerülni a rendszert, hogy azonnal megkaphasd a pénzed?