A Gránit Bank ATM szolgáltatásai és ATM hálózata
A Gránit Bank nem üzemeltet bankfiókokat és ATM-eket, így igencsak korlátozott számban tartozik hozzá ATM.
A Gránit Bank nem üzemeltet bankfiókokat és ATM-eket, így igencsak korlátozott számban tartozik hozzá ATM.
A Gránit Bank ezért nem is a sok ATM üzemeltetésével tűnik ki a többi bank közül, hanem éppen hogy azzal, hogy az ügyfeleit – saját ATM híján – a többi bank ATM-jéhez irányítja, ha készpénzfelvételről van szó.
Ebből a helyzetből következik, hogy a készpénz befizetését sem tudja megoldani a Gránit Bank ügyfele, hiszen idegen ATM-mel nem lehet saját számlára befizetni. De egyébként a bank saját ATM-jei sem alkalmasak befizetésre.
Mivel a banknak csak két fiókja van országszerte, és mindkettő Budapesten, így a befizetés nem csak ATM-mel, hanem bankfiókban sem igazán lehetséges. De ehhez a Gránit Bank ügyfelei már hozzászokhattak, hiszen sosem volt másképp, ezért aki a Gránit Bank ügyfele lesz és gyakran fizet be készpénzt, annak egy másik bankszámlát is fenn kell tartania a pénztári befizetés miatt. Hacsak nem a postai hálózatot használja befizetésre.
A Gránit Banknak összesen három ATM-je van országosan, de a bank a díjazással eleve más bankokhoz irányítja az ügyfeleit. Lássuk, hogyan működik egy digitális bank ma Magyarországon!
A Gránit Bank ügyfelei bármely más bank ATM-jét ugyanazzal a díjjal használhatják az egész országban, mint a saját ATM-eket, és így a legszélesebb ATM hálózatot használhatják egységes, ráadásul kedvező díjért.
Összefoglaló a Gránit Bank ATM-ekről: erre figyelj!
A Gránit Bank három saját ATM-mel rendelkezik országszerte, mindegyik Budapesten található. De ezekben a PIN-kód módosításon kívül nincs más szolgáltatás a készpénzfelvételen kívül.
A Gránit Bank azonban úgy árazza a számlacsomagjait, hogy semmilyen különbség nincs a saját és az idegen ATM-ek használatának díjazása között. Ezért igazából minden ATM sajátnak tekinthető az egész országban, ha a költségeket nézzük.
Vannak olyan saját ATM-ek, melyekből eurót is fel lehet venni, de euróban végzett készpénzfelvételre nem vonatkozik a magyarországi törvényi ingyenes készpénzfelvétel.
Befizetni viszont nem tudsz ATM-mel a Gránit Banknál, így a készpénz eljuttatásához a bankszámlára egy másik bankot vagy a postát kell használnod.
Milyen funkciói vannak a Gránit ATM-eknek?
A Gránit Bank ATM-jei készpénzfelvételre és PIN kód módosításra alkalmasak.
Készpénzfelvétel
Készpénzfelvételre minden Gránit Bank által kibocsátott bankkártyával minden Gránit Bank-os ATM alkalmas.
Két saját ATM euró készpénzfelvételre is használható. Az eurós készpénzfelvételre viszont nem vonatkozik a törvény által biztosított, havi legfeljebb 2 ingyenes ATM készpénzfelvétel, összesen havi legfeljebb 150 000 forint, bármely belföldi forint ATM-nél.
Megfelelő bankjegy-töltöttség esetén egy tranzakcióval legfeljebb 400 000 forint, illetve 2 000 euró vehető fel. A legnagyobb felvehető bankjegycímlet forint esetében 10 000 Ft, euró esetében pedig 50 euró.
PIN-kód módosítás
A PIN-kód módosítás minden Gránit Bank által kibocsátott bankkártyával, minden Gránit Bank-os ATM-ben elérhető.
A Gránit Bank ATM lefedettsége országosan
A Gránit Bank nem üzemeltet országos ATM hálózatot.
Összesen 3 saját ATM-jük van, mindhárom Budapesten található:
- a Gránit Bank WestEnd Ügyfélközpontban található fiókjánál (1062 Budapest Váci út 1-3. alatt lévő WestEnd City Center 1. emelet, Hild József sétány 24.)
- 1083 Budapest Ludovika tér 2. szám alatt, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Központjában
- a Gránit Bank székhelyén található (1095 Budapest Lechner Ödön fasor 8.), az irodaház aulájában.
A háromból két ATM, amely a WestEndben és az egyetemnél található, az Euronet ATM hálózat tagjai. Ezek euró kiadására is képesek.
A Gránit Bank úgy árazza a díjcsomagjait, hogy bármely ATM használata olcsó Magyarországon, nem csak a Gránit Bank saját ATM-jei, így tulajdonképpen egyfajta saját ATM hálózatnak tekinthető az összes magyarországi ATM.
Okoseszközös ATM használat a Gránit Banknál
Okoseszközökkel jelenleg nem lehetséges a saját logós Gránit Bank-os ATM-ek használata.
A Gránit Bank ATM-ek előnyei és hátrányai
- két saját ATM euró készpénzfelvételre is alkalmas
- minden ATM országosan ugyanazzal a díjjal használható, akár saját, akár idegen az ATM
- nincs lehetőség ATM-es befizetésre a Gránit Banknál és fiókban is csak egy helyen van erre lehetőség az egész országban
- a saját ATM-ek mind Budapesten találhatók
Maradtak kérdéseid?
-
A bank saját ATM-jein sem tudok befizetni a bankszámlámra?
Nem. Befizetni más banknál tudsz és utána át kell utalnod a befizetett összeget a Gránit Bank-os számládra vagy postán kell befizetned a Gránit számlára. Egyetlen Gránit bankfiókban van csak bankpénztár, Budapesten. -
Hol találom a Gránit Bank ATM keresőjét?
A Gránit Bank úgy árazza a díjcsomagjait, hogy bármely ATM-et ugyanazzal a díjjal használhatsz. Ezért a kereső minden magyarországi ATM-et tartalmaz. A keresőt itt találod. -
A Gránit Bank két euronetes ATM-je eurót is képes kiadni. Arra is vonatkozik a törvényi ingyenes készpénzfelvétel?
Nem. Csak akkor, ha forintot veszel fel. -
Értem, hogy minden ATM használata egységes díjas, de van bármilyen különbség a saját és idegen ATM-ek használata között?
Igen. Egyes bankok – például K&H vagy OTP Bank - ATM-jei legfeljebb 150 000, illetve 100 000 forintot képes kiadni idegen bank kártyájával egyetlen tranzakcióval, függetlenül a bankkártya ennél magasabb limitjétől.
Kisgyerekkoromban a golyós számológépen szocializálódva fogtam bele a pénzügyekbe, amiből végül merő véletlenségből egy közgazdász diploma lett. Közben rájöttem, hogy a bankkártya nem csak levélbontásra alkalmas, hanem ha ATM-be dugjuk, az el is nyelheti. Ebből a felismerésből született meg több ezer szakmai cikk többféle pénzügyi-gazdasági portálon, immáron harmadik évtizede. Eretnek nézeteim tálalására végre megtaláltam végleges helyemet a BiztosDöntésnél, ahol célom, hogy közérthetően hozzam el neked mindazt, amivel megtalálod a helyed a napi pénzügyekben. 20 éves tapasztalatom van a bankszámla, banki betét, hitelkártya, állampapír és nyugdíjmegtakarítások területén. 2003-ban végeztem a Corvinus Egyetemen közgazdászként.
A fenti cikkben szereplő megállapításokat a Biztos Döntés Kft. a releváns tények és körülmények lehető leggondosabb szakmai értékelése alapján igyekezett megfogalmazni. Ebből adódóan a fenti írás nem tényközlés, hanem a Biztos Döntés Kft. – megfontolt és felvállalt – szakmai véleményét jeleníti meg.