Hogyan épül fel a bankkártyaszám?
Minden bankkártyához egyedi bankkártyaszám tartozik. Mi a funkciója ennek a hosszú számsornak? Hogyan épül fel a bankkártyaszámod és mi tudható meg belőle?
A terhelés egy olyan bankszámlaművelet, amellyel csökken a számlaegyenleged.
A terhelést kezdeményezheted te magad pl. átutalással, vagy valaki más is, akit felhatalmaztál erre pl. csoportos beszedési megbízással. Sőt, olyasvalaki is, akit nem hatalmaztál fel, ilyen például - megfelelő indokoltság esetén - az adóhivatal vagy a végrehajtó.
A bank is rendszeresen nyújt be terheléseket a számládon, például amikor valamilyen díjat, kamatot vagy költséget von le.
A bankkártya használata során a terhelés azt jelenti, amikor a vásárlás vagy készpénzfelvétel a számládon megjelent. Ezt azért fontos kihangsúlyozni, mert a vásárlás vagy készpénzfelvétel pillanatában (kivéve a bank saját ATM-jének használatát) általában nem történik terhelés, csak foglalásba kerül az elköltött összeg azért, hogy ne költhesd el még egyszer. Akkor kerül terhelésbe, ha a bank hivatalosan, a másik banktól megkapta az elszámolást a műveletről. A kettő között általában néhány nap telik el.
Minden bankkártyához egyedi bankkártyaszám tartozik. Mi a funkciója ennek a hosszú számsornak? Hogyan épül fel a bankkártyaszámod és mi tudható meg belőle?
Ha te sem szoktad megjegyezni a bankszámlaszámokat, akkor jó hír, hogy most már e-mail címre vagy akár telefonszámra is utalhatsz. Megmutatjuk hogyan!
Az OTP netbank nemcsak egy kényelmes és korszerű szolgáltatás, de sokkal olcsóbb, mintha a telefonos ügyfélszolgálatot, kiváltképp a személyes ügyfélfogadást választanád. Ismerkedj meg az OTP netbank szolgáltatásaival és működésével!