Szakaszos folyósítás

Szakaszos folyósítás általában építési hiteleknél jellemző. Az építési hitel olyan jelzáloghitel, amelyet új lakások és házak építésére ad a bank, és a fedezete az épülő ingatlan.

Az építési munkálatokat szakaszokra bontják, és a hitelt részletekben, az egyes szakaszok elkészülte után folyósítják. A következő részlet kifizetése mindig az épület készültségi fokától függ. A már folyósított hitelrész után törlesztőrészletet kell fizetned, a még nem folyósított rész után pedig rendelkezésre tartási díjat.

CSOK Plusz Lakáshitel
  • 2,89%-os akciós kamattal, THM 2,98%
  • Akció a kezdeti díjakra
  • Online hiteligénylés piaci kamatozású jelzáloghitellel együtt
Érdekel
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Lakáshitel igénylők kezet fognak a itelközvetítővel
    Lakáshitel

    Lakáshitel igénylés - mikor kérd hitelközvetítő segítségét?

    Amikor lakáshitelt szeretnél felvenni, és elkezded böngészni a bankok ajánlatait, hamar szembesülsz azzal, hogy a kapott információkkal egy kisebb regényt is meg lehetne tölteni. Ráadásul ahhoz, hogy választhass közülük, még mindezt rendszerezni is kellene, hogy összehasonlíthatók legyenek. Pedig a hiteligénylés nem ördöngösség, különösen ha hitelszakértő segítségét veszed igénybe és kalkulátorral számolsz.

    frissítve: 2023. szeptember 26.
  • Két nő beszélget építési hitelekről
    Lakáshitel

    Építési hitel - kalkulátor és feltételek

    Ha új lakást vagy családi házat építenél, amihez az állami támogatásokon és a saját pénzeden kívül még hitelre is szükséged van, akkor erre építési hitelt tudsz igényelni. Ez egy kicsit máshogy működik, mint egy sima lakásvásárlási hitel. Elmondjuk a különbségeket, segítünk ajánlatot választani és elmondjuk, hogy min szoktak mások elcsúszni.

    frissítve: 2024. január 24.
  • Előzetes hitelbírálat: így lesz biztonságosabb a hitelfelvétel
    Lakáshitel

    Előzetes hitelbírálat: így lesz biztonságosabb a hitelfelvétel

    Lakást szeretnél venni, amihez hitelre van szükséged, de nem tudod mekkora összeget kaphatsz és milyen feltételek mellett? Félsz, hogy a hitel kamata emelkedik mire szerződést kötnél a bankkal? Vagy attól tartasz, hogy a kinézett lakást elviszi előled egy készpénzes vevő? Van megoldás! Tudtad, hogy a bankoktól előzetes hitelbírálatot kérhetsz, amivel ezt kivédheted? Megmutatjuk mit kell róla tudnod, és milyen előnyökkel jár számodra az előzetes hitelbírálat.

    frissítve: 2024. március 1.