Accountability Rating Hungary (ARH)

Az arhu.hu az Accountability Rating Hungary (ARH) kutatáshoz tartozott, mely a Figyelő Top 200 című kiadvány egyik fejezeteként jelent meg Magyarországon.

A kutatás azt mérte fel, hogy a legjelentősebb magyar vállalatok mennyire tartják fontosnak társadalmi, gazdasági és környezeti kihívásaik hatékony kezelését, hogyan építik be ezeket a szempontokat üzleti stratégiájukba és a vállalatirányításukba.

Emellett azt is felmérték, hogy a vállalatok milyen mértékben vonják be érintettjeiket (munkatársak, ügyfelek, tulajdonosok stb.) a döntési folyamatokba.

A felmérés a vállalatok érintettjei (munkatársak, ügyfelek, beszállítók stb.) számára nyilvánosan elérhető információk alapján készült.

Az ARH egy nemzetközi módszertan, az AccountAbility nevű non-profit szervezet és a világ egyik legjelentősebb CSR tanácsadó cége, a csrnetwork közös kezdeményezése volt. Alapvetően a világ legnagyobb vállalatainak (Fortune Top 50) társadalmi felelősségvállalását rangsorolta szigorú szempontok és globális licenszek szerint. A magyarországi felmérést a Braun&Partners készítette, a CEU Business School stratégiai támogatásával.

Az Accountability Rating elsődleges céljai, hogy a vállalatok megértsék a környezetükre kifejtett hatásaikat és a társadalom elvárásait, folytassanak párbeszédet külső és belső érintettjeikkel, valamint a párbeszédek eredményeit építsék be a stratégiájukba és mindennapi működésükbe, ezáltal lehetőséget kapjanak az egymástól való tanulásra, hogy javítsák elszámoltathatóságukat és teljesítményüket.

Az Accountability Rating a vállalatokat hat terület alapján értékelte: stratégia (20 százalék), vállalatirányítás (15 százalék), teljesítménymenedzsment (15 százalék), érintettek bevonása (20 százalék), nyilvános közzététel (15 százalék), tanúsítás/hitelesítés (15 százalék).

Az Accountability Rating Magyarországon (is) a társadalmi felelősségvállalás legátfogóbb értékelő rendszere volt a maga korában. Az értékelés meghatározó szempontjai – a stratégia, a menedzsment és vállalatirányítás, az érintettek bevonása – mellett idővel a nyilvánosan elérhető adatok, információk alapján a vállalat környezeti és társadalmi hatásait is mérték, azok időbeli változásával együtt.

A felmérésbe a Figyelő Top 200 listája alapján a 40 legnagyobb hazai vállalat, továbbá az olajipar, a pénzügyi szektor, a távközlési és elektronikai, az energetikai, valamint az autóipar további 20 legnagyobb vállalata került.

Az Accountability Rating Hungary felmérés 2006 és 2008 között készült, évente egy alkalommal.

ECO számla
  • Ingyenes bankkártya éves díj az első évben
  • Bárhonnan online, egy szelfi segítségével
  • Akár 0 Ft számlavezetési díj
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Nő a folyószámlahitel egyenlegét nézi a mobiltelefonján
    Bankszámla

    Folyószámlahitel 2024 - ezt érdemes róla tudnod

    Mit teszel, ha szükséged van némi plusz pénzre a fizetéseden felül? Személyi kölcsönt veszel fel? Esetleg folyószámlahitelt igényelsz a bankodnál? Vagy kérsz egy hitelkártyát? Az eredmény ugyanaz: meglesz a szükséges összeg, de egyáltalán nem mindegy, hogy milyen áron. Ebben az útmutatóban megmutatjuk, mire jó a folyószámlahitel, és mikor érdemes ezt választanod.

    frissítve: 2024. január 1.
  • Ingyenes készpénzfelvételt csinál egy nő az ATM-nél
    Bankszámla

    Ingyenes készpénzfelvétel – minden, amit tudnod kell róla (2024)

    2014. február 1. óta kérhető az ingyenes készpénzfelvétel havonta 150 000 forint összegig legfeljebb két részletben. Ahhoz viszont, hogy ez valóban ingyenes legyen, több dologra is oda kell figyelned, mert nem mindenkire és nem minden bankszámlára vonatkozik. Havonta akár több ezer forint veszteséget is jelenthet, ha nem ismered a feltételeket. Lépésről lépésre megmutatjuk, hogyan tudod ezt a kedvezményt kihasználni. Sőt mutatunk majd pár olyan bankszámlát, amivel sokkal többet ki lehet venni ingyenesen. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. április 18.
  • Férfi olvassa a banki díjkimutatást és közben fogja a fejét
    Bankszámla

    Ezt kell tudnod a bankszámla-díjkimutatásodról, amit januárban kapsz meg

    A bankod január végéig küld egy díjkimutatást. Ebből megtudhatod, hogy a bankszámlád mennyibe került az előző évben. Sokan nem tudják, hogy milyen magas összköltsége lehet a sok SMS-nek vagy készpénzfelvételnek, amikből egy kis változtatással sokat le lehetne faragni. Megmutatjuk, hogy pontosan mi szerepel a díjkimutatásban, hogy kell értelmezni, és hogy hol találhatod meg a sajátodat.

    frissítve: 2024. április 21.